Уражаньні ад новага альбому

Абмяркаваньне ўсіх альбомаў гурту, асобных песьняў, відэа-кліпаў і г.д.

Moderators: Мікалай, Alonka

Якая лепшая песьня альбому на вашую думку?

Nas da chalery
5
4%
Stalinhrad
12
9%
Hadziucznik
7
5%
Miensk i Minsk
34
27%
Toe, szto josc pamizh nami
3
2%
Palmy i biarozy
2
2%
Padvodnaja lodka
2
2%
Svabody hlytok
4
3%
Kitaj
3
2%
Himn bielaruskaha rok-n-rolszczyka
8
6%
Nikoli-nikoli
17
13%
Tolki dla ciabie
6
5%
Nie pytaj
4
3%
Mama, tata, heta ja
21
16%
 
Total votes: 128

User avatar
Норма Бэліні
Сябар
Posts: 35
Joined: 22.06.2007 - 13:52
Location: Менск (і Мінск:)

Post by Норма Бэліні »

спадарства! не сварыцеся! стылістыка гурта ня можа й не павінна заставацца аднолькавай. яна эвалюцыянуе, зьмяняецца. і натуральна, што ня ўсім будзе гэта падабацца.
так што сапраўды - кожнаму сваё. а наконт змаганьня - ну-ну, паспрабуй тут пазмагайся. прыдуць злыя дзядзькі ў шэрым і ўсіх разгоняць. энтузіязм народа слабее з кожным годам (і далей па тэксьце...) скрушна! і калі ў такой атмасфэры яшчэ хоць нешта робіцца, гэта ўжо добра! а чаго ж вы яшчэ хацелі? знам, на жаль, расплочыацца цяпер за ТОЕ, ЧАГО МЫ НЕ ВЫБІРАЛІ! тым ня меней, з гэтай уладай жыць НАМ. і цяжка выправіць чужую лёсавую памылку.............
Радуйцеся, людзі, добра жывем, дабра мы нажывем (і д. п. т.)
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Я, як і аябцаў, выдаліў усё тое, што ня тычыцца тэмы гэтага топіку. Апошняе ўсім папярэджаньне: буду баніць!
User avatar
Ігар
Сябар
Posts: 28
Joined: 8.07.2006 - 12:53
Location: Менск-Маладэчна

Post by Ігар »

Норма Бэліні wrote:спадарства! не сварыцеся! стылістыка гурта ня можа й не павінна заставацца аднолькавай. яна эвалюцыянуе, зьмяняецца. і натуральна, што ня ўсім будзе гэта падабацца.
Тым больш, што тое казалі наконт НРМа пасьля Мроі, наконт альбома "Тры чарапахі", а зараз тыя ж кажуць, што лепшы альбом, так і зь новым альбомам. Я лічу, што, тое, што кожны альбом адрозьніваецца ад другога - гэта вельмі добра, т.я. не прыядаецца музыка.
Хопіць сыпаць соль на рану,
Усё ідзе паводзе пляну.
User avatar
macie3k
Скарпіён
Posts: 318
Joined: 21.09.2005 - 14:32
Location: Польшча
Contact:

Post by macie3k »

User avatar
VOLNY
Сябар
Posts: 253
Joined: 27.05.2006 - 21:19
Location: Менск

Post by VOLNY »

У 2 словах: лажаюць ці хваляць? Бо Будкін - урод сапраўдны са сваёй рэцэнзіяй. Мне ніколі не падабаліся яго рэцэнзіі. Кшталту: які я круты, што магу аблажаць! Прабачце мне, але за ўсю рэцэнзію не сказаць ніводнага добрага слова пра кружэлку - гэта паказчык музычнага безгустоўя ці мудазвонства
User avatar
macie3k
Скарпіён
Posts: 318
Joined: 21.09.2005 - 14:32
Location: Польшча
Contact:

Post by macie3k »

Хваляць.
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

User avatar
Iкс
Сябар
Posts: 406
Joined: 27.09.2005 - 16:28
Location: Менск, АНГАРСКАЯ-2
Contact:

Post by Iкс »

За «прыхильникау НРМ» забіваюць дошкаю з цьвіком
upd: "дауж-дауж", адныя маскалі ў галаве...
Карацей чарговае абсяралава (ІМХО)
Галодны крук
Чуе сьвежую кроў.
Свята брудных рук,
Свята чыстых зубоў.
Image
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Пасьля апошняга артыкулу ўзьнікла пытаньне: а людзі ўвогуле ведаюць, што ня ўсе тэксты Лявон піша?
And I'm sorry for just being me...
User avatar
macie3k
Скарпіён
Posts: 318
Joined: 21.09.2005 - 14:32
Location: Польшча
Contact:

Post by macie3k »

Alonka, я праглядзеў вокладкі "ДК", "Справаздачы", "Одзірыдзідзіны" і "06" (арыгінальныя) - нідзе ня піша, хто аўтар тэкстаў.
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

macie3k, гэта зразумела. Гэта палітыка партыі :) . Але ж заўсёды шмат гаворыцца пра аўтарства Алезіса. "Прыхільнікі" НРМ павінны былі б ведаць...
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Норма Бэліні
Сябар
Posts: 35
Joined: 22.06.2007 - 13:52
Location: Менск (і Мінск:)

Post by Норма Бэліні »

