Бiльярд, снукер: хто дзе грае, улюбёныя гульцы

Розныя тэмы, якія ня тычацца музыкі і краіны :)

Moderators: Мікалай, Alonka

Post Reply
User avatar
Shanouny Spadar
Сябар
Posts: 50
Joined: 8.10.2007 - 22:07
Location: Менск

Бiльярд, снукер: хто дзе грае, улюбёныя гульцы

Post by Shanouny Spadar »

Апошнiм часам рэдка гуляю. Часцей за ўсё Фаварыт у гасцёўне Беларусь. Цi ФАК* Атлант: танна але якасьць сталоў... вы зразумелi. Ёсьць i iншыя знаёмыя мейсцы.

Гульцы: O'Sunnlivan, Davis, Selby з snooker'a.
Курта, Паламар с рускага.
З pool'a не ведаю. Дакладней, не памятаю. У pool гуляю, але як вiдовiшча не захапляе. Лепш snooker. 8)


* ФАК - фiзкультурна-аздараўляльны комплекс. Усе карэктна? Неяк не прыгожа ў абрывiяцыi выглядае )))
Дотык адчуй
User avatar
Marnatrauny
Сябар
Posts: 279
Joined: 27.08.2006 - 18:16
Location: Менск, Рэспубліка НРМ
Contact:

Post by Marnatrauny »

вось зараз Шалёнка прыйдзе, яна ўсё й распавядзе :)
На небi трохи тепло, пiд небом трохи зимно нам всiм... (© Скрябін)
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Дзіўна, што ня я аўтар тэмы :lol: .

Самыя добрыя снукерныя сталы ў "Клясыке" на Броўкі. У "Клясыке" на Лабанка на гэтым тыдні на снукеры перацягнулі сукно. Больш нармалёвага снукеру нідзе няма. Часьцей за ўсё гуляю ў "Турысьце", бо жыву побач і снукер амаль заўсёды вольны. Рускі більярд увогуле не люблю. У пул прыкалваемся час ад часу.
Кій: Peradon. Рэфэры 3-й рэспубліканскай катэгорыі па снукеру :lol: .
Улюбёныя снукерысты: Роні О'Саліван (цяжка не здагадацца), Марк Сэлбі, Мэцью Стывенс, Джон Хігінс, Стывен Хендры.

З.Ы. Дарэчы, у траўні стартуе чэмпіянат Беларусі па снукеру.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Iкс
Сябар
Posts: 406
Joined: 27.09.2005 - 16:28
Location: Менск, АНГАРСКАЯ-2
Contact:

Post by Iкс »

Я раней шмат глядзеў Снукер, за Ронні хварэў :)
Потым надакучыла неяк...
Галодны крук
Чуе сьвежую кроў.
Свята брудных рук,
Свята чыстых зубоў.
Image
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Роні зараз у Кітае такое ўтварыў... Чарговы скандал:)
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Gruntoff
Сябар
Posts: 5
Joined: 26.02.2008 - 16:45
Location: Менск

Post by Gruntoff »

Мне здаецца, ён выказаў пратэст супраць таго, што адбываецца ў Тыбеце. Паказаў сваё стаўленьне да Кітая.
Сапраўды, у "Клясыке" добрыя сталы. Калі атрымліваецца гуляю там. Але штосьці ужо даўно ня быў там, часу няма. Яшчэ снукер ёсьць на Усходзе, у тым жа будынку, што крама "Суседзі", клюб "Старт", здаецца. Але там толькі 1 стол.
Улюблёныя снукерысты: О'Саліван, Мёрфі, Сэлбі
Image
Image
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Gruntoff wrote:Мне здаецца, ён выказаў пратэст супраць таго, што адбываецца ў Тыбеце. Паказаў сваё стаўленьне да Кітая.
:lol: Роні да Тыбету такая ж справа, як мне да будаваньня чарговай рэстарацыі на Рублёўцы. Ён заўсёды сябе так паводзіць па-за межамі Брытаніі. Розьніца толькі ў тым, што на гэты раз яго "схапілі за руку".
Яшчэ снукер ёсьць на Усходзе, у тым жа будынку, што крама "Суседзі", клюб "Старт", здаецца. Але там толькі 1 стол.
Гуляць у снукер на такіх сталах, як у "Старце", "Атляньце" ці "Зялёнай паляне" немагчыма!!! Асабліва клюбнымі кіямі!!! Гэта зьдзек над гульнёй!!!
Улюблёныя снукерысты: О'Саліван, Мёрфі, Сэлбі
Мёрфі гоў хом :lol:
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Мікалай
Мадэратар
Posts: 283
Joined: 1.12.2005 - 15:47
Location: Менск

