Канцэрты

Усе апошнія навіны, абмяркаваньні канцэртаў гурту N.R.M. і іх будучыні.

Moderators: Мікалай, Alonka

Ul
Сябар
Posts: 7
Joined: 10.01.2006 - 23:18

Post by Ul »

Працяг
Attachments
!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!
Трыо з Юрасём у тумане
Трыо з Юрасём у тумане
Гітары
Гітары
Ul
Сябар
Posts: 7
Joined: 10.01.2006 - 23:18

Post by Ul »

Далей
Attachments
Дуэтам
Дуэтам
Deniska
Сябар
Posts: 4
Joined: 20.03.2008 - 14:31
Contact:

Post by Deniska »

Был 19-го на концерте. Так общее впечатление весьма приятственное.

Организация:
Ну хз. Брал билеты за столики. Начал звонить по поводу приобретения билетов за столики прямо после появления информации о концерте на 19-ое число. В итоге привезли только за день до концерта. Причем столик был почти за сценой. Курьер съязвил, что оттуда можно будет хорошо разглядеть артистов (наверное затылки имел ввиду). Непонятно как можно было выклянчить столик в более выгодном месте или даже столик с прилегающими диванчиками. Или это только для избранных? Но вообще так по телефону довольно вежливо общались и особо упрекнуть организаторов не в чем.

Сам сопсно N.R.M.:
Отыграли на уровне. Как тут отписывали выше, вернули лет на пять в молодость. Вольский знает слова ЖЖОТ и ЗАЧОТ (интересно знает ли про медведа и первый нах?). Дык вот НРМ аццки отжог когда Лявон сел за барабаны. И истесно огромный зачот за Простыя словы в конце концерта. Более того Лявон и Пит задержались после работы на раздачу автографов и фоткаклись со всеми желающими. За это тоже риспект.
Вольский оказался не только хорошим ударником, но и успешным дипломатом, быстренько убедив толпу прекратить выкрикивать оппозиционный самый главный лозунг. Что кстате поддерживаю. Давайте исчо БЧБ флаги притащим, честно выразим свою гражданскую позицию. А потом опять года три N.R.M. будет под запретом? Кому и чо можно доказать на концерте НРМ? Там и так все свои. На митингах кричите. А после того как некотороые оппы отзывались по поводу встречи музыкантов с Пролесковским, дык и нехочеццо чото вообще к этой оппозиции отношение иметь.

R-club:
На входе обыск устроили как на Динамо. Предупреждали об запрете фото и видео съемки. хи-хи. В итоге только с этими охранниками и оставалось сфоткаццо.
Звук - ацтой. Слов если не знать, то различить не возможно. Вольский развлекая толпу в перерывах даже поинтересовался, а понимает ли публика вообще о чем он говорит. Из ответа публики «АААОААЫЫЫОО!!!!», стало ясно, что кое-чего слетающее со сцены доходит коллективного разума.
Водку и пиво принесли минут через 15, салаты через 40, горячее часа через 1,5 (ну чаевые тоже соответсвующие получили гы-гы). Причем из всего меню горячего в наличии оказалось только одно блюдо, остальное пришлось бы долго ждать! (я даже боюсь представить, что значит долго в их понимании). Очень был смешной охранник на сцене. Оперся на ревущую колонку и грустил, неторопливо поковыривая затычку в ухе (толи дело если б Руки Вверх выступали).

Вообщем по заряду концерт очень понравился ибо очень соскучились все уже по нормальным концертам НРМ. Новых людей кстате было прилично, видно было по тому как часть народу сразу ломанулась к гардеробам, хотя общеизвестно, что N.R.M. всегда выходит на бис.
User avatar
Iкс
Сябар
Posts: 406
Joined: 27.09.2005 - 16:28
Location: Менск, АНГАРСКАЯ-2
Contact:

Post by Iкс »

20 сакавіка ўвечары ў Горадні адбыўся канцэрт “NRM” пад назвай “Разьвітаньне зь зімой — спатканьне зь вясной”.
Апоўдні разабралі нават ужо апошнія, даражэйшыя квіткі па 25 тысяч рублёў. Заля абласной філярмоніі, дзе выступалі сталічныя рок-музыканты, – адна з самых вялікіх у горадзе.
Апошнім часам музыкам з “NRM” прасьцей было выступіць у Польшчы, чымсьці на радзіме. Канцэрт у Горадні — першы за некалькі гадоў, яго вельмі чакалі. Лявон Вольскі сказаў залі, што “менавіта з выступу ў Горадні на фэсьце “Рок-крок” распачалася зорная кар’ера гурта”. Гэта адбылося дваццаць год таму: “NRM” атрымалі тады прыз глядацкіх сымпатыяў, прычым гэта адбылося менавіта ў той самай залі, дзе сёньня праходзіў канцэрт.
Пасьля канцэрту я сустрэў трох знаёмых, якія з захапленьнем прызналіся, што былі на тым даўнім “Рок-кроку” і сёньня задаволеныя яшчэ лепшым узроўнем музыкі “NRM”. Дарэчы, гэтыя аматары рок-музыкі прыйшлі на канцэрт са сваімі дзецьмі, якія былі на галаву вышэйшымі за бацькоў.
Выступ гурту абышоўся без інцыдэнтаў. Праўда, напачатку ў залі адзін з слухачоў выняў бел-чырвона-белы сьцяг, але да яго стаў прабірацца скрозь шэрагі міліцыянт, і маладзён схаваў сьцяг.
http://www.svaboda.org/content/Article/1048627.html
Галодны крук
Чуе сьвежую кроў.
Свята брудных рук,
Свята чыстых зубоў.
Image
Alone
Сябар
Posts: 1
Joined: 21.03.2008 - 18:35

