падтрымаема ўдзел N.R.M. ў SZiGET 2008!!!

Абмяркаваньне ўсіх беларускіх навінаў і падзеі: палітыка, спорт, забавы, прыватнае жыцьцё і г.д.

Moderators: Мікалай, Alonka

User avatar
Predatorre
Сябар
Posts: 103
Joined: 20.09.2005 - 14:32
Location: Менск
Contact:

Post by Predatorre »

QzWeR, ну не такія ж яны ўжо і старыя) на захадзе гурты я старэйшыя за НРМ выпускаюць новыя і больш цікавыя альбомы чым у "малодосьці". дый што там на захадзе, вунь тыя ж ляпісы ўжо даўно ня хлопчыкі але апошні альбом, на мой погляд, лепшы за ўсю гісторыю гурта ;)
НАХфіг подпісы!
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

VOLNY wrote:Люблю я беларускую музыку. І часам не трэба нават добрага запісу: сутнасць кранае.
Сутнасьць кранае да пэўнага моманту. Гурт, які ня рухаецца наперад, не жыве доўга.
А тое, што гэта н е цікавіць Эўропу?.. А ці трэба гэта? Я не кажу пра ўсе гурты, але некаторыя рэчы, мне падаецца, і могуць папулярныя толькі тут
Ну дык няхай гэтыя рэчы і сядзяць тут :lol: . Уявіце: прыяжджае на эўрапейскі фэст самы знакавы беларускі гурт і пачынае граць ня самую арыгінальную музыку (тэкстаў усё роўна ніхто не зразумее) і лажаць на саляках... Сёньня глядзелі канцэрт Мэнсана - дах адарвала. Ня з нашым узроўнем побач з такімі камандамі выступаць.
Alonka, на мой погляд, без выступаў у іншых краінах, нават правальных, гурт ня можа расьці, бо калі выступаць толькі тут, то выканаўцы так і будуць знаходзіцца ў гэтай дрыгве.

Каб не знаходзіцца ў дрыгве, трэба, перш за ўсё, цікавіцца заходняй музыкай і заходнім шоў-бізнэсам, па-другое, быць гуртом ва ўсіх сэнсах, а не зьбірацца раз перад канцэртам.
2. Нешта мяняць у сваёй творчасьці
Позна :)
Alonka wrote:ў нашай краіне няма НІВОДНАЙ нармалёвай каманды, толькі самадзейнасьць
нават IQ48?
Нават IQ48. На сёньня гэта таленавіты гурт зь вельмі вялікім патанцыялам. Трэба пачакаць пару гадоў.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
VOLNY
Сябар
Posts: 253
Joined: 27.05.2006 - 21:19
Location: Менск

Post by VOLNY »

Alonka, дык а чаму так і што рабіць?
Разумею, філасоўскае пытанне, але... ;)
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

VOLNY wrote:Alonka, дык а чаму так і што рабіць?
Разумею, філасоўскае пытанне, але... ;)
Проста так склалася гістарычна. І адразу зараз нічога ня зьменіцца. Трэба гадаваць моладзь. Для нашай краіны дастаткова аднаго гурта ўзроўня... ммм... хаця б 30 SECONDS TO MARS ці MY CHEMICAL ROMANS, каб пачынаючым камандам было з каго браць прыклад.
Last edited by Alonka on 8.05.2008 - 16:55, edited 1 time in total.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
VOLNY
Сябар
Posts: 253
Joined: 27.05.2006 - 21:19
Location: Менск

Post by VOLNY »

Alonka wrote:
VOLNY wrote:Alonka, дык а чаму так і што рабіць?
Разумею, філасоўскае пытанне, але... ;)
Проста так склалася гістарычна. І адразу зараз нічога ня зьменіцца. Трэба расьціць моладзь. Для нашай краіны дастаткова аднаго гурта ўзроўня... ммм... хаця б 30 SECONDS TO MARS ці MY CHEMICAL ROMANS, каб пачынаючым камандам было з каго браць прыклад.
Проста не магу зразумець, чаму іх няма. Пагадзіся, што зараз існуе неймаверная колькасць гуртоў, але іх узровень... І я не паверу, што няма талентаў. Адна з прычынаў, мне падаецца, нашыя гурты не дацягваюць "тэхнічна". Я маю на ўвазе апарат, інструменты, музычнае майстэрства, якасць запісаў. На гэта патрэбныя грошы, якіх у нашых музыкаў звычайна няма. Часцей за ўсё музыкі адначасова працуюць, адсюль падыход да музыкі не заўсёды першасны. Але ж блін не ўсё ў грошы ўпіраецца.
User avatar
Predatorre
Сябар
Posts: 103
Joined: 20.09.2005 - 14:32
Location: Менск
Contact:

Post by Predatorre »

Alonka, шо 30 SECONDS TO MARS шо MY CHEMICAL ROMANS ацтой нейкі)
НАХфіг подпісы!
User avatar
Predatorre
Сябар
Posts: 103
Joined: 20.09.2005 - 14:32
Location: Менск
Contact:

Post by Predatorre »