Post by Мікалай »

граю на Казінца, таму што ад універа блізка
Image
Image
"Won't you help to sing these songs of freedom?
Cause all I ever had, redemption songs, redemption songs."
Bob Marley
Даньчык
Сябар
Posts: 31
Joined: 7.03.2008 - 18:17
Location: Менск

Post by Даньчык »

Я больш у рускі гуляю. У пул таксама часам. А вось правіл снукера на жаль ня ведаю. Звычайна у клюбах "Пирамида", "Як-18".
User avatar
zmrok
Сябар
Posts: 32
Joined: 8.06.2007 - 21:23
Location: Менск

Post by zmrok »

Граю, на жаль, толькі ў пул - на большае майстэрства не хапае)) Граю ў Стэпе, у Зялёнай паляне.
Хварэў за Пола Хантэра.
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Даньчык wrote:А вось правіл снукера на жаль ня ведаю.
Зьвяртайцеся! :lol:
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

У тэму:

10-11 траўня ў клюбе "Клясык" (П. Броўкі, 8а) пройдзе Чэмпіянат Беларусі па снукеру. Пачатак кожны дзень недзе зь дзясятай раніцы і да вечару. Фінал 11 траўня прыблізна а 17-й. Уваход вольны! Прыходзьце, не пашкадуеце.

P.S. Віншую Роню з трэцім тытулам чэмпіёна сьвету і вяртаньнем на першы радок сусьветнага рэйтынгу! :lol:
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Ultrabelarus
Сябар
Posts: 280
Joined: 24.07.2006 - 16:01
Location: г.Менск

Post by Ultrabelarus »

Спадарства, а дзе нахаляву можна ў нас пагуляць у більярд? Ну ці хаця б вельмі танна? А тое я не настолькі добра гуляю, каб яшчэ і плаціць за гэта :)
Нас мiльёны, нас дахалеры!
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Ultrabelarus wrote:Спадарства, а дзе нахаляву можна ў нас пагуляць у більярд? Ну ці хаця б вельмі танна? А тое я не настолькі добра гуляю, каб яшчэ і плаціць за гэта :)
Вось калі там, дзе нахаляву, ці там, дзе вельмі танна, Вы будзеце заўсёды "не настолькі добра гуляць". Паспрабуйце згуляць фрэйм (ці партыю) на нармальным стале, з нармальным сукном, нармальнымі шарамі і нармальным кіям. Гарантую, потым у які-небудзь "Стэп" Вас будзе не зацягнуць.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
VOLNY
Сябар
Posts: 253
Joined: 27.05.2006 - 21:19
Location: Менск

Post by VOLNY »

Alonka, нельга ж чалавеку, які пачынае граць на гітары раіць набыць Gibson Les Paul ))) :P
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

VOLNY wrote:Alonka, нельга ж чалавеку, які пачынае граць на гітары раіць набыць Gibson Les Paul ))) :P
Зусім розныя рэчы. Нармалёвы стол і жудасны стол - гэта як звычайная гітара і дзіцячая лялька. Чалавеку, які пачынае граць на гітары, я бы ня раіла набываць бубны. Як не параіла бы чалавеку, які хоча пагуляць у більярд, рабіць гэта на крывым стале клюбнай швабрай.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
VOLNY
Сябар
Posts: 253
Joined: 27.05.2006 - 21:19
Location: Менск

Post by VOLNY »

Alonka wrote:Чалавеку, які пачынае граць на гітары, я бы ня раіла набываць бубны. Як не параіла бы чалавеку, які хоча пагуляць у більярд, рабіць гэта на крывым стале клюбнай швабрай.
+1)))))))))
проста я ў більярдзе разбіраюся так ..мммм... што мог бы паблытаць "гітару з бубнамі")
Post Reply