Уражаньні ад новага альбому

Абмяркаваньне ўсіх альбомаў гурту, асобных песьняў, відэа-кліпаў і г.д.

Moderators: Мікалай, Alonka

Якая лепшая песьня альбому на вашую думку?

Nas da chalery
5
4%
Stalinhrad
12
9%
Hadziucznik
7
5%
Miensk i Minsk
34
27%
Toe, szto josc pamizh nami
3
2%
Palmy i biarozy
2
2%
Padvodnaja lodka
2
2%
Svabody hlytok
4
3%
Kitaj
3
2%
Himn bielaruskaha rok-n-rolszczyka
8
6%
Nikoli-nikoli
17
13%
Tolki dla ciabie
6
5%
Nie pytaj
4
3%
Mama, tata, heta ja
21
16%
 
Total votes: 128

User avatar
zmrok
Сябар
Posts: 32
Joined: 8.06.2007 - 21:23
Location: Менск

Post by zmrok »

Альбом, як кажуць, пачынае падабацца пасьля некалькіх тыдняў. І гэта праўда! А пасьля першага праслухоўвання хацелася проста забыць тое, што я пачуў: такім слабым падаўся мне гэты альбом.
Але цяпер слухаю ўсё і па некалькі разоў. Усё, акрамя Падводнай Лодцы: ну зусім ужо не па-энэрэмаўску гэта!
Вылучыць магу некалькі песьняў:
1. Менск і Мінск (клясыка!!!!!!)
2. Кітай (проста падабаецца)
3. Гімн беларускага рок-н-рольшчыка (за якую і прагаласаваў)
4. Не пытай (больш за астатнія нагадвае стары НРМ, ІМХО)
5. Мама, тата, гэта я (цудоўнае адлюстроўваньне зьмены чалавечых поглядаў на працягу жыцьця)

Уф, здаецца, усё
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

zmrok, блін, растлумачце мне, што значыць "не па-энэрэмаўску"?! Я сур'ёзна не разумею. Як гэта можа быць неяк па-іншаму, калі напісалі і згралі песьню менавіта НРМ? Эвалюцыя - гэта абсалютна звычайная зьява. Было б сьмешна, калі б гурт да гэтага часу тырчэў у 20-м стагодьдзі. Дарэчы, вось "Гімн" мяне як раз у часы Мроі і павяртаў. Адзіная песьня, якая выбіваецца з кантэксту сёлетняга НРМ.

P.S. А аватара ў Вас такая... ммммм... добрая, ласкавая і пяшчотная... :lol:
And I'm sorry for just being me...
User avatar
князь жжош
Сябар
Posts: 32
Joined: 10.06.2007 - 13:21
Location: Менск
Contact:

Post by князь жжош »

Ну ніведаю... Што тут магло неспадабацца? Я памятаю, як прачнуўся раніцою, залез на тут.бай і ўбачыў навіну аб новым альбоме і конкурсе на Эўра-радыё, адразу ж залез і ўсё спампаваў. А калі пачаў слухаць, то зразумеў, што гэта яшчэ лепш, чым я сабе мог уявіць!

Але яшчэ больш мяне прыемна здзівіла сама кружэлка! Я спачатку думаў, што песень усяго 8 (тыя, што былі на Эўра-радыё). А калі ўбачыў кружэлку і незнаёмыя песні - майму шчасцю не было канцу і краю =)
User avatar
zmrok
Сябар
Posts: 32
Joined: 8.06.2007 - 21:23
Location: Менск

Post by zmrok »

Alonka wrote:zmrok, блін, растлумачце мне, што значыць "не па-энэрэмаўску"?! Я сур'ёзна не разумею. Як гэта можа быць неяк па-іншаму, калі напісалі і згралі песьню менавіта НРМ?
P.S. А аватара ў Вас такая... ммммм... добрая, ласкавая і пяшчотная... :lol:
А то і значыць.
Вольскі калісьці казаў, што ня хоча станавіцца закладнікам нейкага аднаго жанру, але ж не да такой ступені, каб граць ча-ча-ча! Усёткі ж НРМ - гэта РОК-гурт (ці не так?).

