Басовішча 2007

Абмяркаваньне ўсіх беларускіх навінаў і падзеі: палітыка, спорт, забавы, прыватнае жыцьцё і г.д.

Moderators: Мікалай, Alonka

Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Басовішча 2007

Post by Андрэй »

Адкрываю тэму для абмеркаваьня паездкі на Басовішча 2007.

Адразу прапанова: можа збярэцца хто пасьля Басоў на мора з'ездзіць, у Гданьск? Сам ездзіў некалькі разоў. Выглядае прыкладна так:

у нядзелю пасьля Басовішча едзем да Беластока і садзімся на цягнік да Гданьска (дакладней да Сопата, але гэта ўсё адно). Час ў дарозе -- 8 гадзін. У вечары мы там. Ставім наметы ў кемпінгу і ідзем купацца. Звычайна там праводзім 3-4 дні. Дастаткова каб агледзіць Гданьск (вельмі прыгожы горад!), Сопат, Гдыню. У кемпінгу ёсць туалет і душ. Па дарозе назад можна заехаць у Мальбарк. Хто ня ведае, там рэшткі тэўтонскага ордэну схаваліся ад пагоні Вітаўта пасьля Грунвальду.

Вяртаемся да Беластоку цягніком. Адтуль аўтобусам у Менск.

Каштуе пракладна: 2 даляры Гарадок-Беласток, 25-30 даляраў Беласток-Гданьск-Беласток, недзе па 5 даляраў за дзень з чалавека ў кемпінгу. 25 даляраў аўтобус Беласток-Менск. Ну і ежа і квіткі на грамадзкі транспарт...
User avatar
князь жжош
Сябар
Posts: 32
Joined: 10.06.2007 - 13:21
Location: Менск
Contact:

Post by князь жжош »

А калі трэба пачынаць варушыцца наконт візы? На цяперашні час я дакладна не ведаю, знайду я грошы і час на гэту паездку, ці не, але візу напэўна у апоні момант у мяне зрабіць не атрымаецца?
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Андрэй, а на Басы едзеш праз Касьпяровіча?
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

Slaver wrote:Андрэй, а на Басы едзеш праз Касьпяровіча?
відаць што так, прынамсі ў адзін бок.
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

князь жжош wrote:А калі трэба пачынаць варушыцца наконт візы? На цяперашні час я дакладна не ведаю, знайду я грошы і час на гэту паездку, ці не, але візу напэўна у апоні момант у мяне зрабіць не атрымаецца?
З візамі такая сітуацыя:

1) хто едзе праз Касьпяровіча -- здае яму дакументы і ён робіць візу. Але, віза будзе толькі на дні Басовішча.

2) Хто хоча пасьля Басоў паездзіць па Польшчы (на мора, ці ў Варшаву на канцэрт Ролліг Стоўнз 25-га) мусіць візу рабіць самастойна. Для гэтага трэба раздрукаваць анкету, запоўніць яе, наклеіць фота і аднесьці ў амбасаду. Там правераць анкету і скажуць калі падаваць. Зараз назначаюць на канец чэрвеня. Г. зн. што трэба ўжо варушыцца.
Dzik
Сябар
Posts: 118
Joined: 1.10.2005 - 14:00
Location: Awtaz
Contact:

Post by Dzik »

А куды адказваць у конкурсе Радыё гэтага?
Ты говоришь, что меня закроешь,
Что у меня 15 суток впереди!
А мне плевать, я выйду через час
И напоследок всем скажу ''A.C.A.B.''
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Андрэй, я сёньня Касьяпровічу тэлефанаваў. Паеду празь яго, ды й візу буду рабіць толькі на Басы. Няма проста часу на валтузьню з амбасадай, хоць у Гданьск хацеў бы зганяць…
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

Dzik wrote:А куды адказваць у конкурсе Радыё гэтага?
http://www.belradio.fm/by/141/listentous/5111/

у нізе старонкі лінк Дадаць каментар. Пішыце ім нумары абраных вамі гуртоў.
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

