Увага! Абвестка!
У сувязі з тым, што спам-робаты ўсё часьцей сталі «прыходзіць» на наш форум, з 15 студзеня 2007 году пакідаць паведамленьні ў тэмах і ствараць новыя тэмы могуць толькі зарэгістраваныя карыстальнікі. Ўсім тым, хто яшчэ не зарэгістраваны, раю гэта зрабіць ужо зараз :)

падтрымаема ўдзел N.R.M. ў SZiGET 2008!!!

Новая тэма Адказаць
Аўтар Паведамленьне
VOLNY
Сябар

Узрост: 30
Адкуль: Менск
Паведамленьні: 259
Зарэгістраваны: 27.05.2006

# Дададзена: 8.04.2008 - 20:22
Адказаць

Лічу, што кожны ўдзельнік фан-клюбу абавязаны падтрымаць ўдзел N.R.M. ў SZiGET 2008. Для гэтага трэба:
1) перайсці па адрасе:
http://www.sziget.hu/festival_english/info/wishlist
2) Напісаць NRM (Minsk, Belarus) першым пунктам (+9 гуртоў на ваш густ)
3) Пазначыць афіцыйную старонку гурта
http://nrsm.org/
4) Пазначыць свой майл
5) Пацвердзіць свой выбар адказам на ліст, які прыдзе да вас на скрыню

Краіна вас не забудзе Cool

Апошні раз рэдагавалася: VOLNY (10.04.2008 - 22:18), усяго рэдагавалася 1 разоў
Пашпарт Цыдулька Нумар ICQ
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю

Узрост: 34
Паведамленьні: 1403
Зарэгістраваны: 16.09.2005

# Дададзена: 8.04.2008 - 21:46
Адказаць

Ну-ну... Думаю, сярод галасоў за RHCP, Muse і г.д. беларускія галасы неяк згубяцца Laughing
Сябар

Узрост: 27
Адкуль: Miory
Паведамленьні: 2
Зарэгістраваны: 08.04.2008

# Дададзена: 8.04.2008 - 22:04
Адказаць

Там колькі хочаш разоў можна галасаваць?
Сябар

# Дададзена: 8.04.2008 - 22:07
Адказаць

Alonka, думаць не трэба)) трэба галасаваць)
Chrip, а хз...
Predatorre
Сябар

Узрост: 29
Паведамленьні: 106
Зарэгістраваны: 20.09.2005

# Дададзена: 9.04.2008 - 06:01
Адказаць

паспрабаваў зайсьці на http://www.nrm.by.com/. Касьпер выдаў:

Антивирус Касперского 6.0

The requested URL http://www.nrm.by.com/ is infected with Trojan-Downloader.HTML.Agent.ew virus

гыгы) таму лепш гэту адрэсу не пакідаць, а то сорамна за "легенду беларускага року" Wink
Адказны сябар

Адкуль: Miensk
Паведамленьні: 681
Зарэгістраваны: 26.10.2005

# Дададзена: 9.04.2008 - 11:24
Адказаць

Пакідайце адрас http://nrsm.org
Пашпарт Цыдулька Сайт Нумар ICQ
Iкс
Сябар

Адкуль: Менск, АНГАРСКАЯ-2
Паведамленьні: 412
Зарэгістраваны: 27.09.2005

# Дададзена: 9.04.2008 - 18:38
Адказаць

прагаласаваў. мне ня цяжка Smile
Свята чыстых зубоў.
Пашпарт Цыдулька E-mail Сайт Нумар ICQ
Ultrabelarus
Сябар

Узрост: 27
Адкуль: г.Менск
Паведамленьні: 302
Зарэгістраваны: 24.07.2006

# Дададзена: 9.04.2008 - 19:02
Адказаць

А там нельга паглядзець анлайн вынікі галасавання?

