Канцэрты КРАМБАМБУЛІ

Сайд-праект Лявона Вольскага — Крамбамбуля.

Moderators: Мікалай, Alonka

User avatar
Андрэй Раманавіч
Сябар
Posts: 1
Joined: 16.02.2008 - 00:07
Location: Мінск

Post by Андрэй Раманавіч »

Канцэрт быў проста супэр!!!! Толькі вось, што тычыцца дуэтаў, то асабіста мне яны не вельмі спадабаліся (акрамя Ніны Цішко). А так - цудоўна, проста цудоўна!!! Віктар Шалкевіч у ролі св.Валенціна - проста агонь, але на святога ён ніяк не цягнуў)))
Яшчэ пытанне ёсць такое: калі я ўсё правільна зразумеў :lol:, то канцэрт здымалі на відэа. А ці можна яго будзе набыць (што вельмі і вельмі хацелася бы - J:Морс і тое выдаў :D ), а калі можна, то як
?
Attachments
крамбамбуля 032.jpg
крамбамбуля 040.jpg
User avatar
St.Janka
Сябар
Posts: 15
Joined: 8.04.2007 - 08:56
Location: Слуцак

Post by St.Janka »

блА, піў замнога, трэ было трошкі меней, тады б было проста супэр!!!!!!!!
СВОБОДУ ПОПУГАЯМ!!
User avatar
Zap
Сябар
Posts: 535
Joined: 27.09.2005 - 14:01
Location: Менск

Post by Zap »

Шкада што не хадзіў.. На Хітрык жадаў бы паглядзець вельмі)
irc.by #nrm
Ul
Сябар
Posts: 7
Joined: 10.01.2006 - 23:18

Post by Ul »

Рамантычны канцэрт на БТ: http://shara.by/download/~file=52eadd68 ... 1440bdd1cc

З нейкай культурнай праграмы
User avatar
STRONG
Сябар
Posts: 22
Joined: 3.01.2007 - 11:06
Location: Minsk

Post by STRONG »

21 мая ў КЗ «Мінск» гурт «Крамбамбуля» з праграмай «Хвалі пазытыву». Таксама ўдзельнічаюць С. Зелянкоўская, Г. Хітрык, В. Самусік і іншыя. Пачатак 19:00. Квіткі 15-37 тыс. Даведка: (029) 655-55-96, (033) 655-55-96
Гомель (15 траўня, ГЦК), Магілёў (16 траўня, «Ліга»), Горадню (22 траўня, КЗ Філярмоніі) і Берасьце (23 траўня, ДК Прафсаюзаў).
мусілі таксама ў Віцебску заграць,але адмовілі ў залі....
No Bull Shit
NatKKa
Сябар
Posts: 1
Joined: 1.05.2008 - 20:22

Post by NatKKa »

ага......а ці шмат люду прыйдзе на канцэрт......квіткоў так шмат, што я мабыць буду сядзець дзе захачу))
NRM
User avatar
VOLNY
Сябар
Posts: 253
Joined: 27.05.2006 - 21:19
Location: Менск

Post by VOLNY »

Піпец. а на беларускую мову перакласці абвестку пра канцэрт слабо было?
Я не пра сп. Стронга, безумоўна, а пра галоўную старонку сайту
Maxvale
Сябар
Posts: 2
Joined: 31.10.2007 - 19:48
Location: USSR

Post by Maxvale »

Вось у мяне пытаньне: чаму Крамбамбуля едзе ва ўсе аблясныя цэнтры акрамя Віцебску? Мне як жыхару гэтага гораду вельмі крыўдна. Можна было б і другую залю знайсьці.
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

Maxvale wrote:Вось у мяне пытаньне: чаму Крамбамбуля едзе ва ўсе аблясныя цэнтры акрамя Віцебску? Мне як жыхару гэтага гораду вельмі крыўдна. Можна было б і другую залю знайсьці.
чытайце вышэй:

мусілі таксама ў Віцебску заграць,але адмовілі ў залі....
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

Фота з канцэрту ў Гомелі:

http://naviny.by/rubrics/culture/2008/0 ... _117_1926/
Maxvale
Сябар
Posts: 2
Joined: 31.10.2007 - 19:48
Location: USSR

Post by Maxvale »

Андрэй wrote:
Maxvale wrote:Вось у мяне пытаньне: чаму Крамбамбуля едзе ва ўсе аблясныя цэнтры акрамя Віцебску? Мне як жыхару гэтага гораду вельмі крыўдна. Можна было б і другую залю знайсьці.
чытайце вышэй:

мусілі таксама ў Віцебску заграць,але адмовілі ў залі....
Так у нас жа не адна канцэртная заля на весь Віцебск.
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

