NRM! Гародня Вас чакае!

Усе апошнія навіны, абмяркаваньні канцэртаў гурту N.R.M. і іх будучыні.

Moderators: Мікалай, Alonka

User avatar
Iкс
Сябар
Posts: 406
Joined: 27.09.2005 - 16:28
Location: Менск, АНГАРСКАЯ-2
Contact:

Post by Iкс »

"Каб арганізаваць канцэрт трэба:"

Вось чытаў Дзятліковіча і не памятаю, для Мроі ў годзе 87-89 так жа сама арганізоўвалі канцы, ці ўсё было куды прасьцей...
Галодны крук
Чуе сьвежую кроў.
Свята брудных рук,
Свята чыстых зубоў.
Image
User avatar
Nika
Сябар
Posts: 35
Joined: 14.12.2005 - 22:37
Location: Уроцлаў / Wroclaw

Post by Nika »

Андрэй wrote:Ці вы хочаце, каб Піт бегаў па горадзе і расклейваў афішы, а Юрась сядзеў на касе і гандляваў квіткамі?
hetaja ideja mianie vialmi spadabałasia :twisted:
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Андрэй, рэспэкт і ўважуха!

litwin1794, паверце мне, калі праходзіць юнацкі максымалізм, для кожнага чалавека найпершай задачай робіцца захаваньне ўласнай сям'і, а не культурна-архітэктурнай спадчыны Гародні. Калі б я (ці нехта з тых, каго Вы маеце на ўвазе) была дачкой нафтавага магнату, я б з задавальненьнем зладзіла НРМу дабрачынны тур па краіне, а так - прабачце, канечне, музыкаў, што замест правядзеньня канцэрту яны набываюць ежу дзецям.

Кастусь Капялюш,
1. у Амэрыцы канцэрты арганізуе блізкі Лявону чалавек, які САМ аплочвае музыку ўсе побытавыя выдаткі. Акрамя таго, ганарар Лявон не атрымлівае.
2. за квіткі ў 10 тыс. у Гародні канцэрт наўпрост не адаб'ецца арганізатарам. Калі нехта асабіста гатоў выкласьці з кішэні некалькі сот даляраў - калі ласка.
3. уважліва пачытайце інтэрвію: праз 10 год пасьля развалу МРОІ Лявон сказаў, што яму калі й ня сорамна за песьні тых часоў, дык сьмешна ад іх - дакладна.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Кастусь Капялюш
Сябар
Posts: 153
Joined: 4.03.2007 - 11:22
Location: Горадня

Post by Кастусь Капялюш »

Alonka wrote:2. за квіткі ў 10 тыс. у Гародні канцэрт наўпрост не адаб'ецца арганізатарам. Калі нехта асабіста гатоў выкласьці з кішэні некалькі сот даляраў - калі ласка.
1. У Ваўкавыску, кали я не памыляюся, былі па 7тыс...
2. Кто хоча, прыйдзе і за 20тыс. :)
Радуйцеся людзі, як да вайны
Пакуль мы не адны
Пакуль яшчэ ня страчаныя подыхі вясны
Подыхі вясны
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Кастусь Капялюш, шчыра кажучы, ня ведаю, колькі каштавалі квіткі ў Ваўкавыску, але мне дакладна вядома хто й як гэты канцэрт арганізоўваў. Па-першае, займаўся гэтым дарослы надзейны чалавек, зь якім мы перад гэтым не адзін месяц вырашалі пытаньні райдэру. Па-другое, рэкляму яны рабілі ледзь не на ўсю вобласьць. Па-трэцяе, клюб працаваў без арэнды, на колькі мне вядома. І самае галоўнае - чалавек захацеў зрабіць канцэрт, ён запрасіў і зрабіў, а не крычэў на форуме, каб НРМ прыехалі ў яго родны горад ;) .
And I'm sorry for just being me...
litwin1794
Сябар
Posts: 38
Joined: 11.10.2005 - 22:12
Location: Гародня

Post by litwin1794 »