P.S. Дзякуй за аватару. Яшчэ і не такія ёсьць :roll:
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

zmrok, НРМ - гэта ў першую чаргу гурт, які складаецца з творчых асобаў, а потым ужо рок. За вакном 2007-мы год, час, калі чыстыя стылі й жанры нікому не цікавыя. Зараз час экспэрыментаў. Вось і НРМ шукае нешта іншае. Мастацкая вартасьць каманды ня ў тым, што гэта рок, а ў якасьці музычнага прадукту. Няўжо Вам цікава слухаць адно й тое ж з альбому ў альбом? Калі б НРМ зараз выдалі чарговых "Трох чарапах" ці "Одзірыдзідзіну", я бы акуратна паставіла дыск на паліцу і ўвогуле забылася на існаваньне такой каманды. Бо нецікава і прадказальна. А "06" - паказальнік таго, што хлопцам яшчэ хочацца ісьці наперад, яшчэ хочацца зьдзіўляць, яшчэ не ўсё роўна, што сьведчыць аб жыцьцяздольнасьці гурта.
Іншая справа, што менавіта Вам не спадабаўся экспэрымент. Але гэта пытаньне густу, а не лажа ад НРМ.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
zmrok
Сябар
Posts: 32
Joined: 8.06.2007 - 21:23
Location: Менск

Post by zmrok »

Удакладню апошні раз: Падодная Лодка - песьня, якую я ну ўж зусім не чакаў пачуць ад НРМ і яна мне не спадабалася. Вось і ўсё! Яна мне не спадабалася - я яе не слухаю!
А ў мяне такое ўражаньне, што ты спрабуеш сказаць: "Не, ты ня правы. Гэтая песьня клас, таму што яе выконвае НРМ, які ня хоча таптацца на адным месцы".
Так, я згодны, што заставацца на адным месцы нельга ніколі (а асабліва ў мастацтве). Але ж з такой, як ты кажаш, эвалюцыяй праз пару-тройку гадоў мы пачуем самбу ці сальсу ў выкананьні НРМ? :D Не, дзякуй :D

P.S. Дарэчы, ты вымусіла мяне праслухаць гэтую песьню яшчэ раз.
P.P.S. І лажай я гэта не называў! Песьня зроблена па-майстэрску якасна.
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

zmrok, хм... Я вось і казала менавіта пра тое, што ВЫ не чакалі гэтай песьні ад НРМ, што ВАМ не спадабалася. Адзінае, што я спрабую сказаць, гэта тое, што заганяць НРМ у нейкія акрэсьленыя рамкі ў наш час - глупства. Хай самба ці сальса. Калі гэта будзе зроблена якасна - калі ласка. Гэта можа кагосьці не задаволіць. Але ад гэтага гурт не перастане быць эНэРэМам (да прыкладу, Нэльлі Фартада не зьмяніла імя толькі таму, што пачала пад уплывам часу сьпяваць r'n'b). Ад Вас жа ж я чую тое, што калі нейкая песьня выходзіць за звыклыя межы творчасьці гурта, дык гэта ўжо і не па-энэрэмаўску зусім, і ўвогуле не патрэбна. Дарэчы, "Падводную лудку" я ніякім бокам не ўзгадала ні ў адным посьце. Я нічога не казала пра тое, класная яна ці наадварот. Зачапілася я менавіта за азначэньне "не па-энэрэмаўску". Захацелася ўсё ж такі даведацца, а як гэта? :lol:
And I'm sorry for just being me...
User avatar
-=АндруХА=-
Сябар
Posts: 44
Joined: 22.07.2006 - 19:41
Location: Беларус!
Contact:

Post by -=АндруХА=- »

найте сцылку на новый альбом, тока норм шоб даунлодером качнуть мона было.
БССМ- Беларускi Саюз Сумленнай Моладзi. www.chestno.by.ru
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

-=АндруХА=- wrote:найте сцылку на новый альбом, тока норм шоб даунлодером качнуть мона было.
спасылка такая: найбліжэйшая музычная крама.