Slaver wrote:Андрэй, я сёньня Касьяпровічу тэлефанаваў. Паеду празь яго, ды й візу буду рабіць толькі на Басы. Няма проста часу на валтузьню з амбасадай, хоць у Гданьск хацеў бы зганяць…
там валтузні не павінна быць зашмат. калі некалькі чалавек зьбярэцца, то можна аднаму аддаць дакументы, ён іх падасьць...
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Ай, няма мне каму даваць дакумэнты… Так што толькі так…
Затое Басы будуць 3 дні, а не 2…
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

Slaver wrote:Ай, няма мне каму даваць дакумэнты… Так што толькі так…
Затое Басы будуць 3 дні, а не 2…
а Касьпяровіч павязе толькі на два дні :) Увогуле, тры дні -- гэта цяжка... Для здароўя :)
User avatar
krapachino
Сябар
Posts: 116
Joined: 22.11.2005 - 22:58
Location: Менск

Post by krapachino »

Блін, я б паедаў у Гданьск, але ў мяне віза толькі да 24-га, нешта я змарозіў, трэба было на больш дзён браць, а так, пляную пасля басоў паехаць на 1 дзень у Беласток і 1 дзень паглядзець на Варшаву.
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

krapachino wrote:Блін, я б паедаў у Гданьск, але ў мяне віза толькі да 24-га, нешта я змарозіў, трэба было на больш дзён браць, а так, пляную пасля басоў паехаць на 1 дзень у Беласток і 1 дзень паглядзець на Варшаву.
а з якога віза? мы вось думаем спачатку на мора, потым на басы, а потым на Rolling Stones...
User avatar
Ганна
Сябар
Posts: 69
Joined: 27.10.2006 - 19:26
Contact:

Post by Ганна »

Ëĺďĺé íŕâĺäŕöü Áĺëüńę Ďŕäë˙řńęł - ăîđŕä ďŕěĺććŕ :lol: ˛ áëłćýé Ăŕđŕäęŕ, ł ďŕ-áĺëŕđóńęó ěîćíŕ äŕăŕâŕđűööŕ :)
Ńîíöŕ íŕě äŕďŕěîćŕ =)
User avatar
krapachino
Сябар
Posts: 116
Joined: 22.11.2005 - 22:58
Location: Менск

Post by krapachino »

Андрэй, з 19-га па 24. і то ведаў бы што басы будуць 3 дні, дык хоць бы з 18-га браў.
User avatar
Zap
Сябар
Posts: 535
Joined: 27.09.2005 - 14:01
Location: Менск

Post by Zap »

Ых.. хачу на басы.. Але Касьпяровіч здаецца аддае пашпарт толькі пры ад'ездзе, а мне трэба ён каб шчэ візу ў Нямеччыну рабіць.. і даверанасьць трэ фармляць.
Складана ўсё:(
irc.by #nrm
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Zap, 30 эўра зьверху - і візу табе за дзень зробяць ;)
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Западло ад Касьпяровіча — паездка толькі на 2 дні…
User avatar
Ultrabelarus
Сябар
Posts: 280
Joined: 24.07.2006 - 16:01
Location: г.Менск

Post by Ultrabelarus »

А што будзе ў першыя 2 дні, і што - у трэці? А тое можа прапушчу самае цікавае...
Нас мiльёны, нас дахалеры!
User avatar
krapachino
Сябар
Posts: 116
Joined: 22.11.2005 - 22:58
Location: Менск

Post by krapachino »

Афіцыйнага плана мерапрыемства здаецца яшчэ няма. але маё меркаванне, што прыблізна будзе так:
1 дзень - вольная сцэна + парачка гасцей фэсту пад вечар;
2 дзень - выступ удзельнікаў Басовішча - маладыя гурты Беларусі і Польшчы;
3 дзень - конкурсная частка + "генералы айчыннага року" (тоесь лепшыя гурты Беларусі)
Post Reply