Дзякую за падрабязныя каментары..!!! Усё добра, усё выдатна, але......
1) "не злуйце мяне!...Пасля гэтага ўсялякія размовы такога кшталту будуць проста выдаляцца" - вы дэмакрат?? Пэўна вы зразумелі, што я меў на ўвазе...
2) як дакладна адзначыў мой зямляк-гарадзенец, Вольскі і Ко усё ж такі не жабракі. Дадам да гэтага толькі тое, што Юрась яшчэ працуе тэхнікам у БДУ, Паўлаў дае платныя ўрокі гітары (пра гэта чуў даўно, можа сёння ўсё змянілася..). Лявон і Алезіс могуць зарабляць грошы маляваннем ці літаратарствам. Але не РОК-музыкай....Я думаю, у іх хопіць на квіток да Гародні
3) "за музыку трэба плаціць, як і за вопратку, ежу, квіткі ў кіно, кнігі" - тады вы згодны, што НРМ - гэта прадукт поп-індустрыі?? Гэта вы зразумейце нарэшце, што ІДЭЮ нельга прадаваць за нейкія там грошы... Уявіце сабе, што б было, каб я пачаў у вас патрабаваць грошы за тое, што я карыстаюся беларускай мовай на гэтым форуме..?? Калі яны жадаюць прадаваць сваю музыку, няхай спяваюць пра любоў і Новы год..
4) паўтаруся: ніхто ад НРМ не патрабуе ладзіць вялікія канцэрты. Няхай прыедуць з акустыкай, стануць каля таго ці іншага будынка і пачнуць граць...
litwin1794
Сябар
Posts: 38
Joined: 11.10.2005 - 22:12
Location: Гародня

Post by litwin1794 »

Alonka wrote:
litwin1794, паверце мне, калі праходзіць юнацкі максымалізм, для кожнага чалавека найпершай задачай робіцца захаваньне ўласнай сям'і, а не культурна-архітэктурнай спадчыны Гародні. Калі б я (ці нехта з тых, каго Вы маеце на ўвазе) была дачкой нафтавага магнату, я б з задавальненьнем зладзіла НРМу дабрачынны тур па краіне, а так - прабачце, канечне, музыкаў, што замест правядзеньня канцэрту яны набываюць ежу дзецям.
Глядзіце частку 2 і асабліва канцоўку 3 часткі майго папярэдняга паведамлення....
User avatar
Наста
Сябар
Posts: 61
Joined: 1.10.2006 - 10:39
Location: Віцебск
Contact:

Post by Наста »

litwin1794 wrote: 2) як дакладна адзначыў мой зямляк-гарадзенец, Вольскі і Ко усё ж такі не жабракі. Дадам да гэтага толькі тое, што Юрась яшчэ працуе тэхнікам у БДУ, Паўлаў дае платныя ўрокі гітары (пра гэта чуў даўно, можа сёння ўсё змянілася..). Лявон і Алезіс могуць зарабляць грошы маляваннем ці літаратарствам. Але не РОК-музыкай....Я думаю, у іх хопіць на квіток да Гародні
А не здаецца вам, што справа зусім не ў гэтым?
А лічыць, хто, адкуль, як і сколькі зарабляе, прынамсі не прыгожа.
Сябе мы зробім самі!
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Я фігею проста…
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

litwin1794 wrote: 1) "не злуйце мяне!...Пасля гэтага ўсялякія размовы такога кшталту будуць проста выдаляцца" - вы дэмакрат?? Пэўна вы зразумелі, што я меў на ўвазе...
гэта вы мяне не зразумелі. справа ў тым, што рэгулярна з перыядам у тры-чатыры месяцы на гэтых форумах узнімаюцца адныя і тыя ж пытаньні. І кожнаму новаму чалавеку прыходзіцца тлумачыць адно і тое ж... Шкада часу.
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Image
у мяне больш не хапае словаў... Вырашыце толькі, хто будзе з-за кратаў міністраў вызваляць пасьля такіх вандровак...
And I'm sorry for just being me...
User avatar
QzWeR
Сябар
Posts: 352
Joined: 22.09.2005 - 20:42
Location: Менск

Post by QzWeR »

піпец
"DLC - адзін з буйнейшых фанацкіх рухаў у Беларусі" К.С.
User avatar
macie3k
Скарпіён
Posts: 318
Joined: 21.09.2005 - 14:32
Location: Польшча
Contact:

