И зноу пра польски

Розныя тэмы, якія ня тычацца музыкі і краіны :)

Moderators: Мікалай, Alonka

User avatar
-=АндруХА=-
Сябар
Posts: 44
Joined: 22.07.2006 - 19:41
Location: Беларус!
Contact:

И зноу пра польски

Post by -=АндруХА=- »

Тоесть вы хоти-те сказать что НРМ не сотрудничает с Поляками, и польскай уладай??
Вы хотите сказать что поляки не хотят адабрать часть беласуси кокая раньше была частью ВКЛ и как бы пренодлежала полякам?
Что польские паны не запрещали Беларусскуюмову, и не закрывали яБеларусские школы? а ведь было не так уж давно!!!

Это я бы вам посаветывал почитать историю!!!
P.S. Это никакой не наезд, а попытка добраться до правды!!!! А то с флагами вы просите выйти а за что или за кого, за какую свободу??? я что уверен, что от вас не будет выдвинут какойнебудб Лука№2 с зомашками злучэння Беларуси и Польшы или вступления в НАТО????

Вы сначало объясните народу!!! А то с вашего статута выхит так что мы с флагами стаим только за ГРУППУ НРМ......

И тут есть что обсужать. Админы некакого офТопа!!! :!:
БССМ- Беларускi Саюз Сумленнай Моладзi. www.chestno.by.ru
Lick
Сябар
Posts: 60
Joined: 28.02.2006 - 14:11
Location: з Менску
Contact:

Post by Lick »

Мне падаецца, ты ня маеш ніякага ўяўленьня куды трапіў. НРсМ - гэта ўсяго толькі фан-клюб гурта НРМ. І ад яго, як ты разумееш ( ці не?), ня можа быць "выдвинут какойнебудб Лука№2" хаця б таму, што гэта проста ФАН-КЛЮБ!
Пра статут: гэта ж натуральна, што ў статуце фан-клюбу заклікаецца падтрымоўваць НРМ, што тут дзіўнага!!! Але там не гаворыцца, што ТОЛЬКІ ЗА - гэта ўжо асабістая справа кожнага...
"Хай гучыць наш духоўны гімн і наша сьвятая Беларуская мова. Хай вечна жыве Беларусь!"
User avatar
-=АндруХА=-
Сябар
Posts: 44
Joined: 22.07.2006 - 19:41
Location: Беларус!
Contact:

Post by -=АндруХА=- »

Тоесть вы не сторонники апазиции и с флагами только за НРМ стоите?? Если это так я извеняюсь и забираю все свои слова обратно.
БССМ- Беларускi Саюз Сумленнай Моладзi. www.chestno.by.ru
User avatar
Iкс
Сябар
Posts: 406
Joined: 27.09.2005 - 16:28
Location: Менск, АНГАРСКАЯ-2
Contact:

Post by Iкс »

Хто б яго забаніў...
Галодны крук
Чуе сьвежую кроў.
Свята брудных рук,
Свята чыстых зубоў.
Image
User avatar
Marnatrauny
Сябар
Posts: 279
Joined: 27.08.2006 - 18:16
Location: Менск, Рэспубліка НРМ
Contact:

Post by Marnatrauny »

Iкс wrote:Хто б яго забаніў...
Я б забаніў, ды я не мадэратар. Даказана форумам ВР ("Віртуальные радості") - такіх трэба баніць, а тое усіх дастануць.
На небi трохи тепло, пiд небом трохи зимно нам всiм... (© Скрябін)
User avatar
-=АндруХА=-
Сябар
Posts: 44
Joined: 22.07.2006 - 19:41
Location: Беларус!
Contact:

Post by -=АндруХА=- »

alex_aerson wrote:
Iкс wrote:Хто б яго забаніў...
Я б забаніў, ды я не мадэратар. Даказана форумам ВР ("Віртуальные радості") - такіх трэба баніць, а тое усіх дастануць.

ТЫ ещё побазарь там....

