Лепшы альбом N.R.M.

Абмяркаваньне ўсіх альбомаў гурту, асобных песьняў, відэа-кліпаў і г.д.

Moderators: Мікалай, Alonka

Ваш любімы альбом НРМ?

1. ЛаЛаЛаЛа
4
6%
2. Одзiрыдзiдзiна
7
10%
3. Пашпарт грамадзяніна N.R.M.
12
17%
4. Акустычныя канцэрты канца XX стагодзьдзя
10
14%
5. Тры чарапахі
10
14%
6. Дом культуры
21
30%
7. Справаздача
6
9%
 
Total votes: 70

User avatar
neochan
Сябар
Posts: 24
Joined: 23.09.2005 - 18:37
Location: Bialystok, PL
Contact:

Post by neochan »

"ŕęóńňű÷íű˙ ęŕíöýđňű"!
Leonard Moon
Сябар
Posts: 4
Joined: 20.10.2005 - 13:40
Location: Гомель

Post by Leonard Moon »

Dzik wrote:Лепей бы адкрылі галасаваньне: Які альбом найгоршы? Я б тады прагаласаваў за Тры чарапахі. Ці за Дом культуры...
А мне "Тры чарапахi", наадварот, падабаецца. Магчыма таму, што гэта альбом, з якога я пачаў знаёмства з N.R.M.
Moon, Leonard Moon.
Стась

Post by Стась »

Асабіста мне з "Дому культуры" найбольш падабаюцца "Прастора" й "Лёгкія-лёгкія" (навогул, на маю думку, адна з найлепшых песень (песьняў?..)). "Фабрыка" й "Маё пакаленьне" таксама добрыя, але я заўжды пачынаю пад іх дэпрэсаваць...
З "Трох чарапахаў" - "Дзед Мароз", "Бамжы", "Мы жывем ня кепска", "Катуй-ратуй". "Тры чарапахі" - канешне таксама, але насамрэч яна адносна, так бы мувіць, просьценькая.
З "Акустыкі" - "Краіна крывавых дажджоў", "Край, ты мой, край", "Простыя словы". Але найбольш - "Надзенька", але яна нібы не зусім НРМаўская.
З "Пашпарту" - канешне ж "Паветраны шар", "Добры вечар, дзеўчыначка". Ну і "Каханьне", але гл. "Тры чарапахі".
З "Одзірыдзідзіны" - "Мела мамка тры сыночкі", "Сьляпы, глухі, дурны".
З "Лалалала" вельмі да спадобы "Бывай!". Дарэчы, кавэр на яе таксама добры. З кавэраў мне яшчэ падабаецца "Дзед Мароз", "Паветраны шар" і, адносна, "Лёгкія-лёгкія". Яшчэ цікавая вэрсія "Мы жывем ня кепска". Але на трыб'юце шмат слабых песень. Не таму, што папсовых, а проста даволі/вельмі слабых.
Што датычыцца "Справаздачы", то я (як напэўна й многія іншыя) быў крыху зьдзіўленым выбарам кампазыцый. Думаю, гэта было зьвязана ў першую чаргу з формаю правядзеньня. Відавочна, вельмі многія, запоўніўшы пашпартную форму, забыліся на яе і не рэдактавалі потым. Тым больш, што часьцяком у падобных анкетах людзі пазначаюць зусім не найбольш знаёмыя й вядомыя сьпевы, а "нешта сваё". Напэўна, калі б папросту была б арганізавана асобная новая незалежная апытанка на сайце, дык вынікі былі б зусім іншымі. Добра хоць "Паветраны шар", "Каханьне" й "Чарапахі" трапілі. Акрамя таго, на маю думку, музыкі маглі б даручыць фанам абраць толькі 10 песень, а пяць абраць самі. І яшчэ: складанка была б куды болей канцэптуальная, калі б НРМаўцы перапісалі песьні (усе) нановую, а тое вельмі ўжо розныя творы (у тым ліку па якасьці, па гучаньню) там сабраныя.
Увогуле, я мяркую, цяжка параўноўваць альбомы, бо НРМ моцна эвалюцыянаваў. Нават 4 гады, аддзяліўшыя "Пашпарт" і "ДК" - гэта вельмі многа. А "Чарапахаў" і, скажам, "Одзірыдзідзіну" ўвогуле нібы розныя гурты йгралі...
User avatar
ORC
Сябар
Posts: 44
Joined: 28.10.2005 - 13:09
Location: Менск

Post by ORC »

Dzik, а чаму цябе не спадабаецца Тры чарапахі і Дом культуры?
Беларусь не памірае!!!
User avatar
Megaloman
Сябар
Posts: 72
Joined: 1.10.2005 - 11:26
Location: Мінск ці Менск, а, пераблыталася ўсе ў галаве

Post by Megaloman »

ORC,
аб густах не спрачаюцца
I've found safety in this loneliness
But I cannot stand it anymore
Дзік

Post by Дзік »

