Канцэрт. Уроцлаў. Лыкэнд. 12 сьнежня

Усе апошнія навіны, абмяркаваньні канцэртаў гурту N.R.M. і іх будучыні.

Moderators: Мікалай, Alonka

Post Reply
User avatar
macie3k
Скарпіён
Posts: 318
Joined: 21.09.2005 - 14:32
Location: Польшча
Contact:

Канцэрт. Уроцлаў. Лыкэнд. 12 сьнежня

Post by macie3k »

Даруйце што так позна вярнўся! :) Канцэрт меў пачацца а 19.00 (20.00 менскага часу), але пачаўса гадзіну пазьней, а яшчэ нейкі сапорт граў. таму ўсё гэта так доўга трывала.

я зь Нікай - маёй дзяўчынай - прыйшлі ўжо а 18.00, яшчэ амаль нікога не было, сцэна пустая, хіба мы дні наблыталі?? :) але хлопец які займаецца гукам пачаў працу - ставяў і падключаў мікрафоны. дарэчы - пытаўся ў мяне, колькі чалавек ў NRM, колькі ім мікрафонаў і усіліцеляў (Aлёнка, даруй, забыў як гэта па-беларуску :) ) патрэбна :) мы дамовіліся пра падключэньне ogg-плэера для запісу канцэрту (яшчэ ня ведаю, што і як атрымалася).

прыйшлі энэрэмаўцы, расставілі інструмэнты. сапорт заграў коратка і нецікава.

пачаўся доўга чаканы канцэрт! традыцыйна пад нагамі хлопцы мелі сьпіс песьняў (я ня ўзаў, нехта быў хутчэйшы), а каля яго - тэкст на польскай мове! першая думка - нова песьня. потым высьвятлілася што гэта былі "Welwetowe swetry" Піджамы Порна. Юрась пасьля сказаў, ён нішто пра польскамоўную песьню ня ведае.

вось якія песьні загралі (парадку дакладна не памятаю):
* хавайся ў бульбу
* на вуліцы маёй
* трактар
* катуй-ратуй
* партызанская
* лепей ня будзе
* гадзюшнік
* сталінград
* дастала
* паветраны шар
* фабрыка
* маё пакаленьне
* лёгкія-лёгкія
* беларускія дарогі
* тры чарапахі 2
* тры чарапахі
( караценькі перапынак)
* welwetowe swetry
* одзірыдзідзіна
* песьні пра каханьне
* худсавет
* бывай
а на пробе гуку загралі матыў падобны на Медны Купарос.

выкананьне як заўсёды - выдвтна!!!

гэта быў другі запар канцэрт у Лыкэндзе, калі Лявон сарваў струну у Сталынградзе :twisted: неўта небасьпечная песьня :) зьмяніў гітару на славуты Fender Stratocaster, Піт пачаў кпіць, што гэты інструмэнт - мроя кожнага гітарыста, толькі не яго. "узяў яго калісьці і зусім ня ведау, што з гэтым зрабіць" - нешта такое казаў. і праўду казаў, бо Лавону некалькі разоў пояс ад Фэндэра адчапіўся :)

канцэрт на жаль скончыўся. мы далі хлопцам крыху адпачыць і пайшлі за сцэну ўзяць аўтаграфы, паразмаўляць, зрабіць фоткі. Лавон ведае маю мянушку, які я горды :D

Стась хітра прыдумаў браць подпісы энэрэмаўцаў на картцы "абяцаю, што яшчэ прыеду" ці нечым падобным. Ніка кідалася Лявону і Піту на шыі, дамагаючася гэтага жа абяцаньня. не маглі адмовіцца :twisted:

у мяне цяпер 2-я гадзіна ўночы, а восьмай трэба ўстаць, а я прыехаў дамоў зь кнігай (дарэчы - Піт падкрэсьліваў, што гэта ня książka, a księga :) ), хацеў бы яшчэ крыху прачытаць, таму канчу :) запіс і фота пастараемся выкласьці як найхутчэй.
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

macie3k, ты б ведаў, колькі мы табе ўчора ў IRC чакалі :) Відаць, канцэрт быў вельмі добрым. Шанцуе ж вам! Цяперака застаецца толькі дачакацца здымкаў, запісаў...
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

macie3k, тое, што ставяць на сцэну для гітар, называецца "комбік" :) А ўзмацняльнік (ён жа "усілок") - гэта нешта, што проста ўзмацняе гук электрагітары, выкарыстоўваецца только ў хатніх умовах :)
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Дарэчы, а як Лявон адрэагаваў на пасылку? :)
And I'm sorry for just being me...
User avatar
macie3k
Скарпіён
Posts: 318
Joined: 21.09.2005 - 14:32
Location: Польшча
Contact:

Post by macie3k »

Alonka wrote:Дарэчы, а як Лявон адрэагаваў на пасылку? :)
ён пацікавіўся і абяцаў аддаць. нехта з боку сказаў што на кружэлцы непэўна сакрэтныя пляны зьмяны ўлады ў Краіне Стабільнасьці, Прагрэсу і Дабрабыту :)

фоткі з канцэрту:
http://rmrmg.com/zdjecia/nrm-12.12.2005/ (вялікія, кожна фотка 2-3MB)
http://rmrmg.com/zdjecia/nrm-12.12.2005/male (для людзей з абмежаваным трафікам)
будзе больш!! :)
Post Reply