Пацыент хутчэй мёртвы чым жывы?

Усе апошнія навіны, абмяркаваньні канцэртаў гурту N.R.M. і іх будучыні.

Moderators: Мікалай, Alonka

User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Пацыент хутчэй мёртвы чым жывы?

Post by Alonka »

Журналісты НРМ ужо пахавалі. А што думаюць фэны? Як вы лічыце, дачакаемся мы ад міністраў новага альбому? Калі так, дык якія стаўкі на якасьць і душакранальнасьць? А, магчыма, гэта будзе апошняя плытка ў жыцьці гурту?
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Алёнка wrote:Журналісты НРМ ужо пахавалі. А што думаюць фэны? Як вы лічыце, дачакаемся мы ад міністраў новага альбому? Калі так, дык якія стаўкі на якасьць і душакранальнасьць? А, магчыма, гэта будзе апошняя плытка ў жыцьці гурту?
Калі пацыент хутчэй мёртвы, чаму ён на кожным канцэрце выконвае новыя песьні? :) Не, яны яшчэ не памерлі! Альбом будзе абавязкова. А вось ці апошні, адказаць цяжэй. Мы, фэны N.R.M., будзем рабіць усё, каб яны працавалі далей :)
User avatar
RoskolnikOFF
Сябар
Posts: 80
Joined: 23.09.2005 - 15:05
Location: Зь Менску
Contact:

Post by RoskolnikOFF »

Slaver wrote:Калі пацыент хутчэй мёртвы, чаму ён на кожным канцэрце выконвае новыя песьні? :) Не, яны яшчэ не памерлі! Альбом будзе абавязкова. А вось ці апошні, адказаць цяжэй. Мы, фэны N.R.M., будзем рабіць усё, каб яны працавалі далей :)
Не павінен НРМ пакінуць нас адніх з нашым горам, ён не пакіне нас не колі, ён будзе жыць, паклуль жывы хоць адзін Беларус.
Старажытнай Літоўскай Пагоні
Не разбіць, не спыніць, не стрымаць...
Фінголфін
Сябар
Posts: 4
Joined: 30.09.2005 - 20:58

Post by Фінголфін »

Спадзяюся, гэта будзе апошні альбом.Бо як казаў Лявон, НРМ-жывое, пакуль існуе антыбеларуская ўлада.Няхай лепей не будзе існаваць НРМ, але кіраваць краінай будзе іншы, нармальны чалавек.Хоць гэта і малаверагодна.
User avatar
macie3k
Скарпіён
Posts: 318
Joined: 21.09.2005 - 14:32
Location: Польшча
Contact:

Post by macie3k »

я амаль упэўнены, што пасьля NRM ўзьнікне нешта новае, ня менш цікавае ад Мроі ды NRM. малаверагодна, каб хлопцы сышлі са сцэны і заняліся нечым іншым ніж музыка.

але але! пра што мы тут гаворым? пра канец нашага ўлюбёнага гурту?? дзіўна...
User avatar
VaLaDaR
Сябар
Posts: 33
Joined: 27.09.2005 - 07:46
Location: Мiнск
Contact:

Post by VaLaDaR »

N.R.M ужо хавалі, а яны яшчэ жывыя. Наконт альбому , мяркую, ён будзе . Было б добра перад выбарамі.
Усё на крыві, усё на касцях,
Усё шматзначнае адназначна!..
Я маю свой герб, я маю свой сцяг,
Я маю свой край, дзе дыхаць мне смачна!
Guest

Post by Guest »

Ці не занадта рана мы хаваем НРМ? Тры-пяць год таму было не намнога лепш, але ж "Тры Чарапахі" ды "Дом Культуры" - гэта проста шэдэўры. Мяркую, новы альбом будзе не горш за названыя. Чакаю з нецярпеннем.
ЗЫ: і раней канцэртаў НРМ было няшмат, але гэта не перашкаджала існаваньню гурта.
User avatar
VaLaDaR
Сябар
Posts: 33
Joined: 27.09.2005 - 07:46
Location: Мiнск
Contact:

Post by VaLaDaR »

Anonymous wrote:Ці не занадта рана мы хаваем НРМ? Тры-пяць год таму было не намнога лепш, але ж "Тры Чарапахі" ды "Дом Культуры" - гэта проста шэдэўры. Мяркую, новы альбом будзе не горш за названыя. Чакаю з нецярпеннем.
ЗЫ: і раней канцэртаў НРМ было няшмат, але гэта не перашкаджала існаваньню гурта.
Так, канцэртаў было няшмат, але яны праходзілі : і ў КЗМ, і ў "СУКНО", і ў "Рэактары". А зараз канцэртаў ЗУСІМ няма (толькі па-за межамі Беларусі).
Усё на крыві, усё на касцях,
Усё шматзначнае адназначна!..
Я маю свой герб, я маю свой сцяг,
Я маю свой край, дзе дыхаць мне смачна!
User avatar
Megaloman
Сябар
Posts: 72
Joined: 1.10.2005 - 11:26
Location: Мінск ці Менск, а, пераблыталася ўсе ў галаве

Post by Megaloman »

VaLaDaR wrote:N.R.M ужо хавалі, а яны яшчэ жывыя. Наконт альбому , мяркую, ён будзе . Было б добра перад выбарамі.
Не, да выбараў яшчэ вельмі далека, спадзяюся, альбом выйдзе значна раней.
User avatar
Megaloman
Сябар
Posts: 72
Joined: 1.10.2005 - 11:26
Location: Мінск ці Менск, а, пераблыталася ўсе ў галаве

Post by Megaloman »