Не народ НРСМа я от вас токого не ожидал.... первая попытка помыслить свободно чуть не закончилась баном , и это самый свободный форум Беларуси? да уж. :cry:
БССМ- Беларускi Саюз Сумленнай Моладзi. www.chestno.by.ru
User avatar
-=АндруХА=-
Сябар
Posts: 44
Joined: 22.07.2006 - 19:41
Location: Беларус!
Contact:

Post by -=АндруХА=- »

И ещё: я Люблю НРМ как "музычны гурт", а не как деманстрантау и апазициянерау... и пусть они хоть они хоть в рим играть поедут я буду их слушать, а вот вы походу слишьком замороченые, на своём: СВАБОДУ!
Такое чувство что вы кроме НРМ, и друих беларусских групп нечего не слушаете...
БССМ- Беларускi Саюз Сумленнай Моладзi. www.chestno.by.ru
User avatar
Iкс
Сябар
Posts: 406
Joined: 27.09.2005 - 16:28
Location: Менск, АНГАРСКАЯ-2
Contact:

Post by Iкс »

Я б забаніў, ды я не мадэратар. Даказана форумам ВР ("Віртуальные радості") - такіх трэба баніць, а тое усіх дастануць.
Таксама даказана "Беларускім транспартам"
Галодны крук
Чуе сьвежую кроў.
Свята брудных рук,
Свята чыстых зубоў.
Image
User avatar
Наста
Сябар
Posts: 61
Joined: 1.10.2006 - 10:39
Location: Віцебск
Contact:

Post by Наста »

-=АндруХА=-,

Здаецца, ты сам перавёў тэму ад НРМ да палітыкі і гісторыі
Сябе мы зробім самі!
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

-=АндруХА=-
Большасьць пытаньняў, якія ты ўзьняў, абмяркоўваліся раней — адказы можна прачытаць у шматлікіх інтэрвію гурта. Няўжо так цяжка паспрабаваць самому разабрацца ў тэме, перад тым як задаваць пытаньні? Напэўна, ў школах нават такому зараз ня вучаць…

Як ня вучаць пісьменнасьці… Я, напэўна, дадам новы пункт у правілы форума — аўтаматычнае выдаленьне галінак, аўтары якіх непісьменныя! Хаця б праз Word «праганяў» бы тое, што пішаш! Той стос тэмаў, якія былі створаныя табою за апошні дзень, я выдаліў!

І тут няма ніякага прыгняценьня свабоды слова на форуме. Проста словам трэба карыстацца з розумам. Свабода і дэмакратыя, калі ўжо і гэтую тэму ты ўзьняў — не анархія і балаган!

Паспрабуй зрабіць якія-небудзь высновы, з таго, што я сказаў…

Дзякуй за ўвагу!


Update: Назва тэмы ў форуме — 90% яе зьместу! Таму трэба ствараць тэмы з зразумелымі назвамі, а не з тым, што ты робіш!
User avatar
-=АндруХА=-
Сябар
Posts: 44
Joined: 22.07.2006 - 19:41
Location: Беларус!
Contact:

Post by -=АндруХА=- »

можа я в правду анархист... и я об этом не жалею.
А на счёт "шматлікіх інтэрвію гурта" я б вам посоветовал их в отдельную тему зпихнуть.
И что обозначает слово: "выдаліў"? слово удалил по беларусски точно не так пишется!
БССМ- Беларускi Саюз Сумленнай Моладзi. www.chestno.by.ru
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Наконт тваёй анархіі я нічога пісаць ня буду. Гэта не анархія проста…

Некаторыя інтэрвію зьмешчаныя на сайце ў разьдзеле «артыкулы». Акрамя таго, ніхто яшчэ не забараняў карыстацца гуглам.