Набывайце дыскі!
User avatar
Zap
Сябар
Posts: 535
Joined: 27.09.2005 - 14:01
Location: Менск

Post by Zap »

Можа ў мяне такія ўражаньні ад таго, што ёсьць шмат што слухаць іншага.. Я хачу сказаць, што альбом пойдзе для такіх тру опаў якія слухаюць толькі тру беларускае й г.д... Простаму слухачу ня шмат яно дасьць. Мама-тата, ніколі?.. Лёгкія-лёгкія - песьня, якая можна ўспрымацца ўвогуле без палітыкі. Не, жыве беларусь канешне й усё такое, але часам стамляешся, хочацца чаго-небудзь нейтральнага.
irc.by #nrm
User avatar
-=АндруХА=-
Сябар
Posts: 44
Joined: 22.07.2006 - 19:41
Location: Беларус!
Contact:

Post by -=АндруХА=- »

Zap, как же я тя понимаю......
БССМ- Беларускi Саюз Сумленнай Моладзi. www.chestno.by.ru
User avatar
dafik
Сябар
Posts: 22
Joined: 5.06.2007 - 01:55

Post by dafik »

Кароче лейтмотив Алонки понятен. Т.к. это делает НРМ, то как это может быть не по нрмовски и как это может не нравиться. Тем более люди жывые, эвалюционируют, иправизируют.
Но надо бы заметить одно. Есть та музыка, за которую НРМ и полюбили. И мы не дебилы, чтобы всегда кричать "одабрям" всякому творчеству НРМ. Здесь Ты говоришь о творческой душе и т.п.
Не спорю, никто не хочет становиться заложником жанра, как это было са многими. Но надо понимать, что люди любят не тебя такого хорошего, а результат твоей работы.
Не стоит здесь создавать кумиров и идолов. Если человек один раз сыграл, что-нибудь стоящее, то это не значит, что теперь всё оставшиеся время все будутт рукоплескать ему, если даже тот играет отборнейший бред.

З.Ы: я не считаю, что НРМ играет "отборнейший бред", но пришлось утрировать, чтобы эта ситуация стала более паказательной и наглядной.
Опять же понимаю, что вкусы различны и многим нравится ДК(!). Здесь спорить не буду.Но есть люди, которым полюбилась начальная НРМ.
И они хотят слыщать нечто подобное. И не стоит говорить, что новое также хорошо, только потому, что ешо написало НРМ.
Но опять же. Мы наверное вправе считать, что такое поээнеремовски. Это тоже, что и стиль, а стиль определяется самым началом творчества, идеей с целью которой создавалась группа. Сомневаюсь, что целью была играць самбы и румбы.
А то, что сейчас - это не то, значит это не по-энеремовски. А если они вздумали изменить стиль (кстатии повторюсь.Специально для этого Вольский сделал ZET,
чтобы быть независимым от формата), то пускай многие самые первоначальные (вместо настоящих) имеют возможность быть недовольными тем, что НРМ сейчас играет.
Если группа меняет стиль, то пусть будет готова, что изменятся и круг её поклонников. И не надо убеждать, что группа осталась такой же. И за...бала говорить (а это твой основной тезис), что то, что сделано НРМ это есть настоящая НРМ и нам всем надо её любить.

