Думкi пра гурт

Усе апошнія навіны, абмяркаваньні канцэртаў гурту N.R.M. і іх будучыні.

Moderators: Мікалай, Alonka

km<
Сябар
Posts: 10
Joined: 1.10.2006 - 00:41

Думкi пра гурт

Post by km< »

Давайте пагаворым проста пра N.R.M.
Хто як пра гэты гурт што думае.
User avatar
Ultrabelarus
Сябар
Posts: 280
Joined: 24.07.2006 - 16:01
Location: г.Менск

Post by Ultrabelarus »

А што? Лепшы беларусккі гурт, сімвал адраджэння і змагання
Нас мiльёны, нас дахалеры!
km<
Сябар
Posts: 10
Joined: 1.10.2006 - 00:41

Post by km< »

Ты пруду кажаш!!!
Мне ўсё да п...
User avatar
Кацера
Сябар
Posts: 30
Joined: 1.10.2006 - 15:41
Location: Бабруйск
Contact:

Post by Кацера »

Сімбал Беларускай Свабоды. Ніхто больш за творчасць гэтага гурта не кажа злабадзённую праўду нашага жыцця. Калі жыве Нехта ці Нешта, што дапамагае верыць у сьветлую будучыню Беларусі, не так страшна жыць на гэтым сьвеце! Н.Р.М. - сьветло ў цемры для сучачнай моладзі, і не толькі. Для ўсіх сапраўдных патрыётаў нашай слаўнай краіны. У нейкім родзе Лявон - прадаўжальнік працы Кастуся Каліноўскага, нашага вернага радыкала. Жыве Н.Р.М.!
User avatar
Cherry Vanilla
Сябар
Posts: 34
Joined: 24.09.2006 - 17:12
Location: Менск
Contact:

Post by Cherry Vanilla »

НРМ дае разуменне, што так, што не так. Дае нам пачатак, ну а далей сваю гісторыю мы робім самі.
И мы будем делать всё что мы захотим,
Пока вы не угробили весь этот мир!

ЦОЙ
User avatar
Наста
Сябар
Posts: 61
Joined: 1.10.2006 - 10:39
Location: Віцебск
Contact:

Post by Наста »

Для мяне, НРМ - надзея на лепшае. З НРМ пачаўся новы этап жыцця. Толькі пачаушы слухаць НРМ, я пачала цікавіцца тым, што адбываецца ў кркіне, а тасама беларускай музыкай.
Сябе мы зробім самі!
User avatar
Kat
Сябар
Posts: 315
Joined: 7.04.2006 - 14:08
Location: Belarus, Mensk

Post by Kat »

а я даўно казала, што трэба ствараць новую рэлігію, дзе замест бога будзе НРМ, апосталы- спадары мінімстры, а галоўнай малітвай будзе "тры чарапахі". абавязак кожнага сумленнага- таскаць з сабой маленькую іконку з выявай Вольскага - абярэг ад зглазу з боку улады, дрэннага настрою ды недахопа піва :)
"Fifteen men on the dead man's chest--
...Yo-ho-ho, and a bottle of rum!
Drink and the devil had done for the rest--
...Yo-ho-ho, and a bottle of rum!"
User avatar
macie3k
Скарпіён
Posts: 318
Joined: 21.09.2005 - 14:32
Location: Польшча
Contact:

Post by macie3k »

Kat, здаецца яе ўжо стварылі :wink:
User avatar
Michel Angelo
Сябар
Posts: 44
Joined: 16.06.2006 - 16:02
Location: Менску

Post by Michel Angelo »

Проста выдатны беларускі рок-гурт...
Трахні
Трахні мяне
Трахні
Трахні яшчэ
User avatar
Kat
Сябар
Posts: 315
Joined: 7.04.2006 - 14:08
Location: Belarus, Mensk

Post by Kat »

macie3k wrote:Kat, здаецца яе ўжо стварылі :wink:
ну... тады час будаваць вялізарны храм... і манатрыр, куды пераедзе фан-клюб.
"Fifteen men on the dead man's chest--
...Yo-ho-ho, and a bottle of rum!
Drink and the devil had done for the rest--
...Yo-ho-ho, and a bottle of rum!"
Pshedocc
Сябар
Posts: 60
Joined: 17.08.2006 - 08:07
Location: Менск

Post by Pshedocc »

Калі-небудзь збудуем. Проста на плошчы Каліноўскага, каб усе бачылі
Guest

Post by Guest »

Нешта вы загнули рабятки...
User avatar
drapeznik
Сябар
Posts: 106
Joined: 20.06.2006 - 11:24
Location: Менск
Contact:

Post by drapeznik »

NRM - сымбаль беларускага року. Легенда, што працягвае жыць. Што не зьвяртае ўвагі на ўсялякія перашкоды. Жыве НРМ і Жыве Беларусь!
crazy
Сябар
Posts: 9
Joined: 19.06.2006 - 23:42
Location: Ваўкавыск

Post by crazy »

