21 кастрычніка. Гомля.

Усе апошнія навіны, абмяркаваньні канцэртаў гурту N.R.M. і іх будучыні.

Moderators: Мікалай, Alonka

nosferatum

Post by nosferatum »

вопрос к алёнке:

организатор концерта - Миронов Илья Владимирович???
Просто купил предварительно билет с печатью этого ИП, но он так лево выглядит. возникают некоторые сомнения.
Афиш в городе на самом деле нет. узнал о концерте в муз. магазинчике. там висит самиздатовская афиша.
User avatar
QzWeR
Сябар
Posts: 352
Joined: 22.09.2005 - 20:42
Location: Менск

Post by QzWeR »

nosferatum wrote:вопрос к алёнке:

организатор концерта - Миронов Илья Владимирович???
Просто купил предварительно билет с печатью этого ИП, но он так лево выглядит. возникают некоторые сомнения.
Афиш в городе на самом деле нет. узнал о концерте в муз. магазинчике. там висит самиздатовская афиша.
Не хвалюйся. Гэты чалавеча Дзюбельскі канцэрт "арганізоўваў" па вясьне. Квіток павінен быць сапраўдным :wink:
"DLC - адзін з буйнейшых фанацкіх рухаў у Беларусі" К.С.
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

nosferatum, так, ён. Малады чалавек, але, відаць, ініцыятыўны. А гэткія людзі нам падабаюцца :) Сама калісьці такой была...
And I'm sorry for just being me...
Noakin

Post by Noakin »

Друзья! Концерту в Гомеле быть!
Известны место/время проведения, билеты уже есть в продаже (завтра выдвигаюсь приобретать). Ориентировочная цена: 7 500, в день концерта -- 10 000.
Ждем вас в гости!
Андрэй

Post by Андрэй »

Дык будзе арганізаваны аўтобус у Гомель, ці не? Дарэчы, напісаў я на мэйл [email protected] і не атрымаў адказу....
Kenny_Mccormick

Post by Kenny_Mccormick »

hehe.... ja 4akau getaga momanta 3 hady... I vos nareshce N.R.M. edze da nas u Homel. Prydu navat kali patrabueca pauzhycja stracic. I knihu zhadayu prydbac'.
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Андрэй, будзе, калі зьбярэм дастатковую колькасьць жадаючых паехаць.
And I'm sorry for just being me...
Dzik
Сябар
Posts: 118
Joined: 1.10.2005 - 14:00
Location: Awtaz
Contact:

Post by Dzik »

А нядаўна ў тым жа Гомелі забаранілі канцэрт швэдзкага ска-панк гурта Алармрок пры ўдзеле гомельскага ды менскага супорту. За дзень да канцу...
Ты говоришь, что меня закроешь,
Что у меня 15 суток впереди!
А мне плевать, я выйду через час
И напоследок всем скажу ''A.C.A.B.''
nnmd

Post by nnmd »

пад словамі "дакладна лепей" я мела на ўвазе тое, што канцэрты ў вас усёж-такі праходзяць.
ну, в минске тоже проходят концерты, столица все ж таки :)
Тое, што вы НРМ ня чулі - нармальная зьява, таму што гэта нефармат для масавага радыё.
два года назад были, кстати, весьма форматными - по радио звучали "як мае быць". так что отсутствие NRM в эфире я все таки склонен объяснять именно этим "списком", но никак не форматностью/неформатностью.
Ужо пасьля ўзьнікненьня гэтага растрэльнага сьпісу мы зь Лявонам былі ў Гомлі і размаўлялі з прадстаўнікамі "Экспрэс-хвалі". Яны былі вельмі расчараваныя, што эфір адбыўся не на іх радыё. Між іншым, у эфіры на другой вашае хвалі мы с ды-джэям спакойна размаўлялі пра НРМ. А прадстаўнікам "Экспрэсу" паабяцалі, што ў наступны раз абавязкова заедзем да іх. Што зараз і адбываецца. Ужо ёсьць дамова з праграмным дырэктарам.
буду надеяться, что так и случится. радио на работе целый день играет, так что эфир не пропущу.
Так што лепей ня каркайце, а набывайце квіток і рэклямуйце канцэрт сярод знаёмых. Дапамажыце хоць нечым, а то вы толькі размаўляць умееце.
не волнуйтесь, я то куплю. сегодня уже флаер приобрел, да.

я к чему это все. меня просто несколько удивило проскальзывающее в ваших постах мнение, что гомель - это чуть ли не в другой стране, и концерты у нас тут проходят и вообще чуть ли не "рай на земле" (я утрирую ;) ) повторю еще раз, ситуация в гомеле с концертами принципиально ничем не отличается от ситуации в целом по стране. вы сами прекрасно знаете, как это бывает, когда перед началом концерта придет какой нибудь "дядя" в штатском и вежливо попросит концерт не проводить.

я очень надеюсь, что концерт состоится [плюется через левое плечо, стучит по дереву].