Извиняюсь на эмоциональность. А эмоциональность это то, что надо всё-таки быть объективной.
Кроме того есть понятие художественный уровень. И поэтому мы вправе сравнивать песни, хотя бы согласно ему.
Якия нячыстыя жанры. Почему-то НРМ полюбили именно за этот чистый жанр. Мастацкая вартасть сапрауды ня у тым.
Але вартасць НРМ какразтаки в тым. НРМ была и мы её за это любим камандой протеста. Ведь несекрет, что рок изначально зародился как протест. Так тому и быть.
Почему-то выдавали 3 таких альбома. И их касэты на палицу няхто ня клау. А наоборот какраз в это время наблюдался самый расцвкт НРМ во всех смыслах.
Вот ты и Сама говоришь то, вчём меня обвинила, хотя я в своём посте этого как раз не говорил, памятуя про высказывания Вольского.
А говришь Ты то, что кстати сказал сам Лявон по поводу ZET. Что они хотят быть неформатными, всё время изменять стиль мызуки, и боятся нового формата - стать неформатными.
За что кстати ZET и люблю, что товарищи не пропихивали под своим лейбам неизвестно что, а играли согласно той идеи, ради которой бал сотворен ZET - не стать заложником формата.
Опять же что писал и ранее. НРМ по-моему должна была писать определенный рок, что и честно делала 3 альбома.
Нецикава и прадказальна. Помоему Лэдов, Жалезного Майдана слушают уже десятелетия и это цикава и всё равно непрадказальна.
А если у НРМ выходят песенки нецикавыя и прадказальныя, то это говорит о кризисе жанра, и о том, что каманда уже не может писать, то ради чего создавалось. А тогда зачем существовать, какесли не соответствовать изначальным идеям?.
Учитывая это и предыдущее ещё раз заявлю, что НРМ стоит разбежацца (тем более, что на улице не останутся, все имеют проекты), чтобы сохранить своё доброе имя и сохранить преданнах каманде фанатов с самых ну или почти самых её истоков. А не является ли самым преданным друг, который с детства с тобой. Старый друг лучше новых двух.
Опять же чтобы удивлять у них есть свои проекты и не стоит портить НРМ.
И ни якае самбаа ти та сальца. Хай ета будет для крамбабули. Сколько раз говорить, что НРМ - это рок. И не стоит прекланятся перед спадаром Вольским. Если каманда отошла от рока, пускай скажет об этом честно, что он ей надоел или просто не может уже писать качественный рок, а не дурит головы почитателям НРМ.
Опять пусть будут экспкрименты убедила. Но не 9 же лет беспрерывного эксперимента. Одна мелодия в альбоме - вполне хватит. Люди ждут рока. А если это сплошь одни эксперименты, то пускай называют каманду по-другому и не портят воспоминаний об НРМ-ме. Опять же, что я и говорил. Появилась другая филасофия музыкм. Чудсесно. Создавай новую каманду и лабай с ней свой филасофию. Появится новая философия - новая каманда с новой филасофией.
Сомневаюсь, что фэнам Железного Майдана понравился бы альбом самбы, да даже одна песня.

А всяким там Zap-ам. А не пошел бы ты... Я всё свою жизнь змагаюсь с режимом, НРМ на многое побуждал. Змагаюсь между прочим и за твою свабоду. А если НРМ ещё и то этого отойдёт, то чем оно будет лучше J:морса. НРМ один из символов борьбы и в то же время один из флагов. И вот именно всякие там румбы не помогут в борьбе, а Партызанская поможет. Тем более сам Лявон против режима. А если тебе нравится быть рабом, то какого ты слушаешь НРМ.
А всякие там андрюхуи так вообще ничего не понимают. Небось в брсрме кроме нрсма состаят. Таких гнать в шею надо.

З.З.Ы: прошу писать посты основываясь на анализе всегно материала. А то когда выхватывается одна фраза ой как не хочется повторять написаное.
З.З.З.Ы: за оскарбления в адрес Алонки глубочайше раскаиваюсь, впредь подобногоно обещаю не совершать, убедительно прошу меня строго не наказывать, вслучае чего готов понети наказание по всей строгости. Тем более, сто стоит и её понять. Исходя из своей должности, она и должна улаживать конфликты и наставлять на путь истинный:)
За что Ей респект и уважение.
Ничего личного. Это всего лишь мнения и рассуждения, которые легко изменить.
Усе правы забаронены
User avatar
Megaloman
Сябар
Posts: 72
Joined: 1.10.2005 - 11:26
Location: Мінск ці Менск, а, пераблыталася ўсе ў галаве

Post by Megaloman »

dafik,
дзе ты пачула самбу й румбу?
I've found safety in this loneliness
But I cannot stand it anymore
User avatar
Marnatrauny
Сябар
Posts: 279
Joined: 27.08.2006 - 18:16
Location: Менск, Рэспубліка НРМ
Contact:

Post by Marnatrauny »

Ведаеце, думкі не па тэме. Пачаў слухаць уважліва расейскі, украінскі, польскі рок і заўважыў, што беларускі рок мае адметныя рысы, якія ўпершыню праяўляліся менавіта ў Мроі-НРМ'у. Канечне, я не адмаўляю уплыву Бонды, Улісу, Новага Неба, Мясцовага Часу і г.д. , але ж менавіта тое, што мы чуем зараз на беларукае рок-сцэне, было ўпершыню створана Мройцамі.
Уважліва паслухайце "тру-беларускую" (як хтосьці выказаўся пастоў пяць назад) музыку. Можна заўважыць сваеасаблівае гучаньне. Яно напорыстае, агрэсыўнае, задумленнае, але пры гэтым аначасова мяккае, мэлядычнае, лёгкае на ўспрыманьне...
Самае блізкае па гучаньню, напэўна, расейскі панк-рок. Хаця ён болей жорсткі, цэнічны, што лі.
А яшчэ пан Мартыненка калісьці гучна крычаў на Мрою "Стод-рок" (стод -"языческий идол"). Дык вось, зараз мы бачым шмат гуртоў, якія маюць гэткі наплыў таго няіснага стод-року. І ў адрозьненьне ад якой Алісы гэта гучыць ня патасна, а хутчэй мілосна, часамі інтымна. Хаця ёсьць нават часты стод-рок. Лепшы прыклад - Постскрыптуп. У той жа стос можна дадаць і Крыві. І г.д. Błabłabła...
На небi трохи тепло, пiд небом трохи зимно нам всiм... (© Скрябін)
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Прафэсыйныя змагары — гэта крута!‥
User avatar
Zap
Сябар
Posts: 535
Joined: 27.09.2005 - 14:01
Location: Менск

Post by Zap »

dafik, у "а не пайшоў бы ты" сапраўды нічога асабістага ня бачу, прафесыйны змагар) Тое, што я не жадаю гурту аднабаковасьці ня значыць што я жадаю быць рабом. І ня буду я табе пералічваць ды пахваляцца дзе я быў ды што рабіў, навошта мне гэта трэба?
Ты бачыш у нрм толькі сьцяг? Я ня толькі. Для мяне гэта шчэ й проста музыка аб жыцьці. Канешне, яна палітычная, змагарская, але калі б яна складалася толькі з гэтага яе б ня любілі так як любяць.
Увогуле складаецца ўражаньне што пост пісаўса двумя людзьмі, і... ладна, ня буду пераходзіць на лаянку)
irc.by #nrm
User avatar
dafik
Сябар
Posts: 22
Joined: 5.06.2007 - 01:55

Post by dafik »

Добра, пра змагароў гыгыгы.
А если отойти от личностей,грубостей и эмоций, чем местами грешил мой пост, то, что конкретного Вы, шаноўнае спадарства, мусіце мне адказаць па тэме.
Глубоко уважаемому мною Zap-у (хотел съязвить, но сдержался. Вишь как Тебя уважаю) Пра "змагароў" я не хвалюся. Я тем самым старался показаць, что дахалеры таких чуваков, которым по меньшей мере будет обидно, если НРМ уйдёт от темы политики.
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

dafik, зараз пачытаю Ваш пост, абавязкова адкажу. А пакуль проста хачу папярэдзіць: Вы можаце выказваць сваё меркаваньне, даказваць уласную слушнасьць й змагацца за свае погляды. Але пры гэтым ня трэба абражваць апанэнтаў. І яшчэ за адно "а не пайшоў бы ты" у адрас любога наведвальніка форума Вы будзеце ліквідаваны адсюль на няпэўны тэрмін.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Відаць, што зноўку давядзецца адкапаць кулямёт…
Відаць, што зноўку давядзецца кіляць…
Мы мадэратары, лясныя браты…
Ма мадэратары, з адмінам на ты…
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

dafik, буду адказваць па пунктах па хочу чытаньня паста.
1. "Т.к. это делает НРМ, то как это может быть не по нрмовски и как это может не нравиться" - знайдзіце ў маіх тэкстах хоць адно слова пра тое, што ўсё, што робіць НРМ - гэта супэр й варта захавацца ў музычнай гісторыі й быць паказальнікам якасьці для наступных пакаленьняў? Ніколі публічна я не дазваляю сабе выказваць уласнае фе і ніколі не прэтэндую на аб'ектыўнасьць - я, дзякуй богу, не музычны крытык.