Anonymous пісаў(-ла): - гэта быў я - забыў зайсьці пасьля рэгістрацыі.
Што датычыцца канцэртаў, то толькі ў гэтым годзе былі ў "Рэактары", "Графіці". Але канешне, згаджуся, арганізаваць звычайны канцэрт у сталіцы краіны ўсе цяжэй.
Але ж мы гаворам пра тое, што гэта не стане перашкодай для існаваньня гурта. Не дачакаецеся.
Стась

Post by Стась »

Наколькі я разумею, альбом можна чакаць прыкладна ў сакавіку-траўні, атрымоўваецца якраз перад выбарамі. Па словах музакаў, праца вядзецца, ужо ёсць 6-7 кампазыцыяў, а паколькі "крытычная маса" складае прыкладна 11-12, то гэта вельмі абнадзейвае, хаця Піт аднойчы зазначыў, што "ёсьць прыкладна 6 песьняў, але для альбома - ніводнай". Напэўна, мелася на ўвазе, што няма яшчэ гарманічнай, адзінай і канчатковай канцэпцыі будучага альбому, таму вельмі цяжка разважаць, якім ён будзе. У гэтай сувязі можна было б асьцярожна падумаць, скажам, аб самотніку.
Але ж вельмі не хацелася б іншага - каб новы альбом стаў перадвыбарнай агіткаю, бо адное - гэта агульнаграмадзянская накіраванасьць, нацыянальна-патрыятычная тэматыка, і зусім іншае - канкрэтная палітангажаванасьць. Бо празьмерная ідэялагізаванасьць заўжды б'е па творчай вартасьці ўтвораў. Зь іншага боку, цяжка сабе ўявіць альбом-2006 абсалютна абстрактным. А чакаць да 2007-ага не хацелася б - задоўга (у гэтым сэнсе выпуск самотніка быў б пэўным кампрамісам).
Што ж датычыцца плёткаў аб распадзе гурта і творчых канфліктах, дак падаецца, што яны моцна перабольшаныя. Пакуль хлопцам цікава йграць разам - будуць іграць, а кажуць яны, што цікава. І яшчэ кажуць, што сайд-праекты, якіх апошнім часам даволі шмат, ніяк не перашкаджаюць дзейнасьці НРМ.
А ўвогуле, спыненьне дзейнасьці таго ці іншага гурта - гэта не апакаліпсіс, гэта непазьбежнасьць. Як сказана ў матрыцы-3, "everything that has a begining has an end". А вось што слушна заўважыў Фяцісаў: "Лепш зысьці на тры гады раней, чым на тыдзень пазьней." Сапраўды, трэба добра адчуваць крытычны момант, пасьля якога граць разам цалкам мажліва - але ці ёсьць сэнс? Калі ў рамах дадзенага праекту музыкі цалкам выканалі ўсе творчыя задумы, дык нельга штучна звужаць музычныя далягляды музыкаў і фэнаў, бо вядома, што НРМ - гэта ўжо добра распрацаваная каляіна, зь якой цяжка павярнуць у іншым вартым увагі накірунку.
Таму ня трэба рабіць трагедыі з натуральнага бегу часу. Упэўнены, усім НРМаўцам (аб чым казаў нядаўна й Юрась) ёсьць што сказаць сваім прыхільнікам і апрача НРМ. І нельга загадзя прымаць за неаспрэчнае, што гэтае новае, іншае будзе менш цікавым ці вартым увагі, чым тое, што ёсьць цяпер.
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Стась, я ўжо шкадую, што дала Вам мыла Вольскага :lol:
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Стась, добра напісаў, як сапраўдны журналюга :)
Alonka, дык здаецца Лявонава мыла ў гасьцёўні можна знайсьці. Ён там яго заўсёды пакідаў!
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Slaver, але яго спачатку трэ было знайсьці ;) Ой, баюся я, што загрузіць малады чалавек нашую зорку :lol:
And I'm sorry for just being me...
Стась

Post by Стась »

Алёнка, а пісаць я Лявону зьбіраўся аб "Крабе" (і зусім не аб гэтым). Так што не хвалюйцеся. :)
User avatar
Megaloman
Сябар
Posts: 72
Joined: 1.10.2005 - 11:26
Location: Мінск ці Менск, а, пераблыталася ўсе ў галаве

Post by Megaloman »

Дарэчы, я тут успомніў, что на "Трох чарапахах", на дыску, ёсьць мыла ўсіх удзельнікаў.
I've found safety in this loneliness
But I cannot stand it anymore
User avatar
ORC
Сябар
Posts: 44
Joined: 28.10.2005 - 13:09
Location: Менск

Post by ORC »

Я лічу што альбом будзе, бо N.R.M. бессмяротны!
Беларусь не памірае!!!
Dzik
Сябар
Posts: 118
Joined: 1.10.2005 - 14:00
Location: Awtaz
Contact:

Post by Dzik »

Ні фіга сабе Стась задвінуў! АГЛ адпачывае!
А наконт новага альбому НРМ: ён вельмі патрэбны і самім музыкам, і слухачам. Нядаўна спампаваў з аднога польскага сайту Сталінград ды Гадзючнік. Даволі неблагія песьні, у старым дэпрэсіўным ключы.
Але рэфрэн: ''Усё роўна мы пераможам'' - дае веры ў нашую перамогу!
Ты говоришь, что меня закроешь,
Что у меня 15 суток впереди!
А мне плевать, я выйду через час
И напоследок всем скажу ''A.C.A.B.''
User avatar
ORC
Сябар
Posts: 44
Joined: 28.10.2005 - 13:09
Location: Менск

Post by ORC »

Dzik, дай каліласка адрас гэтага сайту.
Беларусь не памірае!!!
User avatar
macie3k
Скарпіён
Posts: 318
Joined: 21.09.2005 - 14:32
Location: Польшча
Contact:

Post by macie3k »

Post Reply