Бюракратыя: Тэрыторыя N.R.M.

Агульная інфармацыя аб дзейнасьці Незалежнага Рэспубліканскага Саюза Моладзі: статут, пасяджэньні, абмяркаваньні, творчасьць, пляны й г.д.

Moderators: Мікалай, Андрэй, Alonka

Post Reply

Што лічыць тэрыторыяй N.R.M.?

Беларусь у сучасных межах
4
19%
Беларусь з усімі суседнімі краінамі
0
No votes
Беларусь, Польшча, Украіна, Літва, Латвія
1
5%
Тэрыторыя былога ВКЛ
3
14%
Усе тэрыторыі, на якіх гурт даваў канцэрты
5
24%
Іншы варыянт
8
38%
 
Total votes: 21

User avatar
Zap
Сябар
Posts: 535
Joined: 27.09.2005 - 14:01
Location: Менск

Бюракратыя: Тэрыторыя N.R.M.

Post by Zap »

У мэтах адпаведнасьці ўзору бюракратычнай дзяржавы, а таксама напісаньня таямнічага "Дадатку 1" да статуту, прапаную вырашыць хаця б асноўныя тэзісы)

Калі абіраць варыянт "Уся тэрыторыя, на якой гурт даваў канцэрты", разуменьне тэрыторыі будзе вельмі размытае. Калі браць увогуле месцы пражываньня ўсіх прыхільнікаў, то атрымацца што краіна ў нас такая адна, таму такі варыянт не разглядаецца)

Да таго ж трэба ведаць, што фан-клюб у Польшчы завецца амбасадай, а значыцца, гэта ўжо ня N.R.M.)
irc.by #nrm
User avatar
Iкс
Сябар
Posts: 406
Joined: 27.09.2005 - 16:28
Location: Менск, АНГАРСКАЯ-2
Contact:

Post by Iкс »

я ўсё-ткі за перадапошняе
Галодны крук
Чуе сьвежую кроў.
Свята брудных рук,
Свята чыстых зубоў.
Image
User avatar
Flip
Сябар
Posts: 9
Joined: 10.01.2006 - 22:34

Post by Flip »

Тэрыторыя, на якой жывуць беларусы, гэта не ВКЛ, гэта больш, але і ня тая тэрыторыя дзе былі канцерты...
User avatar
Zap
Сябар
Posts: 535
Joined: 27.09.2005 - 14:01
Location: Менск

Post by Zap »

Flip, дык беларусы па ўсім сьвеце жывуць)
irc.by #nrm
User avatar
Flip
Сябар
Posts: 9
Joined: 10.01.2006 - 22:34

Post by Flip »

Не, ты не так зразумеў!Гэта тэрыторыя - нешта больш чым вкл! але там магло і ня быць канцэртаў! Я дрэнна напісаў, беларусаў там можа і ня быць! ГЭта тэррыторыя дзе есць адпаведны прынцып. Я ня ведаю як добра сказаць....
User avatar
macie3k
Скарпіён
Posts: 318
Joined: 21.09.2005 - 14:32
Location: Польшча
Contact:

Post by macie3k »

Па мойму тэрыторыя Незалежнай Рэспублікі Мроя там, дзе ёсьць людзі якія лічаць сябе яе грамадзянамі. Канцэрты, РБ, ВКЛ тут ніякага значэньня ня маюць. НРМ - дзяржава віртуальная.
User avatar
Zap
Сябар
Posts: 535
Joined: 27.09.2005 - 14:01
Location: Менск

Post by Zap »

macie3k, ну, гэта тое самае што месца пражываньня ўсіх прыхільнікаў) І тады усе азначэньні кшталту амбасадаў, замежных прадстаўніцтваў, ды й увогуле тэрыторыі N.R.M. ня маюць ніякага значэньня.

Проста, няма нічога дрэннага ня жыць на тэрыторыі Мроі) Па-мойму, N.R.M. нарадзілася ў Беларусі, яна пяе _менавіта_ пра Беларусь, і абсалютная большасьць яе песьняў найбольш акутальная на тэрыторыі РБ. Так, музыка гурту падабаецца й палякам, і украінцам, і расейцам. Але для іх гэта калі не экзотыка, то проста добрая музыка. Гэтыя слухачы (ну, за выключэньнямі, канешне), ня зьвязаныя з тым, што нарадзіла гэтую музыку. Таму лічу, што азначэньне "Амбасада" для іх вельмі добра падыходзіць. ды й калі глядзець па колькасьці гэтых самых прыхільнікаў..
irc.by #nrm
svb_absent
Сябар
Posts: 7
Joined: 2.02.2007 - 23:48

Post by svb_absent »

На мой погляд павiнны быць ўсе этнiчныя межы Беларусi :sciah:
User avatar
Marnatrauny
Сябар
Posts: 279
Joined: 27.08.2006 - 18:16
Location: Менск, Рэспубліка НРМ
Contact:

Post by Marnatrauny »

На мой погляд Рэспубліка НРМ ёсьць нейкаю няіснаю краінаю свайго ўнутранага сьвету (на тое яна і Мроя). І таму, "хоч ти в країні розумних ведмедів, хоч ти в країні дурных кокаду", ты можаш душою жыць у НРМ, дзе б ты ні знаходзіўся
На небi трохи тепло, пiд небом трохи зимно нам всiм... (© Скрябін)
User avatar
Raider
Сябар
Posts: 331
Joined: 15.07.2007 - 11:10
Location: Менск
Contact:

Post by Raider »

Рэспубліка НРМ - гэта тое, што жыве ў цябе ў душы, і не аб якіх межах
тут гаварыць няма сэнсу.
Post Reply