2. "Есть та музыка, за которую НРМ и полюбили. И мы не дебилы, чтобы всегда кричать "одабрям" всякому творчеству НРМ" - ёсьць та музыка, якую хоча рабіць гурт. І яны не дыбілы, каб заўсёды рабіць тое, што патрабуюць фаны. Ці ня творчасьць "па замове" ёсьць першая прыкмета папсы, а? Вам не падабаецца - слухайце той НРМ, які Вы палюбілі. Ваш густ ня ісьціна ў апошняй інстанцыі, згадзіцеся.

3. "Не спорю, никто не хочет становиться заложником жанра, как это было са многими. Но надо понимать, что люди любят не тебя такого хорошего, а результат твоей работы" - вооооооооооооось. А добрая праца - гэта якасная праца па тэкстах, па музыцы, па запісу й г.д., а ня тая, дзе грамчэй гучыць "жыве Беларусь".

4. "Не стоит здесь создавать кумиров и идолов. Если человек один раз сыграл, что-нибудь стоящее, то это не значит, что теперь всё оставшиеся время все будутт рукоплескать ему, если даже тот играет отборнейший бред" - заўважце, менавіта Вы першы ўзгадалі словы "кумір" і "ідал" ;) . Ніхто нікога не стварае. І тут я з Вамі цалкам згодная. Але НРМ пад гэтую сытуацыю пры ўсім жаданьні не трапляе.

5. "Но есть люди, которым полюбилась начальная НРМ. И они хотят слыщать нечто подобное. И не стоит говорить, что новое также хорошо, только потому, что ешо написало НРМ" - давайце ўзгадаем, што ёсьць людзі, якія любяць і гэты НРМ. І яны хочуць пачуць нешта новае. І ня варта казаць, што новае брэд толькі таму, што Вам яно не падабаецца.Новае добра ў тым выпадку, калі яно зроблена на адпаведным узроўні. І неістотна, якая каманда гэта грае. Я ненавіжу... мммм... прыкладам, Білана. Але казаць, што гэта ацтой, згадзіцеся, глупства. Таму што чалавек працуе на такім узроўні, да якога большасьці з расейскіх музыкаў (я ўжо не кажу пра беларусаў) яшчэ цягнуцца й цягнуцца. "Хорошо", як Вы кажаце, залежыць не ад густаў, а ад агульнай якасьці музыкі.

6. "Мы наверное вправе считать, что такое поээнеремовски. Это тоже, что и стиль, а стиль определяется самым началом творчества, идеей с целью которой создавалась группа. Сомневаюсь, что целью была играць самбы и румбы" - а НРМ ня ў праве лічыць, што такое па-іхняму? Цяпер гэта прыхільнікі вырашаюць? Цікава-цікава. І Вы лічыце, што мэтай стварэньня гурта было граць рок да апошняй сэкунды жыцьця й памерці з крыкам "Лукашэнка, буць ты прокляд, гат!"? Мда... А мне неяк здавалася, што людзі хацелі несьці беларускую культуру ў масы... Эх, дура я дура...

7. "Если группа меняет стиль, то пусть будет готова, что изменятся и круг её поклонников" - яна заўсёды да гэтага гатова, таму й экспэрыментуе ня гледзячы вось на такія пасты.

8. "И не надо убеждать, что группа осталась такой же" - я кажу, што гурт застаўся такім жа ж? Мммммм... А ў самым першым сказе Вы зачапіліся за мае словы пра эвалюцыю гурта. У каго з нас праблемы з лёгікай і ўспрыманьнем тэксту?