# Дададзена: 9.04.2008 - 19:05
Адказаць

Predatorre пісаў(-ла):
паспрабаваў зайсьці на http://www.nrm.by.com/. Касьпер выдаў:

Антивирус Касперского 6.0

The requested URL http://www.nrm.by.com/ is infected with Trojan-Downloader.HTML.Agent.ew virus

гыгы) таму лепш гэту адрэсу не пакідаць, а то сорамна за "легенду беларускага року" Wink

А побач з музыкамі сусьветнага ўзроўню за легенду беларускага рока сорамна ня будзе? Laughing Laughing Laughing
Сябар

Адкуль: Менск, АНГАРСКАЯ-2
Паведамленьні: 412
Зарэгістраваны: 27.09.2005

# Дададзена: 9.04.2008 - 20:56
Адказаць

Alonka, не Smile
Свята чыстых зубоў.
Predatorre
Сябар

# Дададзена: 9.04.2008 - 21:56
Адказаць

Alonka пісаў(-ла):
А побач з музыкамі сусьветнага ўзроўню за легенду беларускага рока сорамна ня будзе? Laughing Laughing Laughing

Ну тут крыху іншая, на мой погляд, справа, калі гурт прадстаўляе сябе на сцэне (як ніяк у N.R.M. часам грае даволі няблага на канцэртах) і, калі прадстаўляе сябе ў сьвеце інфармацыйных тэхналёгій. таму магчыма, што будзе ня вельмі сорамна Smile
Сябар

Узрост: 28
Адкуль: Navapolacak-Mensk
Паведамленьні: 26
Зарэгістраваны: 30.09.2007

# Дададзена: 9.04.2008 - 22:17
Адказаць

"А побач з музыкамі сусьветнага ўзроўню за легенду беларускага рока сорамна ня будзе?" - і гэта кажа Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю О_О - чалавек адказны як-ніяк=)=)=)
Сябар

# Дададзена: 9.04.2008 - 22:54
Адказаць

Alonka, узгадваючы мінулы канцэрт 19.03, адкажу "не", не будзе сорамна. (ды й не паеду я туды ў любым выпадку Wink ). Ды нават калі патрапяць, я думаю, дупу спадары міністры сабе парвуць, каб выглядала ўсё ціп-топ.
Alonka

# Дададзена: 10.04.2008 - 11:40
Адказаць

Vyklicznik пісаў(-ла):
"А побач з музыкамі сусьветнага ўзроўню за легенду беларускага рока сорамна ня будзе?" - і гэта кажа Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю О_О - чалавек адказны як-ніяк=)=)=)

Так, вогнішча інквізыцыі па мне даўно плача...
Цытата:
Alonka, узгадваючы мінулы канцэрт 19.03, адкажу "не", не будзе сорамна. (ды й не паеду я туды ў любым выпадку ). Ды нават калі патрапяць, я думаю, дупу спадары міністры сабе парвуць, каб выглядала ўсё ціп-топ.

А я вось узгадваю канцэрты RHCP, Green Day, Muse... і робіцца вельмі стромна Laughing .

Апошні раз рэдагавалася: Alonka (10.04.2008 - 20:15), усяго рэдагавалася 1 разоў
Андрэй
Адказны сябар

# Дададзена: 10.04.2008 - 15:42
Адказаць

Alonka пісаў(-ла):

А я вось узгадваў канцэрты RHCP, Green Day, Muse... і робіцца вельмі стромна Laughing .

Калі вы аддзеліце ўласна творчасьць ад прамоцыі, якую робяць заходнім гуртам буйныя лэйблы (рэкляма, кліпы, інтэрвью, публікацыі ў газэтах і часопісах і г.д.), то НРМ і ня вельмі саступае монстрам...

Проста, у сучасным шоўбізе істотна ня музыка, а піар вакол яе.

PS: часта даводзіцца ездзіць па розным дзяржпрадпрыемствам. Калі гаворка заходзіць пра музыку, я люблю паздзеквацца з савецкіх жанчынак. Вось, які самы папулярны сьпявак, напрыклад? Натуральна,
Філіп Кіркораў. Добра. А, назавіце назву хацяб аднаго ягонага альбому (ці ёсць яны ў яго увогуле?), ці трох-чатырох песень? За пяць гадоў, ніводная не адказала на гэтыя пытаньні. Вось вам і сьпявак...
Людзей цікаціць: ці спаў ён з Пугачовай, якога колеру ў яго майткі і колькі каштуюць чаравікі, а не творчасьць.

