Лепшы альбом N.R.M.

Абмяркаваньне ўсіх альбомаў гурту, асобных песьняў, відэа-кліпаў і г.д.

Moderators: Мікалай, Alonka

Ваш любімы альбом НРМ?

1. ЛаЛаЛаЛа
4
6%
2. Одзiрыдзiдзiна
7
10%
3. Пашпарт грамадзяніна N.R.M.
12
17%
4. Акустычныя канцэрты канца XX стагодзьдзя
10
14%
5. Тры чарапахі
10
14%
6. Дом культуры
21
30%
7. Справаздача
6
9%
 
Total votes: 70

User avatar
Megaloman
Сябар
Posts: 72
Joined: 1.10.2005 - 11:26
Location: Мінск ці Менск, а, пераблыталася ўсе ў галаве

Лепшы альбом N.R.M.

Post by Megaloman »

Ну вось, напэўна, адна з самых папулярных тэм на любым форуме. Магчыма, трэба й нам такую завесьці.

Па сабжу:
Першы альбом - вельмі добры дэбют, выдатныя тэксты, аднак, канешне ж, якасьць запісу жадае быць лепшай. Амаль тое ж самае можна сказаць і пра "Одзірыдзідзіну".
"Пашпарт" значна дадае ў якасьці, але ж, на мой погляд, альбом крыху не роўны - на фоне усем вядомых хітоў некаторыя песьні, на мой погляд, выглядзяць слаба і іньшародна. Таксама мне не вельмі спадабаецца трасянка ў "Кумбе" і "25, 26, 27" - такія песьні не красяць гурт.
"Дом культуры" - усе акалічнасьці добрага альбому ў наяўнасьці - пачынаючы ад добрага афармленьня выкладкі да самой музыкі: па-першае, выдатная якасьць запісу, ў наяўнасьці і добрыя баевікі накшталт "Дарогі" ды другіх "Чарапах", і балады ("Мае Пакаленьне", "Сакрэт", "Прастора"), і псіхадэлічны дэпрэсняк ("Фабрыка", "Легкія"), і жарты ("Хавайся ў бульбу"). Адзінае, что на мой погляд выпадае з альбому, з агульнай атмасфэры, гэта звязка "Елкі-палкі" - "ФМ". Якіх-небудзь прабдем яна не падымае і робіць з выдатнага альбома проста набор песень.

На першае мейсца пастаўлю "Трох чарапах". Усе тыя ж самыя якасьці, за выключэньнем аднаго - гэты альбом без слабых мест, з добрым гучаньнем і выключнай атмасфэрай ад пачатку і да самага заканчэньня.
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

Ну, можна доўга спрачацца тут - хтосьці абавязкова й будзе, але мой любы альбом "Пашпарт грамадзяніна N.R.M."! Хаця, я люблю ўсе альбомы :)

А вось, мне здаецца, у сьпісе не павінна быць "Акустычных канцэртаў", бо гэта хоць і асобны альбом, але ён не студыйны, г.зн. проста зборка песень. Тое ж тычыцца і "Справаздачы"!
User avatar
macie3k
Скарпіён
Posts: 318
Joined: 21.09.2005 - 14:32
Location: Польшча
Contact:

Post by macie3k »

"акустычныя канцэрты" гэта ня простая зборка - песьні гучаць у іншых а часам зусім ("одзірыдзідзіна") аранжуваньнях. гэта нялёгкая справа каб цяжкія, "хард-н-хэві" песьні заграць на дэлікатных, акустычных гітарах. адны прагучалі сьвежа ды цікава ("одзірыдзідзіна", "лалалала"), адных магло б ня быць ("медны купарос", "пакуль не пачнецца вайна"), але гэтая спроба на маю думку ўдалая.

усе альбомы мае ўлюбёныя :) але галасую на "дом культуры" таму што
:arrow: там мая абсалютна ўлюбёная песьня якая неаднаразова выклікае ў мяне нават сьлёзы ("фабрыка")
:arrow: соля й гітара-пасьля-соля ў "прасторы" гучaць зусім якбы граў іх гурт Lady Pank :mrgreen:
:arrow: п'еса - супер!! :D
User avatar
Megaloman
Сябар
Posts: 72
Joined: 1.10.2005 - 11:26
Location: Мінск ці Менск, а, пераблыталася ўсе ў галаве

Post by Megaloman »

Slaver,
працягну думку Macie3ka - на "Справаздачы" таксама дзве новых рэчы, хаця канешне цалкам згодны - гэта зборка "The Best Off". На маю думку, некаторыя альбомы цалкам лепш.
I've found safety in this loneliness
But I cannot stand it anymore
User avatar
VaLaDaR
Сябар
Posts: 33
Joined: 27.09.2005 - 07:46
Location: Мiнск
Contact:

Post by VaLaDaR »

Я прагаласаў за "Одзiрыдзiдзiну". Астатнія альбомы таксама добрыя.Аднак ён лепшы сярод роўных, таму шта там ёсць "Партызынская" і "Песня падземных жыхароў" . У "Сраваздачы" яны таксама ёсць, але яны не спалучаюцца з іншымі песнямі па духу.
Усё на крыві, усё на касцях,
Усё шматзначнае адназначна!..
Я маю свой герб, я маю свой сцяг,
Я маю свой край, дзе дыхаць мне смачна!
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Megaloman, на конт трасянкі. Чаму ўсе ўспрымаюць N.R.M. выключна як сур'ёзных дзядзечак, якія грузяцца палітычнымі і грамадзкімі праблемамі рэчаіснасьці? N.R.M. - гэта ў першую чаргу вельмі вясёлыя хлопцы, якія здольныя рабіць тонкі сьцёб над сучаснасьцю. Сама Рэспубліка Мроя, дзяржаўныя сымбалі і трасянка - гэта і ёсьць той самы сьцёб. І калі зь ім не парабольшваць, што пакуль хлопцам не пагражае, гэта наадварот выглядае цікава, весела і ў тэму.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