9. "за...бала говорить (а это твой основной тезис), что то, что сделано НРМ это есть настоящая НРМ и нам всем надо её любить" - за першае слова я Вам ужо рабіла заўвагу. На першы раз дарую. Далей. Спраўдны НРМ - гэта Лявон, Піт, Юрась, Алезіс і іх творчасьць. Здаецца, "06" рабілі тыя ж асобы. Ці я нешта прапусьціла? Вам ня хочацца іх любіць? Калі ласка!!! Я што, трымаю пісталет ля Вашага віска й прымушаю круціць НРМ? Брррррр. І яшчэ - калі знойдзеце ў маіх паведамленьнях словы пра тое, што ўісм трэ любіць НРМ, я выканаю любое Вашае пажаданьне.

10. "Кроме того есть понятие художественный уровень. И поэтому мы вправе сравнивать песни, хотя бы согласно ему" - "мне дурно, дайце мне воды". Не, не магу больш нічога сказаць :lol: .

11. "НРМ была и мы её за это любим камандой протеста" - а я НРМ палюбіла за эмацыянальнасьць і за шчырасьць. І далей што? Гэта завецца "кожнаму сваё".

12. "А наоборот какраз в это время наблюдался самый расцвкт НРМ во всех смыслах" - росквіт НРМ адбыўся не таму, што гэта была супэрпупэрмэгапрафэсыйная каманда з высокім мастацкім узроўнем, а таму, што яны апынуліся "в нужное время в нужном месте" са сваім максымалізмам. Дык і ў гэтым альбоме 10 з 14-ці песень - пратэстанскія. У чым тады пытаньне? Дэпрэсыўнасьці Вам не хапае? Дык пастаўце Уліс. А хлопцы пашаліць хочуць - што тут такога?

13. "НРМ по-моему должна была писать определенный рок" - павінны былі? Што?! :shock: Каму?! :shock: Лявон уласна крывёю падпісваўся пад нейкім лістом з абавязкамі й кляўся фанам на альбоме "ЛаЛаЛаЛа"? Тады прабачце, я проста не прысутнічала.

14. "А если у НРМ выходят песенки нецикавыя и прадказальныя, то это говорит о кризисе жанра, и о том, что каманда уже не может писать, то ради чего создавалось" - дык і я пра гэта. Калі б "Сталінград" прайшоў праз увесь новы альбом, гэта было б крызысам (бо пасьля такога альбому быў бы адзіны шлях - павесіцца ад дэпрэсыі). А так - вы не чакалі, а мы вам "Тое, што ёсьць паміж намі", "Падводную лодку", "Маму й тату". Непрадказальна? Тады мы пішам далей :lol: .

Усё, больш няма моцы адказваць, чэсна. Бо і так ужо гістэрыка ад смеху. Вы так сур'ёзна да ўсяго ставіцеся, да маіх паведамленьняў, большасьць зь якіх накіравана на падтрыманьне актыўнасьці на форуме (нішто так не цікавіць людзей, як спрэчкі й сваркі, гыгыгы). Вы не спрабавалі проста слухаць музыку і атрымліваць асалоду ад таго, што яна існуе? Радавацца таму, што і ў нашай краіне нараджаюцца геніі, што адзін з такіх геніяў яшчэ й вельмі добры чалавечак, які паклаў усё жыцьцё на алтар Радзімы, а ня зьехаў за мяжу. Што ёсьць магчымасьць сабрацца зь сябрамі, схадзіць на канцэрт улюбёнага гурта... Азірніцеся вакол - ня ўсё так дрэнна, сьвет ня шэры й ня чорна-белы ;) .

Апошняе:
"за оскарбления в адрес Алонки глубочайше раскаиваюсь, впредь подобногоно обещаю не совершать" - нагадвае "прабач, хацеў яшчэ пакласьці грошы, але ўжо запячатаў канверт" :lol: . І я ўсё ж такі Алёнка. Вы вось тут пра змагарства крычыце, а лацінку чытаць не навучыліся ;)
And I'm sorry for just being me...
Post Reply