Post by Alone »

Вось... Канцэрт, які адбыўся ўчора мяне вельмі ўразіў!!!
Калі я прыйшоў туды, то быў заклапочаны... але як толькі пачуў: "Прывітаньне Гародня. Мы распачынаем канцэрт" усё адразу знікла... НРМ як заўсёды на вышыні...
Асабліва зал успрыняў песні "Партызанская", "Ніколі", "Маё пакаленьне"!!! Увесь зал браўся за рукі і пеў...
А вось пра інцыдэнты... Прыкладна ў сярэдзіне канцэрту адзін патрыёт залез на сцэну і некалькі разоў сказаў у мікрафон "Жыве Беларусь"... зал адказаў тым жа... Адразу гэтага сьмелага хлопца дагнаў і забраў амон...
Нам есці хочацца ўсё болей,
чым горай голад прыгняце,
Тым рвёмся больш мы і да волі,
чым меней к нам яе ідзе...

Душой я вольны чалавек...
І гэткім буду цэлы век...
(з верша "Песня вольнага чалавека" Янка Купала)
User avatar
Kascjuszka
Сябар
Posts: 629
Joined: 6.11.2005 - 16:32
Location: Belarus, Mensk

Post by Kascjuszka »

А піт дужа на луку падобны ў такім прыкідзе... я яшчэ гэта 12 заўважыў!
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Kascjuszka wrote:А піт дужа на луку падобны ў такім прыкідзе... я яшчэ гэта 12 заўважыў!
Гэта яшчэ 12 гадоў таму заўважылі :lol: .
And I'm sorry for just being me...
User avatar
VOLNY
Сябар
Posts: 253
Joined: 27.05.2006 - 21:19
Location: Менск

Post by VOLNY »

Alonka,
не ўважліва прачытаў нік зверху "Alone", і здзівіўся, што гэта цябе на лірыку прабрала)))
:)
Barth
Сябар
Posts: 5
Joined: 2.03.2008 - 03:28

Post by Barth »

21.03.2008 Берасьце

Гэта было сапраўды неверагодна!!! :sciah:

Арганiзацыя:
Прыемна ўразiла, у параўнаннi з папярэднiмi канцэртамi (апошнi з якiх адбыўся ў 2004), адсутнасць жорсткага "фэйс-кантролю" -- на уваходзе ў залю я заўважыў толькi жанчыну, якая правярала квiткi (i нiякага "досмотру личный вещей"(!) -- трэба адзначыць, што гэты факт не меў дрэннага вынiку -- канцэрт прайшоў мiрна! -- вось што значыць давер! 8) ). У самой залi я заўважыў толькi два мiлiцыянты, астатнiя (~10-15) сядзелi ў фае (АМАПу не было (не бычыў)), колькi было "в штатском" невядома, але напэўна не мала. Тым не менш, гэта не рота жаўнераў ВДВ, якая аднойчы дапамагала ~15 АМАПаўцам забяспечыць бяспеку падчас выступу NRM. :!: У адрозненнi ад папярэднiх канцертаў туру, бела-чырвона-белыя сцягi луналi без перашкод увесь канцэрт, нават Вольскаму спадабалася! :) Цi былi затрыманнi падчас канцэрту, цi пасля яго -- ня ведаю. Тым не менш, у мяне склалася уражанне лаяльнасцi з боку прадстаўнiкоў улады. Прыемна...

Канцерт:
Пачалi са спазненнем у поўгадзiны з выдатнай "Радзiма, мая дарагая", а потым амаль што ўсе тыя ж песьнi, што i ў папярэднiх гарадах: не гралi здаецца толькi "Не пытай". Вельмi уразiла "Дастала" -- так эмацыянальна, ад усяго сэрца -- прыемна! У перарывах памiж песьнямi гутарылi з "народам": крыху гумару, крыху рэклямы, круху гэтага, крыху таго -- карацей, весела. Вось толькi Юрась быў якiсь занадта сур'езны. А так -- файна! Шукалi Змiцера -- нажаль, не знайшлi! :D На прыканцы выканалi "Тры чарапахi", потым на бic -- "Песьню пра каханне", пасля якой, нечакана,... "Я нарадзiўся ТУТ"!!! I гэта была найлепшая канцоўка выдатнага канцэрту! Дзякуй!!!