PS. а с, простите, "организатором" вам повезло (повезло тоже в кавычках).
Kenny_Mccormick wrote:ja 4akau getaga momanta 3 hady
странно, в прошлом году, в марте в "адреналине" был отличный концерт. почему 3 года надо было ждать - не понимаю :)
ERROR

Post by ERROR »

Я с Гомеля, концерт будет... Я уже купил билет себе и не только я. Народу ожидается достаточно много, так как такого кол-ва флаеров не раздавали ещё не на одну группу. Так что едте, примем тепло :) Хотя сказать что звук будет классный я не могу, но там посмотрим.
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

nnmd wrote:ну, в минске тоже проходят концерты, столица все ж таки :)
ну, так, праходзяць. Вось хутка Жанэт будзе. "Рукі вверх" прыяжджалі...
два года назад были, кстати, весьма форматными - по радио звучали "як мае быць". так что отсутствие NRM в эфире я все таки склонен объяснять именно этим "списком", но никак не форматностью/неформатностью.
І гэта чарговае пацьверджаньне таму, што да перыферыі інфармацыі даходзіць значна пазьней. Бо ў Менску я ня памятаю, калі апошні раз чула НРМ, не ўлічваючы розныя адмысловыя праграмы. А ў сьнежні гэтага года ды-джэі на вашым радыё нават і ня чулі пра гэтыя забароны. Мне праграмны казаў, што ён мае права ставіць у эфір усё, што заўгодна. Іншая справа, што песьні павінны быць у межах фармату.

буду надеяться, что так и случится. радио на работе целый день играет, так что эфир не пропущу.
А мы дакладны час паведамім :)
не волнуйтесь, я то куплю. сегодня уже флаер приобрел, да.
Дзякуй Вам! Тады ўбачымся на канцэрце!
я к чему это все. меня просто несколько удивило проскальзывающее в ваших постах мнение, что гомель - это чуть ли не в другой стране, и концерты у нас тут проходят и вообще чуть ли не "рай на земле" (я утрирую ;) ) повторю еще раз, ситуация в гомеле с концертами принципиально ничем не отличается от ситуации в целом по стране. вы сами прекрасно знаете, как это бывает, когда перед началом концерта придет какой нибудь "дядя" в штатском и вежливо попросит концерт не проводить.
Проста мы з Крамбамбуляй пры канцы мінулага года рабілі тур па Беларусі і бачылі сытуацыю ў розных гарадох. Пасьля гэтага яшчэ тыдзень сядзелі ў Менску і разважалі пра тое, што, магчыма, сапраўдная сталіца Беларусі ў нас ужо ў якім-небудзь Берасьці ці Гародні? Там людзі жывуць сваім жыцьцём і ім паралельна, што адбываецца ў Менску.
я очень надеюсь, что концерт состоится [плюется через левое плечо, стучит по дереву].
Як мы на гэта спадзяемся.
PS. а с, простите, "организатором" вам повезло (повезло тоже в кавычках).
У сэньсе? Што ў ім такога дрэннага?
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Бо ў Менску я ня памятаю, калі апошні раз чула НРМ, не ўлічваючы розныя адмысловыя праграмы.
Кожны дзень на АўтаРадыё! :)
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Slaver, і не ўлічваючы адмысловага радыё :)
And I'm sorry for just being me...
Iлля
Сябар
Posts: 16
Joined: 17.10.2005 - 12:09

Post by Iлля »

nosferatum, так я арганiзатар гэтага канцэрта.
Iлля
Сябар
Posts: 16
Joined: 17.10.2005 - 12:09

Post by Iлля »

nnmd, я такi, якi я есць, i народу якi прыходзiць на маi канцэрты, вялiкае дзякуй!

калi я не памыляюсь, ты iз гурта Katatonic Despair, дык ваш гурт мала таго што падвел мяне, так i iншыя гурты, i скрау каля 40 хвiлiн временi у пришедших на канцэрт.
Iлля
Сябар
Posts: 16
Joined: 17.10.2005 - 12:09

Post by Iлля »

Ужо рэалiзована 105 квiткоу.
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Iлля, вітаю вас, спадар арганізатар :) 105 квіткоў - ужо добрая лічба!!!
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Slaver, ага... Толькі каб адбіць НРМ-аўскі ганарар, трэ з тры разы больш :)
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Шаноўнае спадарства!
На конт бусу расклад наступны: цераз тое, што сабралося ня шмат жадаючых, унёсак атрымаўся даволі вялікі, таму едзем на цягніку. Туды - агульны вагон, бо дзень (цягнік адыходзіць прыблізна ў 8.20), а вось назад вырашаць вам, бо павяртаемся мы толькі раніцай (ёсьць два цягнікі: 22.00-6.35 і 23.53-6.43). Квіток у агульны вагон - 8 тыс., плацкарт - 13 тыс. Прапаную тым, хто хоча наведаць Гомлю, сабрацца ў чацьвер а 19й на нашым мейсцы ля Ратушы і разам паехаць па квіткі.

P.S. Уласныя падлікі: калі туды і адтуль ехаць у агульным вагоне, атрымліваецца 16 тыс. + 7500 за квіток на сам канцэрт. Агульная лічба 23500. Атрымліваецца толькі на 3 з паловай тысячы даражэй за звычайныя менскія канцэрты ў "Рэактары" ці "Графіці".
And I'm sorry for just being me...
Iлля
Сябар
Posts: 16
Joined: 17.10.2005 - 12:09

Post by Iлля »

Паважанае спадарства! У гэтую субботу у ДК ПУП Вiпра адбыуся канцэрт гурта Дай Дарогу! з Бяресця, да канцэрта набылi каля 20 квiткоу, у дзнь выступа раз у дзесяць болей, так што 105 квiткоу гэта лiчба!

Учора разабралi каля 70 флаероу.
Post Reply