І, нарэшце, шукаем у слоўніку дзеяслоў «удалить»
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

-=АндруХА=-, Вы, напэўна, не зусім правільна разумееце назву НРСМ. Гэта не дзяржаўная і не палітычная суполка, гэта - фан-клюб музычнага гурта. Назва нарадзілася з падачы Лявона Вольскага, вакаліста гурта, а не палітычнага дзеяча.
Увогуле, вось Вам вытрымкі са статуту:
1.1. Сяброўская суполка «Незалежны рэспубліканскі саюз моладзі» (далей па тэксьце - СС «НРСМ») зьяўляецца недзяржаўнай, некамэрцыйнай, непалітычнай арганізацыяй, заснаванай на добраахвотным сяброўстве людзей, аб'яднаных сваёй прыхільнасьцю да музычнай творчасьці гурта «Незалежная Рэспубліка Мроя» (альбо N.R.M.)
1.2. СС «НРСМ» мае статус рэспубліканскага грамадзкага аб'яднаньня, дзейнасьць якога распаўсюджваецца на ўсю тэрыторыю Незалежнай Рэспублікі Мроя.
5.1. Сябрам СС «НРСМ» можа быць любы грамадзянін Незалежнай Рэспублікі Мроя, асоба без грамадзянства, а таксама замежныя грамадзяне незалежна ад іх полу, узросту, этнічнай, нацыянальнай і расавай прыналежнасьці, рэлігійнага веравызнаньня, якія зьяўляюцца прыхільнікамі творчасьці N.R.M., прызнаюць Статут СС «НРСМ», Канстытуцыю і заканадаўчыя акты Незалежнай Рэспублікі Мроя.

З усяго вышэй напісана вынікае, што інтарэсы НРсМ распаўсюджваюцца выключна на тэрыторію Незалежнай Рэспублікі Мроя, і з Рэспублікай Беларусь ня маюць янічога агульнага. Таму Вашыя выпады адносна другога Лукі і апазыцыі на гэтым форуме гучаць зусім ня ў тэму. Тлумачэньняў Вашых пытаньняў трэба прасіць у сядзібе БНФ.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
-=АндруХА=-
Сябар
Posts: 44
Joined: 22.07.2006 - 19:41
Location: Беларус!
Contact:

Post by -=АндруХА=- »

ХМ, я ваш статут внимательно читал. А вы ещё тут договоритесь, что нифига не оппозиционеры такими темпами.
БССМ- Беларускi Саюз Сумленнай Моладзi. www.chestno.by.ru
.kadavr
Сябар
Posts: 3
Joined: 22.04.2007 - 13:24

Post by .kadavr »

По сравнению с первым постом обсуждение начинает уже заметно отходить от первоначальной темы ;)
По поводу польского языка. Конечно, транслит, которым пишутся названия НРМ-овских песен, мало похож на польский язык. Но я не понимаю, почему вы так настойчиво отрицаете свою нездоровую любовь к польскому языку и полякам, ведь доказательств этой любви достаточно даже на этом форуме. Приведу два из них:
1. при регистрации предоставляется выбор из двух языков -- белорусского и польского. Не русского или украинского, а именно польского.
2. на форуме есть отдельный раздел для поляков и польскоговорящих товарищей.
И не надо отрицать свою оппозиционную направленность. Она видна невооруженным взглядом, достаточно лишь почитать информацию с вашего сайта. И я не понимаю, почему вы не хотите с этим согласиться. Или стесняетесь, или... даже не знаю, что предположить.
Alonka пишет
З усяго вышэй напісана вынікае, што інтарэсы НРсМ распаўсюджваюцца выключна на тэрыторію Незалежнай Рэспублікі Мроя, і з Рэспублікай Беларусь ня маюць янічога агульнага.
Я поражаюсь. Возникает чувство, что вы гордитесь тем, что "живете" в своей Рэспублiке Мроi. И если разговор заходит о вашей политической ориентации, вы тут же цитируете статут. Типа "сижу дома, никого не трогаю, починяю примус". Люди, опомнитесь, это же несерьезно! Вокруг реальный мир, возможно, менее совершенный, чем ваша придуманная республика, но зато настоящий! А вы придумали себе какую-то сказку и в живете в ней.
===
P.S. Хоть я и уверен в своей грамотности на 80% и раньше никогда не пользовался автоматической проверкой орфографии, на этот раз сделал исключение и проверил этот текст word'ом, чтобы не давать таким ценителям и знатокам русского и прочих языков повода обвинить меня в "непісьменнасьцi"
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Па-першае, тлумачу зьяўленьне польскай мовы на форуме.
Гурт НРМ набыў шырокую папулярнасьць менавіта ў Беларусі і Польшчы. Ні ва Ўкраіне, ні ў Расеі ні было ні воднага буйнога кацэрту каманды. Я адказала на пытаньне?