Нешта падобнае і з заходнімі гуртамі.

Уласны прыклад: у мяне няма ніводнага дыску RHCP (я так разумею, пад гэтым скаротам хаваецца Red Hot Chilly Peppers), я ня ведаю назваў іхных песень, за выняткам Californication... Ніколі сьвядома не імкнуўся іх слухаць. Мабыць чуў колькі разоў па радыё, але не ведаў што гэта яны.

Дык вось, заўважце, не слухаўшы гэтую музыку, я ведаю, што такая группа існуе, і, што яны крутыя. калі б у Менску быў іхны канцэрт -- я схадзіў бы.

Такім чынам, творчасьць другасна, а рэкляма (PR), стаіць на першым месцы.
Alonka

# Дададзена: 10.04.2008 - 20:24
Адказаць

Андрэй пісаў(-ла):
Alonka пісаў(-ла):

А я вось узгадваў канцэрты RHCP, Green Day, Muse... і робіцца вельмі стромна Laughing .

Калі вы аддзеліце ўласна творчасьць ад прамоцыі, якую робяць заходнім гуртам буйныя лэйблы (рэкляма, кліпы, інтэрвью, публікацыі ў газэтах і часопісах і г.д.), то НРМ і ня вельмі саступае монстрам...

Проста, у сучасным шоўбізе істотна ня музыка, а піар вакол яе.

PS: часта даводзіцца ездзіць па розным дзяржпрадпрыемствам. Калі гаворка заходзіць пра музыку, я люблю паздзеквацца з савецкіх жанчынак. Вось, які самы папулярны сьпявак, напрыклад? Натуральна,
Філіп Кіркораў. Добра. А, назавіце назву хацяб аднаго ягонага альбому (ці ёсць яны ў яго увогуле?), ці трох-чатырох песень? За пяць гадоў, ніводная не адказала на гэтыя пытаньні. Вось вам і сьпявак...
Людзей цікаціць: ці спаў ён з Пугачовай, якога колеру ў яго майткі і колькі каштуюць чаравікі, а не творчасьць.

Нешта падобнае і з заходнімі гуртамі.

Уласны прыклад: у мяне няма ніводнага дыску RHCP (я так разумею, пад гэтым скаротам хаваецца Red Hot Chilly Peppers), я ня ведаю назваў іхных песень, за выняткам Californication... Ніколі сьвядома не імкнуўся іх слухаць. Мабыць чуў колькі разоў па радыё, але не ведаў што гэта яны.

Дык вось, заўважце, не слухаўшы гэтую музыку, я ведаю, што такая группа існуе, і, што яны крутыя. калі б у Менску быў іхны канцэрт -- я схадзіў бы.

Такім чынам, творчасьць другасна, а рэкляма (PR), стаіць на першым месцы.

Я пра іншыя рэчы. Менавіта пра творчасьць. Вось ты кажаш, што акрамя адной песьні ў RHCP нічога ня ведаеш. Я таксама не прыхільнік гурта, але ж бачыла іх канцэрты. Бачыла Green Day. Гэта ня проста гурты - гэта супэрпрафэсыяналы. Акрамя прафэсыйнага валоданьня інструмэнтамі яны робяць сапраўднае ШОЎ! Ведаеце, на канцэрце Muse я зразумела, што ў нашай краіне няма НІВОДНАЙ нармалёвай каманды, толькі самадзейнасьць, якая выяжджае дзякуючы палітычнаму становішчу ці наўпрост выбіваецца сярод астатніх больш высокім узроўнем (прафэсыйная самадзейнасьць Laughing ). Таму пакуль, нажаль, нашыя гурты ня здольныя зацікавіць Эўропу.
Сябар