А прагаласавала за "Дом культуры". Ня ведаю чаму, але гэты альбом мне бліжэй за астатніх. Кажуць, што з-за ўзросту:)
And I'm sorry for just being me...
User avatar
QzWeR
Сябар
Posts: 352
Joined: 22.09.2005 - 20:42
Location: Менск

Post by QzWeR »

Галасаваў за "Одзiрыдзiдзiну", але гэта самая брудная справа - выбіраць ці то лепшы альбом, ці то песьню. У мяне густ залежыць ад настрою.
І яшчэ. "25, 26, 27" - адна з маіх улюбёных песьняў. І на ўсе 100 згодзен з Алёнкай на гэты конт.
"DLC - адзін з буйнейшых фанацкіх рухаў у Беларусі" К.С.
User avatar
Slaver
Адміністратар
Posts: 882
Joined: 23.08.2005 - 08:48
Location: Менск

Post by Slaver »

І яшчэ. "25, 26, 27" - адна з маіх улюбёных песьняў. І на ўсе 100 згодзен з Алёнкай на гэты конт.
І я цалкам падтрымліваю!
User avatar
Anton
Сябар
Posts: 6
Joined: 27.09.2005 - 19:42
Location: Tychy

Post by Anton »

LaLaLaLa najlepszy tamuszta niekamiercyjny <LOL>
Punisher

Post by Punisher »

Скажыце, калі ласка, ці ёсьць у НРМ якія-небудзь новыя кліпы ці забытыя старыя
User avatar
Megaloman
Сябар
Posts: 72
Joined: 1.10.2005 - 11:26
Location: Мінск ці Менск, а, пераблыталася ўсе ў галаве

Post by Megaloman »

Алёнка, QzWeR, Slaver,
як гаворыцца, аб густах не спрачаюцца, альбо як там на адной з старонак кнігі - у нас галоснасьць. Гэта толькі мая думка (на мой густ) і не больш. Мне таксама (на мой густ) не вельмі спадабаюцца такіе тэмы (песьні), як ЛаЛаЛаЛа і Одзірыдзідзіна і тая ж Кумба - музыка добрая, завадная, але тэкст прыпеву безсэнсоўны.
I've found safety in this loneliness
But I cannot stand it anymore
User avatar
VaLaDaR
Сябар
Posts: 33
Joined: 27.09.2005 - 07:46
Location: Мiнск
Contact:

Post by VaLaDaR »

Megaloman, "Пашпарт" ,здаецца, павінны былы перавыдаць на дысках. Але пакуль няма.
Усё на крыві, усё на касцях,
Усё шматзначнае адназначна!..
Я маю свой герб, я маю свой сцяг,
Я маю свой край, дзе дыхаць мне смачна!
Iкс,

Post by Iкс, »

25,26,27 сапрауды таленавiтая песьня нягледзячы на трасянiстасьць. Самы лепшы альбом на мой погляд "Пашпарт", потым iдуць "Одзiрыдзiдзiна", "Тры чарапахi", "Лалалала", "Дом культуры", "Акустыка"
User avatar
Megaloman
Сябар
Posts: 72
Joined: 1.10.2005 - 11:26
Location: Мінск ці Менск, а, пераблыталася ўсе ў галаве

Post by Megaloman »

Магчыма, каб зразумецб "Пашпарт" у поўным сэнсе, трэба паслухаць яго на кружэлцы, а не на mp3, як гэта мушу рабіць я.
I've found safety in this loneliness
But I cannot stand it anymore
АЛЕНА
Сябар
Posts: 2
Joined: 8.10.2005 - 23:00
Location: МЕНСК

Post by АЛЕНА »

А МНЕ ПАДАБАЕЦЦА ДОМ КУЛЬТУРЫ. ХАЦЯ АБРАЦЬ НЕШТА АДНО ВЕЛЬМІ СКЛАДАНА.
ПРЫВІТАННЕ УСІМ!
User avatar
Zap
Сябар
Posts: 535
Joined: 27.09.2005 - 14:01
Location: Менск

Post by Zap »

"Дом культуры" я чуў першым, таму ён і здаецца лепшым. Але, "Тры Чарапахі" таксама вельмі добры.
irc.by #nrm
User avatar
Сяргей
Сябар
Posts: 76
Joined: 11.10.2005 - 14:55
Location: Miensak

Post by Сяргей »

Дарэчы, у мяне ёсьць плытка "Дваццаць восьмая зорка" ў выдатным стане.
Хто зацікавіўся, пішыце на [email protected] or [email protected].
Магу перапісаць
На мурог я лёг, адпачываю,
Пазіраю ў блакіт нябёс.
Ды трывожным сэрцам адчуваю,
Як над родным краем нехта нож занёс......
Dzik
Сябар
Posts: 118
Joined: 1.10.2005 - 14:00
Location: Awtaz
Contact:

Post by Dzik »

Лепей бы адкрылі галасаваньне: Які альбом найгоршы? Я б тады прагаласаваў за Тры чарапахі. Ці за Дом культуры...
Ты говоришь, что меня закроешь,
Что у меня 15 суток впереди!
А мне плевать, я выйду через час
И напоследок всем скажу ''A.C.A.B.''
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

Dzik, чаму?
And I'm sorry for just being me...
Post Reply