Слухаць N.R.M. пачаў з году 98-га. Перад выхадам Пашпарта. Застаў, дзякуй Богу, той час, калі гурт быў у самым што ні на ёсьць андэграўндзе, гэтыя канцы ў Парку Чалюскінцаў, парку 50-годдзя Кастрычніка, Маладзечна, Палацы Прафсаюзаў і інш.. Той час, калі N.R.M. сярод нефераў быў роўны Гр.Об. ці Нірване. Потым год-другі гурт патрымаўся ў гэтым ключы, а пасьля пайшлі гэтыя бясконцыя супольныя праекты, канцэрты ў КЗ, дзе мусара нават не давалі ўставаць, а Лявон моўчкі гэта сузіраў. затое рабіў бабло. Скончыліся канцэрты ў клюбах, парках. Затое зьявілася пашана на ўзроўні, большым за падлеткавы. Вянцом гэтага апапсеньня (хоць і не люблю тэрмінаў, але не магу падабраць сыноніму) стала z'miena гуку ў Трох чарапахах. Пра Дом культуры ўвогуле ня хочацца казаць... Лявон, напэўна, сам гэта зразумеў, таму і стварыў Zet.
А так пра N.R.M. так многа хочацца сказаць... Быў час, калі за N.R.M. біліся морды і гатовыя былі ісьці на рэвалюцыі...
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

Дзік wrote:Вянцом гэтага апапсеньня (хоць і не люблю тэрмінаў, але не магу падабраць сыноніму) стала z'miena гуку ў Трох чарапахах. Пра Дом культуры ўвогуле ня хочацца казаць...
А мне наадварот здаецца, што з Трох чарапах усё толькі пачалося... я маю на ўвазе гук.
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Дзік, гэта не музыкі зьмяніліся - а час...
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Дзік, у адказ на ваш пост хочацца прывесьці словы Лявона: "Ёсьць пэўная колькасьць людзей, якія лічаць, што мы даўно здрадзілі ідэям рок-музыкі, таму што граем на вялікіх пляцоўках і канцэртамі зарабляем грошы, таму што не сядзім у сутарэньнях, не нюхаем какаін і каўбасім не для дзясятка чалавек. Для іх гэта не ёсьць нармальна. Народ, пэўна, думае, што нічога з нас ужо не выйдзе. Але гэта ня так".
Ужо ня ў першы раз сутыкаюся з гэткімі меркаваньнямі, як у Вас. Усе лажаюць НРМ, лаяцца на іх, што, маўляў, грошы зарабляць вырашылі?! І ніхто не задумваецца пра тое, што музыкант - такая ж прафэсыя, як і столер ці кіроўца тралейбусу. Чаму ўсе навокал усё жыцьцё змагаюцца за павышэньне зарплаты, а калі справа даходзіць да музыкаў, дык іх за гэта гнабяць?! Спадарства, хопіць думаць толькі пра ўласныя жаданьні, падумайце і пра музыкаў.
And I'm sorry for just being me...
АЛЕНА
Сябар
Posts: 2
Joined: 8.10.2005 - 23:00
Location: МЕНСК

Post by АЛЕНА »

Дзік, ты сапраўды нейкі дзікі! Чаму ты такі злосны??
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Дзік, дарэчы, у дагонку да Вашага посту:) ZET стварыў далёка не Лявон. І гэта без жартаў.
And I'm sorry for just being me...
Dzik
Сябар
Posts: 118
Joined: 1.10.2005 - 14:00
Location: Awtaz
Contact:

Post by Dzik »

АЛЕНА wrote:Дзік, ты сапраўды нейкі дзікі! Чаму ты такі злосны??
Алена, ды ня злосны я! Проста настальгія ў мяне нейкая... нэгатыўная. Эх, вярнуцца б у тыя часы! Помню: разгарнеш б-ч-б сьцяг і цябе нават не забяруць... Эх!
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

усе яшчэ вернецца. прычым напрацягу нашага жыцця :)
User avatar
QzWeR
Сябар
Posts: 352
Joined: 22.09.2005 - 20:42
Location: Менск

Post by QzWeR »

Андрэй wrote:усе яшчэ вернецца. прычым напрацягу нашага жыцця :)
Няхай будзе так
"DLC - адзін з буйнейшых фанацкіх рухаў у Беларусі" К.С.
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Андрэй, куды вернецца? Да гуку "Одзірыдзідзіны"?! Ратуйце! :lol:
And I'm sorry for just being me...
Нiхто
Сябар
Posts: 19
Joined: 21.09.2005 - 23:27
Location: Нiхто

Post by Нiхто »

Самым лепшым будзе новы альбом:)!
Стась

Post by Стась »

Дзік, ды я б і не сказаў, што НРМаўцы зрабілі шмат бабла, ўчыра кажучы... А часы андэрграунду неяк сваім ходам вяртаюцца, вось ужо й канцэрты йграць не даюць, і людзі пачалі гаварыць аб кватэрніках... Рамантыка...?
>>Затое зьявілася пашана на ўзроўні, большым за падлеткавы.
Кажучы іншымі словамі, гурт пасталеў. Разам з тым робячы больш сталымі сваіх прыхільнікаў. Дык ці ж дрэнна гэта? канешне, некаторым сталець ня хочацца. Але трэба. Можа быць, словы "Нам усім гамон!!!" і "Толькі фабрыка ў маім акне будзе жыць у летаргічным сьне..." кажуць аб адным і тым жа, але па-рознаму.
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

Alonka wrote:Андрэй, куды вернецца? Да гуку "Одзірыдзідзіны"?! Ратуйце! :lol:
Вернецца не да гуку, а да сцягу... сцяг я меў на ўвазе. Разгорнеш яго і нікуды цябе не заберуць...
ANDREI
Сябар
Posts: 15
Joined: 15.11.2005 - 14:51
Location: Менск

Post by ANDREI »

:P Акустыка ёсьць акустыка й таму яна руліць
User avatar
Alter Mann
Сябар
Posts: 1
Joined: 22.11.2005 - 22:13

Post by Alter Mann »

"Пашпарт грамадзяніна НРМ". Усё. Не абмяркоўваецца :)
Post Reply