# Дададзена: 10.04.2008 - 22:14
Адказаць

Пагаджуся, шоў нашыя музыкі робяць геровае звычайна. Горш, што некаторыя гурты нават пра гэта і не думаюць.
А вось наконт таго, што "няма НІВОДНАЙ нармалёвай каманды, толькі самадзейнасьць, якая выяжджае дзякуючы палітычнаму становішчу" не пагаджуся. Люблю я беларускую музыку. І часам не трэба нават добрага запісу: сутнасць кранае. А тое, што гэта н е цікавіць Эўропу?.. А ці трэба гэта? Я не кажу пра ўсе гурты, але некаторыя рэчы, мне падаецца, і могуць папулярныя толькі тут
Predatorre
Сябар

# Дададзена: 11.04.2008 - 21:58
Адказаць

Alonka, на мой погляд, без выступаў у іншых краінах, нават правальных, гурт ня можа расьці, бо калі выступаць толькі тут, то выканаўцы так і будуць знаходзіцца ў гэтай дрыгве. Таму мне хацелася б убачыць тых жа Н.Р.М.-аў на вялікай сцэне і пабачыць, што яны здолеюць прапанаваць, а калі нават не здолеюць, то тутака 2 варыянты:
1. Нафіг са сцэны
2. Нешта мяняць у сваёй творчасьці
Адказны сябар

# Дададзена: 12.04.2008 - 10:40
Адказаць

Alonka пісаў(-ла):
ў нашай краіне няма НІВОДНАЙ нармалёвай каманды, толькі самадзейнасьць

нават IQ48? Laughing
QzWeR
Сябар

Узрост: 31
Паведамленьні: 401
Зарэгістраваны: 22.09.2005

# Дададзена: 12.04.2008 - 16:19
Адказаць

Predatorre, "без выступаў у іншых краінах, нават правальных, гурт ня можа расьці" А куда уже нрмам рости? давно пора на пенсию
Сябар

# Дададзена: 12.04.2008 - 21:37
Адказаць

QzWeR, ну не такія ж яны ўжо і старыя) на захадзе гурты я старэйшыя за НРМ выпускаюць новыя і больш цікавыя альбомы чым у "малодосьці". дый што там на захадзе, вунь тыя ж ляпісы ўжо даўно ня хлопчыкі але апошні альбом, на мой погляд, лепшы за ўсю гісторыю гурта Wink

# Дададзена: 13.04.2008 - 00:03
Адказаць

VOLNY пісаў(-ла):
Люблю я беларускую музыку. І часам не трэба нават добрага запісу: сутнасць кранае.

Сутнасьць кранае да пэўнага моманту. Гурт, які ня рухаецца наперад, не жыве доўга.
Цытата:
А тое, што гэта н е цікавіць Эўропу?.. А ці трэба гэта? Я не кажу пра ўсе гурты, але некаторыя рэчы, мне падаецца, і могуць папулярныя толькі тут

Ну дык няхай гэтыя рэчы і сядзяць тут Laughing . Уявіце: прыяжджае на эўрапейскі фэст самы знакавы беларускі гурт і пачынае граць ня самую арыгінальную музыку (тэкстаў усё роўна ніхто не зразумее) і лажаць на саляках... Сёньня глядзелі канцэрт Мэнсана - дах адарвала. Ня з нашым узроўнем побач з такімі камандамі выступаць.
Цытата:
Alonka, на мой погляд, без выступаў у іншых краінах, нават правальных, гурт ня можа расьці, бо калі выступаць толькі тут, то выканаўцы так і будуць знаходзіцца ў гэтай дрыгве.

Каб не знаходзіцца ў дрыгве, трэба, перш за ўсё, цікавіцца заходняй музыкай і заходнім шоў-бізнэсам, па-другое, быць гуртом ва ўсіх сэнсах, а не зьбірацца раз перад канцэртам.
Цытата:
2. Нешта мяняць у сваёй творчасьці

Позна Smile
Цытата:
Alonka пісаў(-ла):
ў нашай краіне няма НІВОДНАЙ нармалёвай каманды, толькі самадзейнасьць

нават IQ48?