VOLNY wrote: Адна з прычынаў, мне падаецца, нашыя гурты не дацягваюць "тэхнічна". Я маю на ўвазе апарат, інструменты, музычнае майстэрства, якасць запісаў. На гэта патрэбныя грошы, якіх у нашых музыкаў звычайна няма.
Тыпа ў заходніх гуртоў адразу ж і грошы ёсьць :lol: Ты я ж |MUSE| якія ў 2007-ым 2 дні запар запар зьбіралі аншлягі на Уэмблі, сьпявалі аўтабіяграфічна: "I have played in every toilet"... Ня толькі справа ў грошах)
Да таго ж мясцовае быдла ня хоча ўспрыймаць нешта якаснае, палазьце па хатніх сетках і паглядзіце, што слухае сярэднестатыстычны "сецянін" ВІАГра, Раммштайн, Лінкін Парк, Міхаіл Круг, Токія Хатэль... цьху!!! :evil:
НАХфіг подпісы!
Андрэй
Адказны сябар
Posts: 658
Joined: 26.10.2005 - 18:09
Location: Miensk
Contact:

Post by Андрэй »

Predatorre wrote: Да таго ж мясцовае быдла ня хоча ўспрыймаць нешта якаснае, палазьце па хатніх сетках і паглядзіце, што слухае сярэднестатыстычны "сецянін" ВІАГра, Раммштайн, Лінкін Парк, Міхаіл Круг, Токія Хатэль... цьху!!! :evil:
Так, па маім назіраньням за апошнія 10 год інтэлектуальны ўзровень моладзі радыкальна знізіўся. Тут шмат прычынаў, але галоўнае, гэта то, што такі стан выгадны ўладзе.
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

VOLNY wrote:
Alonka wrote:
VOLNY wrote:Alonka, дык а чаму так і што рабіць?
Разумею, філасоўскае пытанне, але... ;)
Проста так склалася гістарычна. І адразу зараз нічога ня зьменіцца. Трэба расьціць моладзь. Для нашай краіны дастаткова аднаго гурта ўзроўня... ммм... хаця б 30 SECONDS TO MARS ці MY CHEMICAL ROMANS, каб пачынаючым камандам было з каго браць прыклад.
Проста не магу зразумець, чаму іх няма. Пагадзіся, што зараз існуе неймаверная колькасць гуртоў, але іх узровень... І я не паверу, што няма талентаў. Адна з прычынаў, мне падаецца, нашыя гурты не дацягваюць "тэхнічна". Я маю на ўвазе апарат, інструменты, музычнае майстэрства, якасць запісаў. На гэта патрэбныя грошы, якіх у нашых музыкаў звычайна няма. Часцей за ўсё музыкі адначасова працуюць, адсюль падыход да музыкі не заўсёды першасны. Але ж блін не ўсё ў грошы ўпіраецца.
Так-так, справа менавіта ня ў таленьце. Справа ў сцэнічным вопыце. Ты я ж 30 STM ці MCR за год кар'еры адыгрываюць столькі канцэртаў, колькі нашым гуртам першага эшалёну за некалькі гадоў не сабраць, я ўжо не кажу пра маладых. І тыя ж Muse некалькі гадоў гралі па кабаках хіты 60-х перш чым запісаць першую ўласную песьню. Адсюль і майстэрства. Да таго ж, ім ёсьць на каго глядзець і з каго браць прыклады - яны маюць магчымасьць наведваць канцэрты вядучых музыкаў сьвету!!! А ў нас удзельнікі кожнага маладога гурта глядзяць разінуўшы рты на НРМ і мараць, што празь некалькі гадоў яны будуць як Вольскі і Ко. Прабачце, але з такімі ідэяламі толькі ў межах уласнай краіны і існаваць.
And I'm sorry for just being me...
User avatar
VOLNY
Сябар
Posts: 253
Joined: 27.05.2006 - 21:19
Location: Менск

Post by VOLNY »

Атрымліваецца, шмат у чым наш слухач вінаваты. Большая частка хутэчый пойдзе на "Звері", чым на Muse, а тыя, хто чымсьці цікавіцца, на той жа НРМ ледзь 25 тысяч знаходзяць. Менавіта таму і не ездзяць да нас багата вядучыя музыкі свету, бо няма гарантыяў, што знойдзецца адпаведная колькасць людзей, гатовых аддаць хоць 50$ за канцэрт. І ніхто не бярэцца ладзіць такі канцэрт. Тое самае тычыцца дыскаў. Ніхто і вухам не павядзе перапісваючы кружэлку: "што вы! 5$ - гэта шмат". Смех.
Карацей, як падвысіцца узровень жыцця насельніцтва ці (што менш верагодна) зменяцца жыццёвыя каштоўнасці, будзе і ў нас шоў-бізнэс.
User avatar
Alonka
Першы сакратар па сувязях з грамадскасьцю
Posts: 1341
Joined: 16.09.2005 - 15:37
Location: Менск
Contact:

Post by Alonka »

VOLNY wrote:Атрымліваецца, шмат у чым наш слухач вінаваты. Большая частка хутэчый пойдзе на "Звері", чым на Muse, а тыя, хто чымсьці цікавіцца, на той жа НРМ ледзь 25 тысяч знаходзяць. Менавіта таму і не ездзяць да нас багата вядучыя музыкі свету, бо няма гарантыяў, што знойдзецца адпаведная колькасць людзей, гатовых аддаць хоць 50$ за канцэрт. І ніхто не бярэцца ладзіць такі канцэрт. Тое самае тычыцца дыскаў. Ніхто і вухам не павядзе перапісваючы кружэлку: "што вы! 5$ - гэта шмат". Смех.
Карацей, як падвысіцца узровень жыцця насельніцтва ці (што менш верагодна) зменяцца жыццёвыя каштоўнасці, будзе і ў нас шоў-бізнэс.
Так. Толькі мне здаецца, што і Muse бы сабраў Палац спорту, каб былі адэкватныя кошты квіткоў :) .
And I'm sorry for just being me...
Post Reply