А есть ли среди вас члены БРСМ? :)

Розныя тэмы, якія ня тычацца музыкі і краіны :)

Moderators: Мікалай, Alonka

.kadavr
Сябар
Posts: 3
Joined: 22.04.2007 - 13:24

А есть ли среди вас члены БРСМ? :)

Post by .kadavr »

Вот интересно стало.
User avatar
Ultrabelarus
Сябар
Posts: 280
Joined: 24.07.2006 - 16:01
Location: г.Менск

Post by Ultrabelarus »

(*стукаю па дрэве*)
Нас мiльёны, нас дахалеры!
User avatar
Аляксандр_Магутны
Сябар
Posts: 38
Joined: 4.03.2007 - 16:54
Location: Miensk

Post by Аляксандр_Магутны »

А што такое? Хіба яны ня людзі? У статуце ж нічога пра гэта не гаворыцца!
У мяне сябры ёсьць у гэтым саюзе, дык нічога хлопцы, NRM слухаюць, любяць і паважаюць! Нават на пляц 25 сакавіка хадзілі ;)
Старадаўняй крывіцкай Пагоні не разьбіць, не спыніць, не стрымаць!
Image
Image
http://argo.moy.su
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

У IQ48 саксафаніст быў у БРСМ пакуль вучыўся ва ўніверы. Яны што, ня людзі? Асабіста мне ўсё роўна. Галоўнае, каб чалавек адэкватны быў. А мярзоідаў і сярод апазыцыі хапае.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
-=АндруХА=-
Сябар
Posts: 44
Joined: 22.07.2006 - 19:41
Location: Беларус!
Contact:

Post by -=АндруХА=- »

хе-хе
БССМ- Беларускi Саюз Сумленнай Моладзi. www.chestno.by.ru
User avatar
Мікалай
Мадэратар
Posts: 283
Joined: 1.12.2005 - 15:47
Location: Менск

Post by Мікалай »

У школе ня ўступаў і ва ўніверсітэце ня ўступіў. Вось майго сябра які паступіў У Горкі, да самога дэкану выклікалі за гэта, так ён малайчына вытрымаў напор.
Image
Image
"Won't you help to sing these songs of freedom?
Cause all I ever had, redemption songs, redemption songs."
Bob Marley
User avatar
Антось
Сябар
Posts: 29
Joined: 30.09.2006 - 12:28
Location: Менск

Post by Антось »

Я таксама ў школе не ўступіў, але я бачыў заяву - там трэба толькі прозвішча ўпісаць.
Дзеля "добрай" справаздачы адмінісрацыя школы можа каго хочаш запісаць.
User avatar
Аляксандр_Магутны
Сябар
Posts: 38
Joined: 4.03.2007 - 16:54
Location: Miensk

Post by Аляксандр_Магутны »

Антось wrote:Я таксама ў школе не ўступіў, але я бачыў заяву - там трэба толькі прозвішча ўпісаць.
Дзеля "добрай" справаздачы адмінісрацыя школы можа каго хочаш запісаць.
Вось-вось, у нас так шмат "пабралі" :cry:
Старадаўняй крывіцкай Пагоні не разьбіць, не спыніць, не стрымаць!
Image
Image
http://argo.moy.su
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

а мы на працу ня бярэм, калі чалавек быў у БРСМ :)
User avatar
Iкс
Сябар
Posts: 406
Joined: 27.09.2005 - 16:28
Location: Менск, АНГАРСКАЯ-2
Contact:

Post by Iкс »

НЕ-НЕ-НЕ!
НІКОЛІ!
Галодны крук
Чуе сьвежую кроў.
Свята брудных рук,
Свята чыстых зубоў.
Image
User avatar
Аляксандр_Магутны
Сябар
Posts: 38
Joined: 4.03.2007 - 16:54
Location: Miensk

Post by Аляксандр_Магутны »

Андрэй wrote:а мы на працу ня бярэм, калі чалавек быў у БРСМ :)
Чаму???
Старадаўняй крывіцкай Пагоні не разьбіць, не спыніць, не стрымаць!
Image
Image
http://argo.moy.su
User avatar
Marnatrauny
Сябар
Posts: 279
Joined: 27.08.2006 - 18:16
Location: Менск, Рэспубліка НРМ
Contact:

Post by Marnatrauny »

Ведаеце, ёсьць у мяне знаёмая У. , якая ці то галава, ці то намесьнік галавы Гітлер'югенду сваёй школы. Дык яна гэтых акцябрат вадзіла на канцэрты й мітынгі, перавыхоўвала. У паперах Джынсавы Фэст быў пазначаны як "культурна-масавае мерапрыемства"...
На небi трохи тепло, пiд небом трохи зимно нам всiм... (© Скрябін)
User avatar
Аляксандр_Магутны
Сябар
Posts: 38
Joined: 4.03.2007 - 16:54
Location: Miensk

Post by Аляксандр_Магутны »

alex_aerson wrote:Ведаеце, ёсьць у мяне знаёмая У. , якая ці то галава, ці то намесьнік галавы Гітлер'югенду сваёй школы. Дык яна гэтых акцябрат вадзіла на канцэрты й мітынгі, перавыхоўвала. У паперах Джынсавы Фэст быў пазначаны як "культурна-масавае мерапрыемства"...
Ха :!: :lol:
Старадаўняй крывіцкай Пагоні не разьбіць, не спыніць, не стрымаць!
Image
Image
http://argo.moy.su
User avatar
Kascjuszka
Сябар
Posts: 629
Joined: 6.11.2005 - 16:32
Location: Belarus, Mensk

Post by Kascjuszka »

Мярзотнікі ё сярод і брсму і апхазіцыі, і сярод прыхільнікаў нрму. У сям'і ня бяз уроду, як вядома. Справа ў тым, што брсм - арганізацыі, на мэце якой выхаваньне мярзотнікаў і халуёй! Адзін раз у дзярмо ўступіш - больш ніколі ў жыцьці не адмыесься. Годнасьць трэба выхоўваць з юнацтва.
З тых людзей, што з'яўляюцца сябрамі брсма ня ведаю нікога, хто б шчыра верыў у гэтую чуш . З гэтымі людзьмі спрабую не размаўляць - ад іх ужо пачынае сьмярдзець!

