Сотні песень нібы пад капірку

Абмяркаваньне ўсіх альбомаў гурту, асобных песьняў, відэа-кліпаў і г.д.

Moderators: Мікалай, Alonka

Ці скапіяваная Ніколі-ніколі з Лёгкіх?

Проста пад капірку, але крута!
5
13%
Проста пад капірку, таму мне не падабаецца
7
18%
Трошкі падобныя
19
49%
Да ну нахфіг, зусім розныя песьні
8
21%
 
Total votes: 39

User avatar
Marnatrauny
Сябар
Posts: 279
Joined: 27.08.2006 - 18:16
Location: Менск, Рэспубліка НРМ
Contact:

Post by Marnatrauny »

Я думаю, гурт проста не хацеў называць новую песьню "Лёгкія-2" (як то было з "Чарапахамі", хаця тыя былі меней падобныя), таму даў намёк нават у падвойнай назве "Ніколі-ніколі". Песьні не аднолькавыя, але з аднолькавым настроем і падобным уступам. І гэта не псуе ніводную зь іх.
Мне было шкада, што на канцэрце ня згралі "Ніколі" (як і "Дзе тое слова", "Самі па сабе", "Дарога", "Дайце", "Песьню падземных жыхароў", "На вуліцы маёй", "Я еду", "Кумба", "Пакуль не пачнецца вайна" {хаця была падобная да яе "Толькі для цябе"}, "Бамжы", "Чыстая-сьветлая", "Мэнтальнасьць", "Вайна", "Прастора", "Сталінград", "Пальмы і бярозы", "Нас да халеры" ды іншыя :) )
На небi трохи тепло, пiд небом трохи зимно нам всiм... (© Скрябін)
User avatar
Kascjuszka
Сябар
Posts: 629
Joined: 6.11.2005 - 16:32
Location: Belarus, Mensk

Post by Kascjuszka »

Шкада што ня граюць Фабрыку.. даўно прычым!
Vyklicznik
Сябар
Posts: 26
Joined: 30.09.2007 - 23:01
Location: Navapolacak-Mensk

Post by Vyklicznik »

Поўнасьцю падзяляю думку наконт "Легкіх" і "Ніколі" са спадаром alex_aerson'ам. Мне здаецца, што яно так і ёсьць.. Як па мне, не кідае цень ні адна зь іх на іншую. Не здаецца і тое, што "Ніколі" нібы адгалосак там ці "пабочны эфект". Люблю і адну, і другую.

Дарэчы, "Фабрыку" 12га гралі.. (Калі не прысьніў=) )
Невядома, што лепей, што горай - кепска летаць ці добра ўпасьці..
User avatar
Marnatrauny
Сябар
Posts: 279
Joined: 27.08.2006 - 18:16
Location: Менск, Рэспубліка НРМ
Contact:

Post by Marnatrauny »

Vyklicznik, мне тады Фабрыка 12-га таксама сьнілася :)
Здаецца менавіта пад яе мне попа чыясь на галаву прызямлілася
На небi трохи тепло, пiд небом трохи зимно нам всiм... (© Скрябін)
User avatar
Kascjuszka
Сябар
Posts: 629
Joined: 6.11.2005 - 16:32
Location: Belarus, Mensk

Post by Kascjuszka »

Фабрыку гралі? Да ну..
User avatar
zmrok
Сябар
Posts: 32
Joined: 8.06.2007 - 21:23
Location: Менск

Post by zmrok »

Не, Фабрыку ўсё-ткі гралі.
User avatar
Shanouny Spadar
Сябар
Posts: 50
Joined: 8.10.2007 - 22:07
Location: Менск

Post by Shanouny Spadar »

Гралi-гралi (можа, назва для новай песьнi? :) ) Фабрыку 12-ага. У Фартуне не гралi.

Nikoli-nikoli й Lohkija-lohkija сапраўды падабныя. Не думаю, што гэта сведчыць аб тым, што NRM - дрэнны й ня якасны гурт. Здаецца, што не маглi яны не ўлiчваць гэтае падабенства. Маю думку, што ў гэтым павiнен быць нейкi сэнс.
Я думаю, гурт проста не хацеў называць новую песьню "Лёгкія-2" (як то было з "Чарапахамі", хаця тыя былі меней падобныя), таму даў намёк нават у падвойнай назве "Ніколі-ніколі". Песьні не аднолькавыя, але з аднолькавым настроем і падобным уступам. І гэта не псуе ніводную зь іх.
Нешта такое.

Nikoli-nikoli падабаецца. Калi дрэнны настрой успамiнаю яе. Карма, паролi жыцця...

Вось што ледзь не сапсавала ураджаннi ад новага альбому, дык гэта Nie pytaj. Асаблiта ўлiчваючы тое, што яна памiж такiмi лiрычмынi Tol'ki dla ciabie й Mama, tata, heta ja.

Дарэчы, знайшоў яшчэ адну "капiрку". Яна толкi ў пачатку песен. Але вiдавочная.

p.s. Ня ведаю, цi добрую справу мы робiм такiмi тэмамi нрмаўцам. Наўрад цi так мы панiжаем iх аўтарытэт. Хутчэй гаворым тое, што бачым, думаем. Так i павiнны рабiць сябры.

p.p.s Што за "капiрка"? У тэксце ёсьць падказкi. :)
Дотык адчуй
Post Reply