Канцэрт Крамбамбулі абмяркоўваецца на магілёўскім форуме:

http://forum.mogilev.by/showthread.php?p=262945
Аксеня
Сябар
Posts: 5
Joined: 29.08.2007 - 11:31
Location: Гомель

Post by Аксеня »

Вось тут мае ўражаньні ад канцэрту "Крамбамбулі" у Гомлі 15 траўня: http://aksenua.livejournal.com/21985.html
Ах, прадмет маiх ўздыханьняў, дай дабранач ты майму сэрцу… (с) КАМЭЛОТ
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

Гэта быў бадай што першы канцэрт беларускага гурта, які я пакінуў так і не даглядзеўшы да канца. Магчыма, мае асабістыя хвалі проста не супалі ў гэты вечар з Хвалямі пазітыву...

Вось некалькі заўваг:

1) Паўпустая заля цалкам на сумленьні арганізатараў. Пасьля паўтарамесячнага перапынку, за два апошніх тыдня траўня: Троіца, Ляпіс, Крамбамбуля, НРМ, Акіян Эльзы, Вайцюшкеві, фэст ў Віцебску і 3-га чэрвеня Нейра Дзюбель. Натуральна, што ў людзей няма а ні грошай, а ні часу каб наведаць усё.

2) Аздабленьне сцэны мусіць дапаўняць і адцяняць музыку, а не перакрываць і замяняць яе. Тут жа было не зразумела: на канцэрт прыйшоў, ці яшчэ куды... Гэты недарэчны двухпавярховы будан для бубнача, фатэлі з падушкамі, лаўка з напоямі.

Гледзячы на ўсё гэта раз пораз наведвала думка: аджа ёсьць грошы, дык чаму не ўкласьці іх у тое, што сапраўды вартае? Не здзіўлюсь, калі на канцэрце НРМ мы пабачым звыклае бюджэтнае аздабленьне сцэны: чатыры зэдліка з фае і старая расьцяжка на недарэчным для КЗ Мінск хакі.

Сапраўды: мы ня цэнім што маем і шукаем шчасьця ў іншых праектах...

3) Канфэранс. На мой погляд, канфэранс дарэчы толькі на зборных канцэртах і конкурсах кшталту Каранацыі. Кожны раз, калі Шалкевіч браўся за мегафон хацелася проста заткнуць вушы.

4) Навошта прапаноўваць гледачам напоі, калі вядома што хопіць іх на 15-20 чалавек, а ў залі паўтысячы?

5) Дуэты. Гэта ўвогуле балявая кропка. У Крамбамбулі, за ўсю гісторыю, было толькі два нармалевых сумесных выступа: з Натальляй Цішко і безназоўнай балерынай. Усё астатняе -- поўная лажа. З таго што я бачыў на канцэрце:

Хітрык: яна хоць словы песьні ведала? Бо тое што яна сьпявала было не разабраць. Суцэльнае нейкае ваў-ваў-ваў-ваў у такт музыцы.

Зелянкоўская: сябра запытаў: хто гэта? Сапраўды, калі чалавек не глядзеў А. Слуцкую і наведвае Купалаўскі Тэатр раз на год, як яму патлумачыць? Яе "шоў" было проста не ў тэму, а калі яны пачала вапіць у мікрафон (прабачце, сьпяваць) хоць вушы затыкай.

Маша Яр і Хаменка: крыху лепей, але ўсе роўна застаецца уражаньне што музыкі не рэпітавалі разам, а проста адзін-два разы сьпелі перад канцэртам.

Дадайце сюды пасрэдны гук.

Ускосна, мае словы падцвярждае адсутнасьць рэакцыі на мінуўшы канцэрт у сеціве. За выняткам дзяжурных фотарэпартажаў СМІ і тэксту ад Вольгі Кузьміч, якая як заўсёды ў захапленьні, -- цішыня. Пагадзіцеся, што добрыя канцэрты пакідаюць пасьля мора водгукаў у дзёньніках і на форумах.
Last edited by Андрэй on 24.05.2008 - 14:07, edited 1 time in total.
User avatar
sim.by
Сябар
Posts: 17
Joined: 6.07.2006 - 21:30
Location: Менск

Post by sim.by »

Ня ведаю, нармалёвы быў канцэрцік. Хаця і не для КЗ Мінск. Ну што рабіць, калі няма добрых пляцовак?

А Сьвета Зелянкоўская ўвогуле супэр. Добры тэкст ёй Міхалок напісаў пра хвалі пазітыву :о)))
User avatar
STRONG
Сябар
Posts: 22
Joined: 3.01.2007 - 11:06
Location: Minsk

Post by STRONG »

No Bull Shit
Post Reply