Змаганьне "Сьвятой Троіцы"

Абмяркаваньне ўсіх беларускіх навінаў і падзеі: палітыка, спорт, забавы, прыватнае жыцьцё і г.д.

Moderators: Мікалай, Alonka

Які альбом, на вашую думку, лепшы ў гэтым годзе?

N.R.M., "Нуль Шэсьць"
12
43%
Крама, "Усё жыцьцё - дзіўны сон"
5
18%
Neuro dubel, "Stasi" ("Штазі")
8
29%
Ні адзін не спадабаўся
3
11%
 
Total votes: 28

User avatar
Marnatrauny
Сябар
Posts: 279
Joined: 27.08.2006 - 18:16
Location: Менск, Рэспубліка НРМ
Contact:

Post by Marnatrauny »

Камэрцыйны праэкт - той, празь які музыкі мкнуцца толькі зарабіць грошы. Наўрад ці сьпяваючы па-беларуску можна зарабіць грошы - па радыё круцяць зрэдку, кліп нават калі здымеш - дык пакажуць па ТВ раз ці два, наклады альбомаў ня больш за пару тысяч, ну хіба што канцэрты ды карпаратыўкі. Тут грашыма й ня пахне, на маю думку. Канешне, у фінансах Вольскага я ня корпаўся, мабыць ён з гэтага штось грандыёзнае зарабіў... Але ж мне здаецца, што праэкт трымаецца болей на энтузіязме, чым на грошах.
А пра зьмест - я ж казаў, кожны там штось знойдзе для сябе. Песьні на розныя тэмы, і песьні даволі цікавыя. Аб'яднаныя пэўнай ідэяй - сьвятамі (хаця наўрад ці пачаткова песьні прысьвячаліся менавіта сьвятам). Мне здаецца ня блага. А хтось мае нараканьні да зьместу?
На небi трохи тепло, пiд небом трохи зимно нам всiм... (© Скрябін)
User avatar
Zap
Сябар
Posts: 535
Joined: 27.09.2005 - 14:01
Location: Менск

Post by Zap »

alex_aerson, Крамбамбуля думаю самы камерцыйны праект з усіх беларускіх) калі ня ўлічваць дзяржгаўно ўсялякае.
irc.by #nrm
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

Zap wrote:alex_aerson, Крамбамбуля думаю самы камерцыйны праект з усіх беларускіх) калі ня ўлічваць дзяржгаўно ўсялякае.
а Вайцюшкевіч?
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

alex_aerson, ня правільнае ў цябе ўяўленьне пра Крамбамбулю :lol: . Але я лепш прамаўчу.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Zap
Сябар
Posts: 535
Joined: 27.09.2005 - 14:01
Location: Менск

Post by Zap »

Андрэй, ну, вайцюшкевіч хоць жадае здавацца некамерцыйным, з крамбамбулі, здаецца, гэта так і прэ)
Ты, дарэчы, навучыся хоць цэнтраваньне юзаць у навінах) Калі гэта ты ўсе дадаеш.
irc.by #nrm
User avatar
Наста
Сябар
Posts: 61
Joined: 1.10.2006 - 10:39
Location: Віцебск
Contact:

Post by Наста »

Мне здаецца, што камерцыйнае - гэта нешта самае звычайнае, тое, што чуваць паўсюль. Крамбамбуля - зусім іншае.
Сябе мы зробім самі!
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Наста, камэрцыйнае - гэта тое, што робіцца дзеля грошай і за грошы, што падбіваецца пад фармат і слухачоў. Крамбамбулю не было чутна паўсюль толькі з-за Лявона. Але цяпер усё зьменіцца.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Наста
Сябар
Posts: 61
Joined: 1.10.2006 - 10:39
Location: Віцебск
Contact:

Post by Наста »

Наста, камэрцыйнае - гэта тое, што робіцца дзеля грошай і за грошы, што падбіваецца пад фармат і слухачоў. Крамбамбулю не было чутна паўсюль толькі з-за Лявона. Але цяпер усё зьменіцца.
Мабыць, проста Крамбамбуля зусім не падобна на тое, што гучыць па радыё
Сябе мы зробім самі!
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Наста, ніхто ня кажа, што Крамбамбуля такое ж г, якое гучыць на нашых радыёстанцыях. І калі б у свой час Крамбу не "закрылі", яна б зараз перабівала па папулярнасьці Морсаў. Бо гэта насамрэч якасны поп-праект. Але факт якасьці не перашкаджае праекту быць камэрцыйным. Паверце мне ;) .
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Marnatrauny
Сябар
Posts: 279
Joined: 27.08.2006 - 18:16
Location: Менск, Рэспубліка НРМ
Contact:

Post by Marnatrauny »

Адыходзячы ад тэмы камэрцыйнасьці Крамбамбулі, пра Краму, НРМ і Дзюбэль такая вось думка ёсьць: http://music.fromby.net/article/995/
На небi трохи тепло, пiд небом трохи зимно нам всiм... (© Скрябін)
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

alex_aerson, у кожнага свае густы наўпрост.
And I'm sorry for just being me...
Post Reply