Гук:
Асобна хочацца адзначыць гук! Мне спадабаўся! Ен быў добрым, на ўзроўні, большага чакаць ад залi Дома Культуры не мае сэнсу: чуваць было ўсе iнструменты i ўсе словы, кашы не было (я знаходзiўся пад самай сцэнай, далей, напэўна, было яшчэ лепей). А вось хлопцам (i Лявону, i Пiту, i Юрасю) гук зусiм не спадабаўся. Юрась амаль што увесь канцэрт адзначаў адсутнасть гука ў манiторах, а пасля канцэрту, у прыватных размовах, усе дружна пагадзiлiся, што на сцэне гук быў нiякi! Тым не менш, я, як слухач, лiчу, што ў залi з гукам усе было добра -- прафесіяналізм :D !!!

Разам:
Гэта быў сапраўды вельмi добры канцэрт, ад душы, з непаўторнай энэрэмаўскай энергетыкай! Мы занадта доўга чакалi, але, насуперак абгрунтаваным сумненням, усе адбылося так як i ў маладосцi -- ВЫДАТНА!!!
Дзякуй, хлопцы!

Жыве N.R.M.!!!
User avatar
Kascjuszka
Сябар
Posts: 629
Joined: 6.11.2005 - 16:32
Location: Belarus, Mensk

Post by Kascjuszka »

Alonka wrote:
Kascjuszka wrote:А піт дужа на луку падобны ў такім прыкідзе... я яшчэ гэта 12 заўважыў!
Гэта яшчэ 12 гадоў таму заўважылі :lol: .
Ты яшчэ скажы 40!:))))))))
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Kascjuszka wrote:
Alonka wrote:
Kascjuszka wrote:А піт дужа на луку падобны ў такім прыкідзе... я яшчэ гэта 12 заўважыў!
Гэта яшчэ 12 гадоў таму заўважылі :lol: .
Ты яшчэ скажы 40!:))))))))
Я сур'ёзна. Нават "Квадракола" на гэтую тэмы была, здаецца.
And I'm sorry for just being me...
Herr Dan
Сябар
Posts: 15
Joined: 8.03.2007 - 12:21

Post by Herr Dan »

Канцэрт ў Берасьці - супер!

Ў ДК быў аншляг. Запомнілася "Брэст - the best" ў выкананні Юрася. А таксама наступны дыялёг (словы Лявона мо і не зусім дакладныя)Лявон: "Падпявайце, у наступнай песні словы лёгкія" Публіка: "Лёгкія!.. Лёгкія!.." Сапраўдным падарункам было "Я нарадзіўся тут".

Падчас канцэрту былі заўважаны два бел-чырвона-белыя сцягі, а таксама сцяг NRM. Міліцыя ў колькасці двух чалавек не ўмешвалася.

Дробныя папраўкі да выказвання Bartha. Mною былі заўважаны агулам 4 міліцыянты. А канцэрт пачаўся з 15-хвілінным спазненнем :) Разам мерапрыемства працягвалася 2 гадзіны 5 хвілін, на маёй памяці гэта самы вялікі берасьцейскі канцэрт.

Ўвесь працэс здымаўся на відэа, спадзяюся дачакаемся нейкай відэа-справаздачы ў сеціве :)

Канцэрт заставіў толькі пазітыўныя ўражанні. Жыве NRM!
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

І мінуўшы тур НРМ і будучы Крамбамбулі неяк дзіўна абмінаюць віцебскую вобласць...
A&B
Сябар
Posts: 1
Joined: 8.07.2007 - 03:17
Location: Мазыр
Contact:

Post by A&B »

Кали НРМ прыедзе у Мазыр!
User avatar
Ultrabelarus
Сябар
Posts: 280
Joined: 24.07.2006 - 16:01
Location: г.Менск

Post by Ultrabelarus »

A&B, Ну,калі гара не ідзе да Магамета...
Нас мiльёны, нас дахалеры!
mutnaevoka
Сябар
Posts: 3
Joined: 1.06.2008 - 10:57
Contact:

Post by mutnaevoka »

Шукайце запіс канцэрта на сайце http://mutnaevoka.narod.ru/music/nrm/
44 kHz, 60 Мб, 107 хвілін - трэба усталяваць дэкодэр
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

фоткі з канцэрту 12-га сакавіка:

http://joker-27.livejournal.com/10616.html
User avatar
dzed TARASH
Сябар
Posts: 6
Joined: 10.08.2008 - 14:41
Location: тутэйшы

Post by dzed TARASH »

Хтосць гаварыу што NRM будзе выступаць,у патрымку дэпутатау з апазиции.
1) Прауда гэта?
2) Дзе, и у яки час?
Разби сябе аб цагляны мур!!!
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

Расейскамоўныя афішкі на бліжэйшы канцэрт:

http://community.livejournal.com/music_by/386492.html
User avatar
VOLNY
Сябар
Posts: 253
Joined: 27.05.2006 - 21:19
Location: Менск

Post by VOLNY »

А я ўжо з квітком на 14ае) ёў! Як канцэрты ў Графіці прайшлі, дарэчы?
Post Reply