Басовішча 2009

Абмяркаваньне ўсіх беларускіх навінаў і падзеі: палітыка, спорт, забавы, прыватнае жыцьцё і г.д.

Moderators: Мікалай, Alonka

User avatar
dzed TARASH
Сябар
Posts: 6
Joined: 10.08.2008 - 14:41
Location: тутэйшы

Post by dzed TARASH »

Хай робяць што хочуць! Кали абяцали павины зрабиць.
Я к им звяртаца за дапамогай николи ужо не буду.
Разби сябе аб цагляны мур!!!
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

Каля 400 чалавек не атрымалі візы на “Басовішча”

18:08 16.07.09

Ганна Балаховіч

На фестываль “Басовішча” не патрапіць каля 400 беларусаў. А вось 600 жадаючых усё ж атрымалі візы, паведаміў Еўрарадыё каардынатар фестывалю Павал Мажэйка, які дапамагаў афармляць дакументы.

Прычыны адмовы ў візах ён тлумачыць тым, што людзі прынеслі дакументы ў апошнія дні, і консульства проста не паспела выдаць такую колькасць за малы час.

Павал Мажэйка: “Справа не ў тым, што ім адмовілі, а ў адсутнасці часу, раз, а па-другое, людзі ўсё як заўсёды пакінулі на апошні дзень”.

Дакументы ў гродзенскае консульства можна было падаваць з 22 чэрвеня да 9 ліпеня. Планавалася выдаць каля тысячы віз, аднак большасць пашпартоў беларусы прынеслі ў апошнія 3 дні.

Нагадаем, сам фестываль стартуе ў пятніцу, 17 ліпеня. Традыцыйна ён адбудзецца ў польскім Гарадку непадалёк ад мяжы з Беларуссю.
User avatar
Marnatrauny
Сябар
Posts: 279
Joined: 27.08.2006 - 18:16
Location: Менск, Рэспубліка НРМ
Contact:

Post by Marnatrauny »

Michal.on, я са сваёй дзяўчынай падаваў дакумэнты другога. Мне далі візу, ёй - х%й. Натуральна ж, безь яе я не паехаў.

А візы выдавалі ці не выдавалі незалежна ад даты падачы - не атрымалі і тыя, хто падаваў 2га, але атрымалі тыя, хто 9га. Так што, пэўна, стармазілі ў консульстве. Адзін з супрацоўнікаў руху "За Свабоду" казаў, што ў консульстве
Не чакалі такой колькасьці людзей
Ага, як жа.

Хаця і сам рух праваліў арґанізацыю, бо справу 15 хвілін (падача дакумэнтаў) расьцягнулі ледзь не да гадзіны, а справу 3х хвілін (вяртаньне дакумэнтаў) на паўгадзіны. Плюс на падачы працавалі толькі 2 гадзіны на дзень, так што ня ўсе пасьпявалі. Карацей, проста не разьлічылі свае сілы.

ЖЫВЕ БЮРАКРАТЫЯ!
На небi трохи тепло, пiд небом трохи зимно нам всiм... (© Скрябін)
User avatar
dzed TARASH
Сябар
Posts: 6
Joined: 10.08.2008 - 14:41
Location: тутэйшы

Post by dzed TARASH »

Marnatrauny, Гаворыць праудзивыя рэчы, так яно было и будзе.
На прыёме працавала каля 4ох чалавек, да як працавала рабили выгляд што працуюць.
Як я захадзиу то бачыу што працавала адна жанчына и чалавек стаяу удзьверах пускау натолп жадаючых, адзин працауник зауседь стаяу на ганку и курыу,а гэты Павал Мажэйка сядзеу каву пиу.Натоуп шоу каля 5 чалавек у 15 хвилин.
Кали яны сапрауды хацели усим даць визы узяли бы больш людзей у дапалогу УЗЯЛИ ,выставили бы чараду,и павяличыли дзень працы.
БЮРАКРАТЫ
Разби сябе аб цагляны мур!!!
User avatar
Ultrabelarus
Сябар
Posts: 280
Joined: 24.07.2006 - 16:01
Location: г.Менск

Post by Ultrabelarus »

Мне візу далі, і я нават скажу дзякуй таму чалавеку, які сядзеў там ужо ў 7:40 раніцы 17-га чысла і аддаў мне пашпарт, але наогул арганізатарам вялікі незалік.
Нас мiльёны, нас дахалеры!
Даньчык
Сябар
Posts: 31
Joined: 7.03.2008 - 18:17
Location: Менск

Post by Даньчык »

Кажуць было 40% адмоваў. Шмат. :? Але я нашчасце не трапіў у тыя 40%.

Файна было! :D
Post Reply