Наста,
На самой справе, той чалавек, які распачаў слухаць песьні гэтага гурту ня можа не зрабіцца сапраўдным патрыётам. Бо менавіта беларускую сучаснасьць адлюстроўвае гурт у сваіх творах, і трэба адзначыць, што без хлусьні.
А што датычыцца разважаньняў аб рэлігіі N.R.M., дык хай лепей нейкая частка моладзі будзе фанамі музыкі й сваёй роднай мовы, чым нейкай асобы з вусамі з тэлеэкрану, якая ня ведае ні воднае мовы.
Калі за мною прыйдуць санітары?
User avatar
Kascjuszka
Сябар
Posts: 629
Joined: 6.11.2005 - 16:32
Location: Belarus, Mensk

Post by Kascjuszka »

Ня ведаю як адказаць асабіста пра сябе... Я вельмі даўно слухаю нэрэмэ, нават тады, калі яшчэ захапляўся рознай музыкай, кшалту ''Scooter''.. Беглі гады, я сталеў, пачынаў слухаць больш дасканалую і правільную музыку, але чамусьці ад нэрэмэ я да гэтага часу яшчэ не стаміўся. Чымсьці мяне іхняя музыка прываблівае, на ўзроўні падсьвядомасьці падымае сваёй эманацыйнасьцю і экспрысіўнасьцю. Хаця з музычнага пункту гледжаньня музыка слабая і бедная месцамі.. Але нешта знутры выбухвае, странаватыя гітарныя партыі, надрыўны вакал - і ўжо не да смакаваньня музыкі, а захапленьне ёю:)

А яшчэ Н.Р.М. адыгрывае выключную ролю па выхаваньню моладзі! Не зьлічыць, колькі маладых людзей пачынаючы слухаць нэрэмэ, пачыналі цікавіцца гісторыяй і культурай Беларусі, удасканальвалі уласную годнасьць і думку, а таксама атрымлівалі уліваньні салодкага рок-наркотыка на канцэртах нэрэмэ:) Шмат такіх адышло, адзінкі засталіся, але прыходзілі новыя, і яны адыходзілі, потым зноўку новыя... Для будуючай гісторыі трэба яшчэ будзе падлічыць, колькі пакаленьняў выхаваў Н.Р.М.!
Чек

Post by Чек »

Kat wrote:а я даўно казала, што трэба ствараць новую рэлігію, дзе замест бога будзе НРМ, апосталы- спадары мінімстры, а галоўнай малітвай будзе "тры чарапахі". абавязак кожнага сумленнага- таскаць з сабой маленькую іконку з выявай Вольскага - абярэг ад зглазу з боку улады, дрэннага настрою ды недахопа піва :)
В натуре прихожане церкви св.Лявона. :shock: Лявон Акбар паважанае спадарцтва.
km<
Сябар
Posts: 10
Joined: 1.10.2006 - 00:41

Post by km< »

Проста, мне так здаецца што наш народ неуспрынімае што я ны беларусы а так народ. Таму што мовы сваёй няма(таму што усе гаворуть па руску) ніхто не слухае беларускую музыку. проста першы раз калі я паслухаўшы НРМ я ўсё поняў.
crazy
Сябар
Posts: 9
Joined: 19.06.2006 - 23:42
Location: Ваўкавыск

Post by crazy »

Kascjuszka,
Так, згодны з табой на ўсе 100%. Я таксама слухаю розную музыку і кожную па-сваёму паважаю, і з кожнай па-сваёму згаджаюся, але ж менавіта творчасьць Н.Р.М. робіць мой светапогляд на сучасную Беларусь. Ёсьць яшчэ колькі маладых беларускіх гуртоў, якія я паважаю, але ж такое ўзьнікае ўражаньне, што яны выхаваныя на Н.Р.М. Можа я памыляюся, мне здаецца, што сапраўдная беларуская музыка адраджаецца, і гэта мяне ўражвае. ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ!!!
Калі за мною прыйдуць санітары?
User avatar
Kascjuszka
Сябар
Posts: 629
Joined: 6.11.2005 - 16:32
Location: Belarus, Mensk

Post by Kascjuszka »

Канешне белрок адраджаецца, але мяне прыкалвае, калі маладыя гурты ''косяць'' пад НРМ..:)))
Напрыклад С.Д.М.:) Калі слухаў іх на канцэрце, шчыра, зусім ''мёртва''! Ні прыемных мелёдый, ні цікавых ідэй.. ні-чо-га. імхо.

Зусім іншы прыклад Б.Н. Цікавейшы гурт з уласным бачаньнем музыкі.
User avatar
Кацера
Сябар
Posts: 30
Joined: 1.10.2006 - 15:41
Location: Бабруйск
Contact:

Post by Кацера »

Так. Б:Н: вельмі цікавыя хлопцы. Уся справа ў тым, што НРМ - лепшы прыклад, таму ў іх так многа паслядоўнікаў. Успомніце, нават як пасля Бітлоў узнікла шмат падобных гуртоў... Але НРМ - АДЗІНЫ і ЛЕПШЫ.
Post Reply