Нават IQ48. На сёньня гэта таленавіты гурт зь вельмі вялікім патанцыялам. Трэба пачакаць пару гадоў.
Сябар

# Дададзена: 13.04.2008 - 13:14
Адказаць

Alonka, дык а чаму так і што рабіць?
Разумею, філасоўскае пытанне, але... Wink
Alonka

# Дададзена: 13.04.2008 - 17:08
Адказаць

VOLNY пісаў(-ла):

Проста так склалася гістарычна. І адразу зараз нічога ня зьменіцца. Трэба гадаваць моладзь. Для нашай краіны дастаткова аднаго гурта ўзроўня... ммм... хаця б 30 SECONDS TO MARS ці MY CHEMICAL ROMANS, каб пачынаючым камандам было з каго браць прыклад.

Апошні раз рэдагавалася: Alonka (8.05.2008 - 16:55), усяго рэдагавалася 1 разоў
VOLNY
Сябар

# Дададзена: 13.04.2008 - 17:18
Адказаць

Alonka пісаў(-ла):
VOLNY пісаў(-ла):

Проста так склалася гістарычна. І адразу зараз нічога ня зьменіцца. Трэба расьціць моладзь. Для нашай краіны дастаткова аднаго гурта ўзроўня... ммм... хаця б 30 SECONDS TO MARS ці MY CHEMICAL ROMANS, каб пачынаючым камандам было з каго браць прыклад.

Проста не магу зразумець, чаму іх няма. Пагадзіся, што зараз існуе неймаверная колькасць гуртоў, але іх узровень... І я не паверу, што няма талентаў. Адна з прычынаў, мне падаецца, нашыя гурты не дацягваюць "тэхнічна". Я маю на ўвазе апарат, інструменты, музычнае майстэрства, якасць запісаў. На гэта патрэбныя грошы, якіх у нашых музыкаў звычайна няма. Часцей за ўсё музыкі адначасова працуюць, адсюль падыход да музыкі не заўсёды першасны. Але ж блін не ўсё ў грошы ўпіраецца.
Predatorre
Сябар

# Дададзена: 13.04.2008 - 21:19
Адказаць

Alonka, шо 30 SECONDS TO MARS шо MY CHEMICAL ROMANS ацтой нейкі)
Сябар

# Дададзена: 13.04.2008 - 23:39
Адказаць

VOLNY пісаў(-ла):

Адна з прычынаў, мне падаецца, нашыя гурты не дацягваюць "тэхнічна". Я маю на ўвазе апарат, інструменты, музычнае майстэрства, якасць запісаў. На гэта патрэбныя грошы, якіх у нашых музыкаў звычайна няма.

Тыпа ў заходніх гуртоў адразу ж і грошы ёсьць Laughing Ты я ж |MUSE| якія ў 2007-ым 2 дні запар запар зьбіралі аншлягі на Уэмблі, сьпявалі аўтабіяграфічна: "I have played in every toilet"... Ня толькі справа ў грошах)
Да таго ж мясцовае быдла ня хоча ўспрыймаць нешта якаснае, палазьце па хатніх сетках і паглядзіце, што слухае сярэднестатыстычны "сецянін" ВІАГра, Раммштайн, Лінкін Парк, Міхаіл Круг, Токія Хатэль... цьху!!! Evil or Very Mad
Адказны сябар

# Дададзена: 14.04.2008 - 11:04
Адказаць

Predatorre пісаў(-ла):

Да таго ж мясцовае быдла ня хоча ўспрыймаць нешта якаснае, палазьце па хатніх сетках і паглядзіце, што слухае сярэднестатыстычны "сецянін" ВІАГра, Раммштайн, Лінкін Парк, Міхаіл Круг, Токія Хатэль... цьху!!! Evil or Very Mad

Так, па маім назіраньням за апошнія 10 год інтэлектуальны ўзровень моладзі радыкальна знізіўся. Тут шмат прычынаў, але галоўнае, гэта то, што такі стан выгадны ўладзе.
Alonka

# Дададзена: 14.04.2008 - 15:20
Адказаць

VOLNY пісаў(-ла):
Alonka пісаў(-ла):
VOLNY пісаў(-ла):

Проста так склалася гістарычна. І адразу зараз нічога ня зьменіцца. Трэба расьціць моладзь. Для нашай краіны дастаткова аднаго гурта ўзроўня... ммм... хаця б 30 SECONDS TO MARS ці MY CHEMICAL ROMANS, каб пачынаючым камандам было з каго браць прыклад.

