21 кастрычніка. Гомля.

Усе апошнія навіны, абмяркаваньні канцэртаў гурту N.R.M. і іх будучыні.

Moderators: Мікалай, Alonka

User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

21 кастрычніка. Гомля.

Post by Alonka »

21 кастрычніка наш улюбёны гурт разам зь сябрамі IQ48 зайграе ў Гомлі ў вялікім ДК. Прапаную фэнам заарганізавацца і наведаць гэтае мерапрыемства. Бо ў Менску самі бачыце якое становішча:(
And I'm sorry for just being me...
User avatar
VaLaDaR
Сябар
Posts: 33
Joined: 27.09.2005 - 07:46
Location: Мiнск
Contact:

Re: 21 кастрычніка. Гомля.

Post by VaLaDaR »

Алёнка wrote:21 кастрычніка наш улюбёны гурт разам зь сябрамі IQ48 зайграе ў Гомлі ў вялікім ДК. Прапаную фэнам заарганізавацца і наведаць гэтае мерапрыемства. Бо ў Менску самі бачыце якое становішча:(
А там што становішча лепей??? У Саюзе за гадзіну канцэрт адмянілі. Чаму і там такога зрабіць не могуць? Калі б было хаця б 80% упэўненасці ,што канцэрт адбудзецца, можна было б паехаць.
Усё на крыві, усё на касцях,
Усё шматзначнае адназначна!..
Я маю свой герб, я маю свой сцяг,
Я маю свой край, дзе дыхаць мне смачна!
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

А колькі каштуе квіток на цягнік да Гомеля?
User avatar
VaLaDaR
Сябар
Posts: 33
Joined: 27.09.2005 - 07:46
Location: Мiнск
Contact:

Post by VaLaDaR »

Slaver wrote:А колькі каштуе квіток на цягнік да Гомеля?
Вось на сайце Мінскага адзялення БЧ знайшоў
Гомель 146,86,644 7.930(Общий) 12.740(Плацкарт) 17.400(Купе)

http://www.railwayminsk.by/passenger/index.php?c=4
Усё на крыві, усё на касцях,
Усё шматзначнае адназначна!..
Я маю свой герб, я маю свой сцяг,
Я маю свой край, дзе дыхаць мне смачна!
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Re: 21 кастрычніка. Гомля.

Post by Alonka »

VaLaDaR wrote:
Алёнка wrote:21 кастрычніка наш улюбёны гурт разам зь сябрамі IQ48 зайграе ў Гомлі ў вялікім ДК. Прапаную фэнам заарганізавацца і наведаць гэтае мерапрыемства. Бо ў Менску самі бачыце якое становішча:(
А там што становішча лепей??? У Саюзе за гадзіну канцэрт адмянілі. Чаму і там такога зрабіць не могуць? Калі б было хаця б 80% упэўненасці ,што канцэрт адбудзецца, можна было б паехаць.
Там становішча дакладна лепей. Бо нядаўна прайшоў канцэрт Нейра Дзюбеля. Я размаўляла з арганізатарамі, папярэджвала. Яны ўсё роўна робяць, кажуць, што пагалоскі забаронаў да іх яшчэ не дайшлі (цьфу-цьфу-цьфу). Размаўляла і з працаўнікамі тамашніх ражыёстанцыяў, якія таксама першы раз ад мяне пачулі, што НРМ забаронена дапускаць да радыёэфіраў.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
VaLaDaR
Сябар
Posts: 33
Joined: 27.09.2005 - 07:46
Location: Мiнск
Contact:

Post by VaLaDaR »

Тады трэба ехаць
Усё на крыві, усё на касцях,
Усё шматзначнае адназначна!..
Я маю свой герб, я маю свой сцяг,
Я маю свой край, дзе дыхаць мне смачна!
Ля

Post by Ля »

Вот только условия для концерта там не ахти. На форумах НД можно почитать мой отчет. Очень много проблем было. Но хоть где-то и что-то. А ведь всё равно отменить могут.
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Ля, паспрабаваць усё роўна трэба :)

P.S. Рэгіструйся :)
User avatar
RoskolnikOFF
Сябар
Posts: 80
Joined: 23.09.2005 - 15:05
Location: Зь Менску
Contact:

Post by RoskolnikOFF »

Не ведаю, але мабыць ехаць нада, Людзі падумайце гэта ж НРМ і мы не паедзем...
Старажытнай Літоўскай Пагоні
Не разбіць, не спыніць, не стрымаць...
User avatar
VaLaDaR
Сябар
Posts: 33
Joined: 27.09.2005 - 07:46
Location: Мiнск
Contact:

Post by VaLaDaR »

RoskolnikOFF wrote:Не ведаю, але мабыць ехаць нада, Людзі падумайце гэта ж НРМ і мы не паедзем...
На чым паедзем7 Калі на цягніку, то цягнік едзе 4.48, калі хуткасны, і дзесці 5.40, калі звычайны. Гэта значыцца нада выязджаць недзе а 11 гадзіне. Увесь дзень псуецца, і няма упэўненнасці, што канцэрт адбудзецца.
Усё на крыві, усё на касцях,
Усё шматзначнае адназначна!..
Я маю свой герб, я маю свой сцяг,
Я маю свой край, дзе дыхаць мне смачна!
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Ёсьць прапанова зьняць адмыслова для фанаў бусік. Калі зьбярэцца чалавек 16, атрымаецца таньней, чым на цягніку. Тым больш, калі захочаце прыедзеце, калі захочаце ўедзеце. 2 чалавекі ўжо згодныя.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Алёнка, ня држнная прапанова! Вось толькі ў мяне, пасьля апошняга "трыпу" ў маршрутцы, фобія да бусікаў :)
User avatar
Predatorre
Сябар
Posts: 103
Joined: 20.09.2005 - 14:32
Location: Менск
Contact:

Post by Predatorre »

зараз хварэю, але каб паехаць на бусе, то паехаў бы
НАХфіг подпісы!
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Значыцца, са Слэйверам ужо 5. Засталося сабраць 11. Няўжо так мала жадаючых адарвацца пад НРМ?! Тым больш, візы рабіць ня трэба...
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Ля
Сябар
Posts: 9
Joined: 3.10.2005 - 17:04
Location: Мінск

Post by Ля »

Надо ехать! Если не будет концерта, то по городу погуляем. :)
Нам усім гамон!
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Значыцца, так. Умовы наведваньня канцэрту НРМ у Гомлі:
1. унёсак за бус з носу пры ўмове наяўнасьці 16ці жадаючых - па 8 з капейкамі даляраў;
2. квіток на сам канцэрт для менскіх фэнаў - 7500 р.;
3. трэ ўлічыць, што бус павяртаецца ўначы, таму прадугледзьце бюджэт на таксі (з улікам таго, што бус прывязе ўсіх у цэнтар, а адтуль усё роўна з некім можна будзе зкампанавацца);
4. жадаючыя ехаць, дасылайце замовы на [email protected].
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Алёнка, я, на жаль, пас... Грошаў столькі няма. Трэ яшчэ за "Графіці" заплаціць :(
Guest

Re: 21 кастрычніка. Гомля.

Post by Guest »

Алёнка wrote:Там становішча дакладна лепей. Бо нядаўна прайшоў канцэрт Нейра Дзюбеля. Я размаўляла з арганізатарамі, папярэджвала. Яны ўсё роўна робяць, кажуць, што пагалоскі забаронаў да іх яшчэ не дайшлі (цьфу-цьфу-цьфу). Размаўляла і з працаўнікамі тамашніх ражыёстанцыяў, якія таксама першы раз ад мяне пачулі, што НРМ забаронена дапускаць да радыёэфіраў.
дакладна лепей?! извините, мы про один и тот же гомель говорим? который на юго-востоке беларуси, да? областной центр, так?

насчет концерта Нейродюбеля. прошел, да. пришло наверное от силы человек 70, а то и меньше. (я там не был, т.к. не люблю). в результате организаторы попали на... ну скажем примерно на 1 среднемесячную зарплату :D

про радиостанции.. ну это вообще ни в какие ворота. мы же в одном государстве живем, в каких то 300 км от столицы :) уверяю вас, что на гомельских радиостанциях в ротации находятся только одобренные свыше джей_морсы, алеси, анжелики и окончательно меня за###вшая группа the stokes. NRM, дюбелей и иже с ними, не попавших в списке я за последний год не слышал НИ РАЗУ.

пока по гомелю ксати никакой рекламы предстоящего концерта. я очень надеюсь, что он состоится, но... слишком уж много "но" здесь.

PS а вот то что эфир на радио Экспресс не состоится - в этом я уверен на 99%.
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Госьць, пад словамі "дакладна лепей" я мела на ўвазе тое, што канцэрты ў вас усёж-такі праходзяць. Хай і для 70ці чалавек, ня ў гэтым справа. Тое, што арганізатары пападаюць на грошы - цалкам іх праблемы. Мы дасылаем і макеты афішаў, і нашыя ўмовы. Яны ўжо самі вырашаюць, ці рабіць канцэрт і як даваць рэкляму.
Тое, што вы НРМ ня чулі - нармальная зьява, таму што гэта нефармат для масавага радыё. Ужо пасьля ўзьнікненьня гэтага растрэльнага сьпісу мы зь Лявонам былі ў Гомлі і размаўлялі з прадстаўнікамі "Экспрэс-хвалі". Яны былі вельмі расчараваныя, што эфір адбыўся не на іх радыё. Між іншым, у эфіры на другой вашае хвалі мы с ды-джэям спакойна размаўлялі пра НРМ. А прадстаўнікам "Экспрэсу" паабяцалі, што ў наступны раз абавязкова заедзем да іх. Што зараз і адбываецца. Ужо ёсьць дамова з праграмным дырэктарам. Так што лепей ня каркайце, а набывайце квіток і рэклямуйце канцэрт сярод знаёмых. Дапамажыце хоць нечым, а то вы толькі размаўляць умееце.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Сяргей
Сябар
Posts: 76
Joined: 11.10.2005 - 14:55
Location: Miensak

Post by Сяргей »

На жаль, такое становішча ў нашай краіне, што дзіўна , як НРМу не панавешвалі
розных цэтлікаў накшталт "ворагі народу", "нацдэмы".
Я ўпэўнены, што канцэртаў ужо болей НЯ БУДЗЕ!!! Нідзе!
На мурог я лёг, адпачываю,
Пазіраю ў блакіт нябёс.
Ды трывожным сэрцам адчуваю,
Як над родным краем нехта нож занёс......
Post Reply