Алезіс - добры кампазытар, але як сьпявак... Мне больш да спадобы манэра выкананьня Юрася Ляўкова, ня лічачы, зразумела, Вольскага:)
Радуйцеся, людзі, добра жывем, дабра мы нажывем (і д. п. т.)
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Норма Бэліні, ну, першапачаткова ён усё ж такі тэкставік. Кампазытарствуют яны ўсе разам :) .
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Норма Бэліні
Сябар
Posts: 35
Joined: 22.06.2007 - 13:52
Location: Менск (і Мінск:)

Post by Норма Бэліні »

музыка - перш за ўсё. я гэта як прафэсійны музыказнаўца гавару. ня будзь гэтага ў НРМ, ніколі б я іх не ўпадабала.:)))))))
Радуйцеся, людзі, добра жывем, дабра мы нажывем (і д. п. т.)
User avatar
Норма Бэліні
Сябар
Posts: 35
Joined: 22.06.2007 - 13:52
Location: Менск (і Мінск:)

Post by Норма Бэліні »

VOLNY wrote:У 2 словах: лажаюць ці хваляць? Бо Будкін - урод сапраўдны са сваёй рэцэнзіяй. Мне ніколі не падабаліся яго рэцэнзіі. Кшталту: які я круты, што магу аблажаць! Прабачце мне, але за ўсю рэцэнзію не сказаць ніводнага добрага слова пра кружэлку - гэта паказчык музычнага безгустоўя ці мудазвонства
у Будкіна рэцэнзіі шчыра няздарныя нават калі ён хваліць каго бы там ні было. Мне асабіста гэта відавочна. Да прыкладу, рэцэнзуючы ДК НРМ, ён захоплена адорваў песьні гурта эпітэтамі "прыгожая музыка". Гэта непісьменна і непрафэсійна. Паняцьце прыгажосьці адноснае, і калі для мяне прыгожая песьня, скажам, "Чыстая-сьветлая", то для маёй сяброўкі - зусім не. А хлопец з суседняга дому скажа, што НРМ - уродзтва, а прыгожа - гэта песьня гурта Сябры "Бацькка всех построіть сможет"...
Радуйцеся, людзі, добра жывем, дабра мы нажывем (і д. п. т.)
User avatar
Marnatrauny
Сябар
Posts: 279
Joined: 27.08.2006 - 18:16
Location: Менск, Рэспубліка НРМ
Contact:

Post by Marnatrauny »

Норма Бэліні, аб'ектыўных музычных крытыкаў ня можа быць. Можна ацаніць якасьць выкананьня, узровень граньня, якасьць запісу, але ж немагчыма ацаніць саму музыку НЕСУБ'ЕКТЫЎНА. Ведаеш, у мяне з маёй дзяўчынай ледзь не ідэнтычныя музычныя густы, але ж адрозьненьні ёсьць ва ўражаньнях ад кожнае песьні.
Чалавек ня можа сказаць, ці добрая дадзеная песьня ці не, а толькі падабаецца яна яму ці не. Для кагосьці тая ж "Слушай Батьку" будзе добрай, роднай.
Таму з музычнае крытыкі я ўспрымаю інфармацыю толькі аб колькасьці трэкаў ды іх назьве :)
На небi трохи тепло, пiд небом трохи зимно нам всiм... (© Скрябін)
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Норма Бэліні, музыка можа быць самым галоўным, але кампазытара гэта з Алезіса ўсё роўна ня зробіць :lol: . Тэксты ён піша перш за ўсё, музыка НРМ - акульная справа каманды.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Норма Бэліні
Сябар
Posts: 35
Joined: 22.06.2007 - 13:52
Location: Менск (і Мінск:)

Post by Норма Бэліні »

alex_aerson wrote:Норма Бэліні, аб'ектыўных музычных крытыкаў ня можа быць. Можна ацаніць якасьць выкананьня, узровень граньня, якасьць запісу, але ж немагчыма ацаніць саму музыку НЕСУБ'ЕКТЫЎНА. Ведаеш, у мяне з маёй дзяўчынай ледзь не ідэнтычныя музычныя густы, але ж адрозьненьні ёсьць ва ўражаньнях ад кожнае песьні.
Чалавек ня можа сказаць, ці добрая дадзеная песьня ці не, а толькі падабаецца яна яму ці не. Для кагосьці тая ж "Слушай Батьку" будзе добрай, роднай.
Таму з музычнае крытыкі я ўспрымаю інфармацыю толькі аб колькасьці трэкаў ды іх назьве :)
;)))) гэта ўсё, што нам застаецца. Крытыка, зрэшты, можа быць субэектыўнай і ў той жа час адэкватнай (а ў нас збольшага - або БСК, або дзіцячае лепятаньне)
Радуйцеся, людзі, добра жывем, дабра мы нажывем (і д. п. т.)
User avatar
Норма Бэліні
Сябар
Posts: 35
Joined: 22.06.2007 - 13:52
Location: Менск (і Мінск:)

Post by Норма Бэліні »

Alonka wrote:Норма Бэліні, музыка можа быць самым галоўным, але кампазытара гэта з Алезіса ўсё роўна ня зробіць :lol: . Тэксты ён піша перш за ўсё, музыка НРМ - акульная справа каманды.
І сапраўды - але я гэтага ня ведала... Цяжка мне ўявіць, як гэта НРМ разам кампазытарствуюць;) - мо таму ў іх здараюцца цікавыя й неардынарныя гармоніі... У іх, пэўна, свае мэтады!
Радуйцеся, людзі, добра жывем, дабра мы нажывем (і д. п. т.)
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Норма Бэліні, дык усе музыкі, якіх я ведаю, так робяць. Кожны свае партыі піша, у выніку атрымліваецца песьня :) .
And I'm sorry for just being me...
Post Reply