Проста не магу зразумець, чаму іх няма. Пагадзіся, што зараз існуе неймаверная колькасць гуртоў, але іх узровень... І я не паверу, што няма талентаў. Адна з прычынаў, мне падаецца, нашыя гурты не дацягваюць "тэхнічна". Я маю на ўвазе апарат, інструменты, музычнае майстэрства, якасць запісаў. На гэта патрэбныя грошы, якіх у нашых музыкаў звычайна няма. Часцей за ўсё музыкі адначасова працуюць, адсюль падыход да музыкі не заўсёды першасны. Але ж блін не ўсё ў грошы ўпіраецца.

Так-так, справа менавіта ня ў таленьце. Справа ў сцэнічным вопыце. Ты я ж 30 STM ці MCR за год кар'еры адыгрываюць столькі канцэртаў, колькі нашым гуртам першага эшалёну за некалькі гадоў не сабраць, я ўжо не кажу пра маладых. І тыя ж Muse некалькі гадоў гралі па кабаках хіты 60-х перш чым запісаць першую ўласную песьню. Адсюль і майстэрства. Да таго ж, ім ёсьць на каго глядзець і з каго браць прыклады - яны маюць магчымасьць наведваць канцэрты вядучых музыкаў сьвету!!! А ў нас удзельнікі кожнага маладога гурта глядзяць разінуўшы рты на НРМ і мараць, што празь некалькі гадоў яны будуць як Вольскі і Ко. Прабачце, але з такімі ідэяламі толькі ў межах уласнай краіны і існаваць.
Сябар

# Дададзена: 14.04.2008 - 19:07
Адказаць

Атрымліваецца, шмат у чым наш слухач вінаваты. Большая частка хутэчый пойдзе на "Звері", чым на Muse, а тыя, хто чымсьці цікавіцца, на той жа НРМ ледзь 25 тысяч знаходзяць. Менавіта таму і не ездзяць да нас багата вядучыя музыкі свету, бо няма гарантыяў, што знойдзецца адпаведная колькасць людзей, гатовых аддаць хоць 50$ за канцэрт. І ніхто не бярэцца ладзіць такі канцэрт. Тое самае тычыцца дыскаў. Ніхто і вухам не павядзе перапісваючы кружэлку: "што вы! 5$ - гэта шмат". Смех.
Карацей, як падвысіцца узровень жыцця насельніцтва ці (што менш верагодна) зменяцца жыццёвыя каштоўнасці, будзе і ў нас шоў-бізнэс.
Alonka

# Дададзена: 14.04.2008 - 20:16
Адказаць

VOLNY пісаў(-ла):
Атрымліваецца, шмат у чым наш слухач вінаваты. Большая частка хутэчый пойдзе на "Звері", чым на Muse, а тыя, хто чымсьці цікавіцца, на той жа НРМ ледзь 25 тысяч знаходзяць. Менавіта таму і не ездзяць да нас багата вядучыя музыкі свету, бо няма гарантыяў, што знойдзецца адпаведная колькасць людзей, гатовых аддаць хоць 50$ за канцэрт. І ніхто не бярэцца ладзіць такі канцэрт. Тое самае тычыцца дыскаў. Ніхто і вухам не павядзе перапісваючы кружэлку: "што вы! 5$ - гэта шмат". Смех.
Карацей, як падвысіцца узровень жыцця насельніцтва ці (што менш верагодна) зменяцца жыццёвыя каштоўнасці, будзе і ў нас шоў-бізнэс.

Так. Толькі мне здаецца, што і Muse бы сабраў Палац спорту, каб былі адэкватныя кошты квіткоў Smile .

Новая тэма Адказаць

Перайсьці:  
Вы ня здатныя распачынаць тэмы
Вы ня здатныя адказваць на паведамленьні
Вы ня здатныя рэдагаваць свае паведамленьні
Вы ня здатныя выдаляць свае паведамленьні
Вы ня здатныя галасаваць у апытаньнях
Вы ня здатныя загружаць файлы
Вы ня здатныя спампоўваць файлы