Post by macie3k »

litwin1794 wrote:тады вы згодны, што НРМ - гэта прадукт поп-індустрыі??
Точна.
Дакладна.
Зусім так.
Абсалютна.
Якраз.
Otóż to.
litwin1794
Сябар
Posts: 38
Joined: 11.10.2005 - 22:12
Location: Гародня

Post by litwin1794 »

to Наста: "А не здаецца вам, што справа зусім не ў гэтым?" - а ў чым жа?? Адчыніце мне вочы...

to Андрэй: я прыхільнік выразу "у спрэчцы нараджаецца ісціна"
to Alonka: "уважліва пачытайце інтэрвію: праз 10 год пасьля развалу МРОІ Лявон сказаў, што яму калі й ня сорамна за песьні тых часоў, дык сьмешна ад іх - дакладна." - а вось за песню "Зямля" яму таксама сорамна??? Няхай скажа гэта тым, каго ў канцы 80-х за гэтыя песні ва універах цкавалі, тым, хто наслухаўшыся іх у 90-91-м годзе ішоў на мітынгі і стаяў там па 5 гадзін.....
litwin1794
Сябар
Posts: 38
Joined: 11.10.2005 - 22:12
Location: Гародня

Post by litwin1794 »

macie3k wrote:
litwin1794 wrote:тады вы згодны, што НРМ - гэта прадукт поп-індустрыі??
Точна.
Дакладна.
Зусім так.
Абсалютна.
Якраз.
Otóż to.
За сінанімію вам дзесятка!!!
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

litwin1794, не параўноўвайце тыя часы й гэтыя. Тады была маладосьць - і песьні, і ўчынкі былі заснаваныя на юнацкім максымалізме. Зараз - іншы час для НРМ. У іх ужо іншая мэта існаваньня. На іх месцы прыйшлі іншыя маладыя людзі. Вы ж зразумейце, што хоць гэта і музыкі, але ж яны такія ж людзі. У іх ёсьць жонкі і дзеці, ім хочацца ўлетку адпачыць зь сям'ёй хаця б у Крыму. Хочацца бачыць, як тваё дзіцятка ідзе ў першы клас, як яно расьце, як атрымлівае дыплём. Хочацца ўбачыць унукаў ці ўнучак. Ім таксама хочацца спакою і звычайнага чалавечага шчасьця. Ведаеце фразу: "ты паміраеш, калі нараджаецца тваё першае дзіцятка"? Паверце, празь нейкі час Вы ўсё гэта зразумееце.
And I'm sorry for just being me...
litwin1794
Сябар
Posts: 38
Joined: 11.10.2005 - 22:12
Location: Гародня

Post by litwin1794 »

Я добра разумею, што гэта такое маць дзяцей. Аднак дзе вы тут бачыце перашкоду для прыезду ў Гародню...?? А т.зв. юнацкі максімалізм, якім Вольскі і іншыя вельмі часта апелююць, ні што іншае, як паказчык адданасці сваёй справе....!! Між іншым, хто хацеў (і хоча) перавыдаць гэтыя юнацка-максімалістычна-смешныя песні?? Я думаю, на гэтай аптымістычнай ноце спрэчка наша і скончылася...хаця калі жадаеце, можна яе працягнуць далей
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

litwin1794, перавыдаць МРОЮ можна толькі для гісторыі. Быў такі гурт - вось запісы. Яны, безумаўна, маюць культурную каштоўнасьць для краіны. Але толькі як запісы і словы ТЫХ часоў, як перадгісторыя НРМ і дарослага жыцьця.
А перашкода ў тым, што у музыкаў, па-першае, банальна не хапае часу для такіх вандровак (уявіце, што пасьля Гародні з кожнага гораду пачнуць паступаць такія просьбы - і кожны будзе крыўдаваць на адмову). А па-другое, выступ НРМ ля нейкага будынку ў любым выпадку будзе расцэньвацца як парушэньне парадку, за што хлопцам сьвеціць 15 сутак. Вы гэтага хочаце?
And I'm sorry for just being me...
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

litwin1794 wrote:Я добра разумею, што гэта такое мець дзяцей.
:lol:
litwin1794
Сябар
Posts: 38
Joined: 11.10.2005 - 22:12
Location: Гародня

Post by litwin1794 »

Эхх.. і дзе ж гэта НРМ..?? Чаму ж ня едуць..?? :lol: :lol:
Post Reply