Вялікі электрычны канцэрт N.R.M.

Усе апошнія навіны, абмяркаваньні канцэртаў гурту N.R.M. і іх будучыні.

Moderators: Мікалай, Alonka

andrushka

Post by andrushka »

Прыгажосць, радасць, шчасце, усмешкі.
Вось такі быў канцэрт. Усе малайцы. Арганізатары. публіка і, само-сабою, музыкі. Усім нізенька кланяюся. ЗА БЕЛАРУСЬ!!!
Guest

Post by Guest »

User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Госьць, угу, спасылку ўжо бачылі. Толькі сайт... вельмі сыры...
Guest

Post by Guest »

2 Slaver
Дык канешне сыры и увогуле..., але ж ён быу створаны, кали мы ну зусим маленькия были.Але кали руки даудуць- усё будзе чотка!
А як мы выступили., таксама сыра?:)
Хто пойдзе у Графіці?
User avatar
RoskolnikOFF
Сябар
Posts: 80
Joined: 23.09.2005 - 15:05
Location: Зь Менску
Contact:

Post by RoskolnikOFF »

Ліберум Ветта гучала нават вельмі, асабліва спадабалася 2 песенька, толькі дзе б дастаць песенькі і фоткі гэтай групы!!!
Старажытнай Літоўскай Пагоні
Не разбіць, не спыніць, не стрымаць...
User avatar
QzWeR
Сябар
Posts: 352
Joined: 22.09.2005 - 20:42
Location: Менск

Post by QzWeR »

Тутака таямнічы стваральнік вышэйзгаданага мною сайту прынёс запіс з канцэрту. Сяджу зараз слухаю... Прыемна ўзгадаць хвіліны шчасьця ;)
"DLC - адзін з буйнейшых фанацкіх рухаў у Беларусі" К.С.
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Госьць, выступілі нармальна. Зразумела, працаваць яшчэ вельмі шмат, але пэрспэктыва ёсьць, а гэта - галоўнае :)
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Дарэчы, наступны канцэрт N.R.M. у «Графіці» фан-клюб ігнаруе. Альбо як сказаў hondurazian, «злосна байкатуе з дэманстрацыяй, сьцягамі і дэклямацыямі ў мэгафон!» Акустыка за 25 тысячаў — занадта! Скажам Пашу НЕ!

(с) я сам
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

Slaver wrote:Дарэчы, наступны канцэрт N.R.M. у «Графіці» фан-клюб ігнаруе. Альбо як сказаў hondurazian, «злосна байкатуе з дэманстрацыяй, сьцягамі і дэклямацыямі ў мэгафон!» Акустыка за 25 тысячаў — занадта! Скажам Пашу НЕ!

(с) я сам
калі прыязджае якое-небудзь расейскае лайно, дык кошты квіткоў пачынаюцца ад 50 тыс. А тут -- лепшы беларускі гурт усіх часоў -- і толькі 25....

я б увогуле зладзіў бы хаця б адзін канцэрт з квіткамі ад 100 тыс. каб мы проста самі сабе пачалі паважаць...
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Андрэй, не, чаму. Вунь на Акеан Эльзы квіток 26 тыс на танцпляц. Гэта, канешне, не расейскае лайно, але замежны гурт :) Справа ў тым, што ня ўсе могуць дазволіць сабе набываць квіткі па такіх коштах. Замежныя гурты выступаюць у нас раз на год, а НРМ зараз - адзін/два разы на месяц. І сапраўдным фэнам хочацца патрапіць на кожны канцэрт. А дзе студэнту ўзяць грошы, калі яшчэ й сям'я не багатая? Нават у Лявона вочкі пачалі закатвацца, калі я яму кошты квіткоў агучваю.
And I'm sorry for just being me...
Dzik
Сябар
Posts: 118
Joined: 1.10.2005 - 14:00
Location: Awtaz
Contact:

Post by Dzik »

Віншую з удачным канцэртам! Толькі прыкід нейкі ў Лявона нездаровы. Гэта сцэнічны ў яго такі вобраз ці ён так і па вуліцах ходзіць?
Ты говоришь, что меня закроешь,
Что у меня 15 суток впереди!
А мне плевать, я выйду через час
И напоследок всем скажу ''A.C.A.B.''
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

Alonka wrote:АндрэйВунь на Акеан Эльзы квіток 26 тыс на танцпляц.
што такое Акеан Эльзы для Беларусі і што такое НРМ... і потым, 26 тыс > 25 тыс.

як гледачу мне канешне болей спадабаюцца танныя квіткі. тым больш, што 2 тыдні таму слухаў амерыканскага блюзавага выканаўцу Terry Man у Беластоку, дык квіток каштаваў 15 злотых (10 тыс на беларускія).

але, мы усе павінны разумець бягучую сітуацыю і праявўляць якую кольвек салідарнасць. бо зараз, такія канцэрты, адна з апошніх магчымасцяў падзарабіць для нашых улюбеных музыкаў.
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Андрэй, усё зразумела. Я вось не прапусьціў ніводнага менскага канцэрту N.R.M. болей чым за год, нават у Полацак на "Рок-кола" езьдзіў. Мне даволі цяжка грошы адрываць, але на канцэрты атрымліваецца. Пры гэтым я сам зарабляю. Простым школьнкам-студэнтам яшчэ цяжэй! А ў "Графіці" разьвіваецце нездаровая тэнэнцыя, калі за пару месцаў кошт квіткоў з 15 тысячаў да 25 дайшоў (і гэта на акустыку)! Інфляцыя?

Ня будзе Гіршы, будзе чорт іншы. Нас ня будзе, ўсё роўна назьбіраецца клюб...
User avatar
Kascjuszka
Сябар
Posts: 629
Joined: 6.11.2005 - 16:32
Location: Belarus, Mensk

Post by Kascjuszka »

дык НРсМ не ідзе ў Графіці?
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Kascjuszka, не!
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

Kascjuszka wrote:дык НРсМ не ідзе ў Графіці?
вось, цяпер усім зразумела, чаму лука так баіцца партыяў. спачатку проста зьбіраюцца разам піва папіць, а потым пачынаюць свае ўмовы выдвігаць. кошты на квіткі ім не падабаюцца бачыш :) :) яшчэ страйк зрабіце :)
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Андрэй, зробім! Ужо плякаты і транспаранты малююцца! ;)
Pax
Сябар
Posts: 3
Joined: 18.02.2006 - 13:28
Location: Менск

Post by Pax »

мм, графіці зусім барзець пачынае, тым больш.. што сам па сабе клюб графіці мне ня вельмі падабаецца(менавіта гук).. хаця на НРМаўскіх канцэртах там ня быў.. мо на акустыцы там і добра.. ды й адміністрацыя ў гэтага клюбу мне ня вельмі падабаецца.. вось..
Наша неба тут!
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Pax, у "Графіці" заўсёды все выдатна: і гук, і адміністрацыя... Адно зь лепшых месцаў гораду. Але кошты сталі...
Pax
Сябар
Posts: 3
Joined: 18.02.2006 - 13:28
Location: Менск

Post by Pax »

хм, ну ня ведаю.. мне раней там так сама падабалася.. а зараз.. апошні раз пасьля трыбьюта РХ.. ён панік у маіх вачах..
Наша неба тут!
Post Reply