Падумайце над гэтым.
User avatar
Kat
Сябар
Posts: 315
Joined: 7.04.2006 - 14:08
Location: Belarus, Mensk

Post by Kat »

Ды хопіць вам... вось зараз дзетак ў 4-5 класе нават не пытаюць, кажуць: трэба, а то бацькам патэлефануем...ды й ў такім узросьце яшчэ не вельмі народ палітыкай цікавіцца і разумее, што да чаго. таму новае пакаленьне будзе ўсё ў брсм і большая частка з яго з прамыт мозгам. што іх зараз, за людзей не лічыць??
ЗЫ. я сама не ў брсм і ніколі не ўступлю. але не трэба лічыць, хто перад вамі, толькі па наяўнасьці білета брсм. мы такім стаўленнем самі сябе вяртаем на савецкіх часоў.
"Fifteen men on the dead man's chest--
...Yo-ho-ho, and a bottle of rum!
Drink and the devil had done for the rest--
...Yo-ho-ho, and a bottle of rum!"
User avatar
krapachino
Сябар
Posts: 116
Joined: 22.11.2005 - 22:58
Location: Менск

Post by krapachino »

Нізачьто! У школе калісь было сабранне усёй паралелі, аб'явілі што мэта школы - каб усе 100% уступілі. Усе як зашумелі, загалдзелі і выйшлі з залі. Зараз ва ўніверы я завочнік і мяне бэрэсэм не турбуе.
User avatar
Наста
Сябар
Posts: 61
Joined: 1.10.2006 - 10:39
Location: Віцебск
Contact:

Post by Наста »

У нас у 6 класе некалькі чалавек уступілі з-за абяцанкаў наконт вандровак, свят і г.д. А зараз іх толькі перыядычна збіраюць у актавай залі, каб прамыць мазгі за зламаную дошку гонару або яшчэ штосьці.
Сябе мы зробім самі!
.kadavr
Сябар
Posts: 3
Joined: 22.04.2007 - 13:24

Post by .kadavr »

У мяне сябры ёсьць у гэтым саюзе, дык нічога хлопцы, NRM слухаюць, любяць і паважаюць! Нават на пляц 25 сакавіка хадзілі Wink
это неадекватные люди :)
ну неужели они сами не понимают, что БРСМ -- это, так сказать, лукашенковская организация. И, вступая в неё, мы в некоторой мере поддерживаем текущую власть. Да и к тому же БРСМ -- это быдло. Если кто не согласен -- поправьте.
У школе ня ўступаў і ва ўніверсітэце ня ўступіў. Вось майго сябра які паступіў У Горкі, да самога дэкану выклікалі за гэта, так ён малайчына вытрымаў напор.
вот это настоящий, _свободный_ человек. Свободный потому, что может отстаивать свои убеждения и принципы. Хотя по-моему, если бы вступил по принуждению -- это ещё простительно
НЕ-НЕ-НЕ!
НІКОЛІ!
вот это правильно, по-моему.

А вообще, в школе сейчас действительно настойчиво навязывают БРСМ. Но, по моим наблюдениям, вступают только ****ки.
Фсё. Высказался :)[/quote]
User avatar
Kascjuszka
Сябар
Posts: 629
Joined: 6.11.2005 - 16:32
Location: Belarus, Mensk

Post by Kascjuszka »

я вось прыпомніў як у школе класе дык 6-7-8 мы проста давалі паджопнікі тады яшчэ бпсму. проста так:))) нягледзечы на тое, што яны былі старэйшыя на клас-два. тааааак весела ўспомніць:)))))) гэта было проста прыкольна, нічога больш. таму што яны былі даўнамі і іх ніхто не паважаў. зараз я пасталеў, але не адмоўлюсь ад асалоды даць паджопнік і кінуць сьняжочак. нават странна, але ніхалеры ня сорамна будзе!

2 kat
гэтым дзеткам трэба навучыцца думаць, што ім трэба. прагульваць заняткі яны ж не баяцца. у 5 класе мы малявалі ў дзёньніках пагоню і бчб сьцяг замест лукашысцкіх, чамусь не баялісь. я думаю, што новая генерацыя нас яшчэ ўзьдзюкае. дзеткі надзіва разумныя зараз растуць. мы стараемся... 8)
User avatar
Кастусь Капялюш
Сябар
Posts: 153
Joined: 4.03.2007 - 11:22
Location: Горадня

Post by Кастусь Капялюш »

Калі я намалюю ў дзёньніку "Пагоню" адначасова абасруцца мой класны кіраўнік, завуч, дырэктар, сацыяльны педагог і дзесятак лукашэністаў з класу :)
Радуйцеся людзі, як да вайны
Пакуль мы не адны
Пакуль яшчэ ня страчаныя подыхі вясны
Подыхі вясны
Post Reply