Па-другое, пра палітыку.
Ведаеце, чаму б я ніколі адмыслоав не пайшла ні на канцэрт Таварыш Маўзэр, ні на канцэрт ЧпБ, ні нават на НРМ? Таму што мне надакучыла чуць там "Жыве Беларусь!", мне надакучыла прасіць прыбраць сьцягі, мне надакучыла падзяленьне гуртоў і, адпаведна, прыхільнікаў на апазыцыйныя ці не, мне надакучыла, што творчасьць музыкаў успрымаецца толькі ў залежнасьці ад існаваньня ў ім апазацайных лёзунгаў. Людзі, спыніцеся, мастацтва - не палітыка! Палітычныя лідэры прыходзяць і сыходзяць, а культура застанецца назаўсёды.

Па-трэцяе, пра "жітіе" у НРМ.
Пра гэта ўвогуле нічога казаць ня хочацца, бо столькі ўжо было сказана, нават спадаром Вольскім. Паважаны .kadavr, жыцьцё ня чорна-белае - адзінае, што магу Вам адказаць.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Iкс
Сябар
Posts: 406
Joined: 27.09.2005 - 16:28
Location: Менск, АНГАРСКАЯ-2
Contact:

Post by Iкс »

Нешта мне падказвае, што брыгаднікі дацягнуліся і сюды :(
Галодны крук
Чуе сьвежую кроў.
Свята брудных рук,
Свята чыстых зубоў.
Image
Baza
Сябар
Posts: 15
Joined: 7.03.2007 - 18:44
Location: Miensk

Post by Baza »

Чаму выдалілі маю спасылку, яна пра гэтага хлопца( ці пра дзядзечку))))
User avatar
QzWeR
Сябар
Posts: 352
Joined: 22.09.2005 - 20:42
Location: Менск

Post by QzWeR »

Мачыце ўжо каго-ніць што там неправы. А то букафмнога чытацьнібуду.
"DLC - адзін з буйнейшых фанацкіх рухаў у Беларусі" К.С.
User avatar
-=АндруХА=-
Сябар
Posts: 44
Joined: 22.07.2006 - 19:41
Location: Беларус!
Contact:

Post by -=АндруХА=- »

Па-другое, пра палітыку.
Ведаеце, чаму б я ніколі адмыслоав не пайшла ні на канцэрт Таварыш Маўзэр, ні на канцэрт ЧпБ, ні нават на НРМ? Таму што мне надакучыла чуць там "Жыве Беларусь!", мне надакучыла прасіць прыбраць сьцягі, мне надакучыла падзяленьне гуртоў і, адпаведна, прыхільнікаў на апазыцыйныя ці не, мне надакучыла, што творчасьць музыкаў успрымаецца толькі ў залежнасьці ад існаваньня ў ім апазацайных лёзунгаў. Людзі, спыніцеся, мастацтва - не палітыка! Палітычныя лідэры прыходзяць і сыходзяць, а культура застанецца назаўсёды.


Так я про тоже. И я хочу просто слушать музыку а не с флагами бегать непонятно зачем. А про политику- Если ты не заметила,, то все новые песни НРМ только и про улад и т.д. (Раньше песни были добрее, а щас: Усё роуна Мы пераможам; казлы, бараны вучать жыть з тэлеэкрану-добрее надо быть и не цензуру бы трохе ввести. )
БССМ- Беларускi Саюз Сумленнай Моладзi. www.chestno.by.ru
Locked